« на головну 18.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Суспільство

Усе буде ОСББ

Усе буде ОСББ

Об’єднання співвласників багатоквар­тирних будинків (ОСББ) «Кристал–11» створено у 1998 році. Впродовж 14 років його існування мешканці двох будинків в Оболонському районі Києва пройшли крізь безліч випробувань, але все ж таки змогли досягти основної мети, заради якої і створювали ОСББ: неза­лежно від комунальних служб власним коштом утримують у порядку своє майно.

НАШІ УСПІХИ

Керівник ОСББ «Кристал–11» Нана Са­ніна розповідає, що свого часу в неї не ви­никло проблем зі створенням об’єднання. Тоді два будинки житлово-будівельного кооперативу по вулиці Північній у Києві вже 18 років перебували на обслуговуванні місцевого ЖЕКу і мали жахливий ви­гляд: без вікон і дверей у під’їздах, без ремонту, з ді­рявими дахами та заіржаві­лими трубами. Хоча керів­ник ЖЕКу й запевняв Нану Борисівну, що вона благати­ме його про повернення на обслуговування, але все ж таки більшість мешканців без жодних сумнівів погоди­лися відокремитися від ко­мунальної структури і про це не шкодують.

Зміни, які сталися у будинках одразу після переходу на самостійне господарювання, були вра­жаючими. Старенькі па­нельні дев’ятиповерхівки перетворилися на будинки-термоси: зовнішні стіни було утеплено та пофарбо­вано, у під’їздах встановле­но металопластикові вікна та металеві двері з домофо­нами. Щомісячно мешканці будинку вносять близько 14 гривень із квартири у фонд ремонту. На відміну від ко­мунальної контори, яка та­кож нараховувала гроші за ремонт, але невідомо куди їх витрачала, у «Кристалі–11» мешканці мають змогу на­очно переконатися у відмін­ностях між самостійним та комунальним господа­рюванням. Загалом для обслуговування двох бу­динків достатньо 7 людей. Об’єднання співвласників самостійно, без посеред­ників у вигляді ЖЕКів, уклало договори з «Київво­доканалом», «Київенерго», «Київгазом», службами ви­везення сміття та обслуго­вування ліфтів, аварійни­ми службами. Додатковим підтвердженням самодос­татності ОСББ є наявність у «Кристалі–11» власної май­стерні з фрезерувальним і токарним верстатами, на яких сантехнік та електрик самостійно виготовляють необхідні для ремонту деталі.

Одного року та 350 тис. грн вистачило, аби у кож­ному будинку встановити нові теплові пункти. Те­пер мешканці сплачують «Київводоканалу» лише за холодну воду, а її підігрів контролюють самостійно. На зекономлені гроші у кож­ній квартирі коштом ОСББ були встановлені водолі­чильники. Також мешканці самостійно замінили сто­яки, що протікали, на нові металопластикові. На від­міну від ЖЕКу, який ніколи не повідомить вам, за що саме і скільки ви платите, бухгалтерія «Кристала–11» розробила власну платіж­ку, яка містить 9 позицій. Додатково керівництво дає можливість мешканцям са­мостійно виконувати деякі роботи з утримання майно­вого комплексу на умовах взаємозаліку. Приміром, пофарбував стіни у власно­му під’їзді – отримай зниж­ку на квартплату на суму виконаних робіт.

НАШІ ПРОБЛЕМИ

Як запевняє Нана Бори­сівна, ніяких особливих проблем протягом її гос­подарювання не виникало. Крім однієї, яка існувала завжди і навряд чи коли-небудь зникне. Йдеться про несумлінних мешкан­ців, які не хочуть вступати до ОСББ і відмовляються оплачувати рахунки. Якщо ви маєте намір створити ОСББ, то будьте готові до того, що близько 10% меш­канців – причому завжди одні й ті ж самі – виступа­тимуть проти будь-яких ініціатив щодо благо­устрою власного майно­вого комплексу та відмов­лятимуться оплачувати рахунки. Саме через таких людей під час заміни заір­жавілого стояка у під’їзді вам доведеться оминати якусь квартиру, а коли по­тім зі старих труб потече і когось із сусідів заллє, то ви ще й будете винні. Спеці­ально для приборкування таких боржників водока­нали пропонують послуги із перекривання водозливу, й іноді це дуже ефективно. Пані Саніна поки що не зва­жилася на подібний крок, але оголошення з поперед­женням мешканців уже ви­сить у кожному під’їзді.

Але все це квіточки по­рівняно з нововведеннями, які планує запровадити наша влада після прийнят­тя Житлового кодексу та прийняття змін до Закону «Про ОСББ».

ЇХНЄ ЗАКОНОДАВСТВО

Проект Житлового ко­дексу України передба­чає обов’язкову наявність керуючої компанії при об’єднанні співвласників багатоквартирних будин­ків та визначає, що у май­нового комплексу може бути лише один управи­тель (статті 150, 151). А пунктом 97.4.5. Податково­го кодексу передбачено, що особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податково­го боргу платника подат­ків, є «...стосовно коопера­тивів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колек­тивних господарств – їх члени (пайовики) солідар­но». На думку правління громадської організації «Спілка власників житла Києва», ця норма дозволяє за наявності будь-якої за­боргованості за названими організаціями ініціювати їхню ліквідацію та вису­вати вимогу до будь-кого з членів, в основному – до го­лови правління, про спла­ту всієї суми заборгова­ності, що ставить їх навіть у гірше становище, ніж суб’єктів підприємниць­кої діяльності. Додатково у проекті закону Украї­ни «Про внесення змін до Закону України «Про ОСББ» передбачено викла­дення чинного Закону по­вністю у новій редакції, за якою теоретично невеликі групи осіб можуть законно захоплювати спільне май­но в багатоквартирному будинку та прибудинкову територію і навіть продати багатоквартирний будинок (статті 24, 26).

Отже, законодавчі ново­введення можуть покласти край успіхам співвласни­ків і дати зелене світло на­копиченню їхніх проблем. Прикро...

  • ПРО ЩО КЕРУЮЧІ КОМПАНІЇ ГАДКИ НЕ МАЮТЬ
Мешканка одного з будинків ОСББ «Кристал–11» 13-річна Нас­тя залишилася без батьків. Її ба­буся, якій 75 років, юридично не мала права на оформлення опі­кунства. Але завдяки допомозі Нани Саніної жінка все ж таки зібрала 19 необхідних докумен­тів та довела місцевому управ­лінню у справах неповнолітніх, що вона працездатна та не має СНІДу. Тепер дитина мешкає не в дитбудинку, а у власній квартирі разом із бабусею. Загалом подіб­них випадків, коли керівництво ОСББ допомогло обстояти меш­канцям житло, – три. Жодна ке­руюча компанія не буде опікува­тися цими проблемами.

27.01.2011


Наталія ЛЕВІНА, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання