За укол від перемоги
13–14 квітня столиця України приймала чемпіонат світу з фехтування. Упродовж двох днів під дахом найбільшої критої спортивної арени країни – київського Палацу спорту 148 спортсменів з 25 країн світу виборювали нагороди змагань.
У рік Олімпійських ігор чемпіонат світу проводиться серед команд у тих видах зброї, які не входять до програми Олімпіади. Цього разу це шабля жіноча та шпага чоловіча. У чоловіків-шпажистів були представлені 23 команди, в жіночій шаблі претендували на нагороди 14 команд.
Головні наші сподівання покладалися на золотий олімпійський квартет пекінського зразка в складі Ольги Харлан, Олени Хомрової, Галини Пундик та Ольги Жовнір. Аби дістатися фіналу, нашим дівчатам довелося спочатку схрестити шаблі в чвертьфіналі із суперницями з Польщі. У підсумку господарки змагань тріумфували з рахунком 45:40. А вже в півфіналі на українок чекала зустріч із іменитішими суперницями – американками, де роль «першої скрипки» грає легендарна Меріел Загуніс. Утім, перефразовуючи відоме вітчизняне прислів’я, гуртом і Загуніс бити легше. Тож Харлан і К° здобули перемогу над «зірково-смугастою» збірною (45:41) і, таким чином, отримали право битися за золоті нагороди чемпіонату.
У вирішальному поєдинку суперницями «синьо-жовтих» стала збірна Росії. Саме з росіянками останніми роками в нас триває запекла боротьба у цьому виді програми, тож спортсменки добре знали одна одну. А лідери команд – Ольга Харлан і Софія Велика – майже на кожному турнірі високого ґатунку схрещують шаблі одна з одною.
Фінал змагань з фехтування на шаблях серед жінок став справжньою окрасою чемпіонату. До останнього уколу доля золотих нагород залишалася невизначеною. Попервах зусиллями лідера нашої збірної українки повели в рахунку, але вже в середині командного двобою вперед вирвалися росіянки. Харлан взялася рятувати становище і знову повернула лідерство господаркам турніру. Її почин підтримала було Олена Хомрова, яка в протистоянні з Софією Великою повела в рахунку, але кінцівку своєї дуелі Хомрова змазала, дозволивши росіянкам знову вирватися вперед.
Надалі напруга матчу наростала по висхідній, допоки в очній дуелі не зійшлися лідери збірних. Ольга Харлан майже довела матч до перемоги, але… Трохи нашій олімпійській чемпіонці не вистачило чи то талану, чи то віри у власні сили, чи то суддівської прихильності. За рахунку 44:43 на користь наших дівчат Харлан намагалася відпрацювати аж надто обережно, натомість Великій втрачати було вже нічого, тож вона зрівняла рахунок. У наступній сутичці судді не віддали очко жодній із суперниць і призначили перегравання. В якому вирішальний укол арбітри зарахували росіянці…
Тож росіянки з мінімальним рахунком (45:44) обіграли українок і вибороли «золото» чемпіонату світу. У «втішному» фіналі американки не залишили італійкам жодного шансу на бронзові нагороди, здобувши впевнену перемогу 45:36.
Натомість наша чоловіча збірна з фехтування на шпагах у складі Дмитра Карюченка, Анатолія Герея, Максима Хвороста та Богдана Нікішина, на жаль, поборотися за медалі на «домашньому» чемпіонаті світу не змогла. Українці в першому ж раунді змагань поступилися голландцям – 39:45. У цій дисципліні перемогу святкували американці, які в фіналі перемогли шпажистів Франції (44:37). У боротьбі за «бронзу» зійшлися італійці з угорцями, й останні доволі легко здолали апеннінців (45:37). До речі, наступний чемпіонат світу прийматиме якраз столиця Угорщини Будапешт у 2013 році.
НАГОРОДИ З ШАНХАЯ
У китайському Шанхаї на першому етапі Кубка світу зі стрільби з лука українці здобули нагороди в індивідуальній та командній першості. Дмитро Грачов в індивідуальному заліку здобув срібну нагороду, а в командному українські «робінгуди» фінішували на третій сходинці п’єдесталу пошани.
В індивідуальних змаганнях у стрільбі з класичного лука українець Дмитро Грачов поступився лише переможцеві останніх двох фіналів Кубка світу американцю Бреді Еллісону. Третій результат показав представник Малайзії Чен Чу Сян.
А от у командній першості Дмитро разом із колегами по збірній Маркіяном Івашком і Віктором Рубаном здобули «бронзу». У боротьбі за третю сходинку п’єдесталу пошани наші хлопці перестріляли корейських лучників – 221:217. Причому варто зазначити, що досі в очних зустрічах суперників перевага була на боці азійської дружини. Попервах наші хлопці повели в рахунку, але корейці після другої перестрілки зрівняли рахунок – 108:108. Але в наступному підході до стрілкової лінії українці відправили суперників у нокдаун, практично суціль вибиваючи десятки. Корейці в останній спробі дещо скоротили різницю в очках, однак посунути «синьо-жовту» дружину з бронзової сходинки п’єдесталу пошани так і не спромоглися. Чемпіонами стала команда США, «срібло» дісталося французам.
Жіноча збірна України в складі Юлії Захарченко, Катерини Палехи і Лідії Січенікової зупинилася за крок до медалі. У «втішному» фіналі наші дівчата боролися з господарками змагань. Досі суперниці шість разів зустрічалися на змаганнях найвищого рівня, і лише минулого року на універсіаді перемога залишилася за нами. На жаль, не вдалося українкам підправити невтішну статистику і в Шанхаї. Їх провальний старт дозволив китайським лучницям отримати впевнену перемогу (217:206), а відтак і завоювати «бронзу».
ПЕТЕРБУРЗЬКА «БРОНЗА» НІКІТІНА
У російському Санкт-Петербурзі завершився чемпіонат Європи зі стрибків на батуті, подвійному міні-трампі та акробатичній доріжці.
На цих континентальних змаганнях уперше розігрували нагороди одночасно дорослі, молодь та юніори. Турнір у Петербурзі засвідчив, що в Україні підростає гідна зміна нинішнім спортивним героям. Так, жіноча команда була третьою на акробатичній доріжці, а команда українських юніорок тріумфувала в стрибках на батуті. У цьому ж виді програми Ганна Тарновська стала бронзовою призеркою чемпіонату Європи, а от у змаганнях на батуті серед спортсменів віком до 21 року одразу дві українки зійшли на п’єдестал пошани: «золото» отримала Валентина Ляховська, «бронзу» – Діана Ключник.
Головна ж наша надія – олімпійський чемпіон Юрій Нікітін в індивідуальних стрибках набрав 59,320 бала і став бронзовим призером чемпіонату зі стрибків на батуті. Перше і друге місця на п’єдесталі пошани здобули господарі змагань – росіяни Дмитро Ушаков (60,305) і Микита Федоренко (59,510).
ІЗ ЦЗІБО – ІЗ «ЗОЛОТОМ» ТА «СРІБЛОМ»
У китайському Цзібо відбувся четвертий етап Кубка світу зі спортивної гімнастики.
Наші спортсмени повертаються додому з двома нагородами. Золоту медаль в опорному стрибку виборов Ігор Радівілов, який у підсумку набрав 16,125 бала. Другим у цій вправі фінішував американець Стів Лежендр (15,687), третім – румун Флавіуш Коці (15,512).
А от у змаганнях на поперечині Микола Куксенков до найвищої сходинки п’єдесталу пошани не дотягнув. Із сумою 15,375 бала наш атлет програв 0,9 бала господарю змагань, чемпіону світу 2010 року Чжану Ченлуну. «Бронзу» здобув канадець Джексон Пейн (14,850).
ІТАЛІЙСЬКА «БРОНЗА» РІЗАТДІНОВОЇ
Італійське місто Пезаро приймало другий етап Кубка світу з художньої гімнастики.
Змагання зібрали представницький склад учасниць. Але й на тлі іменитих конкуренток не загубилася наша Ганна Різатдінова. Українка в багатоборстві посіла почесне сьоме місце, а от у вправах із м’ячем навіть пробилася на п’єдестал пошани! З результатом 28,050 бала Ганна була третьою. А тріумфувала в цьому виді програми (утім, як у багатоборстві) олімпійська чемпіонка Євгенія Канаєва з Росії (28,950). «Срібло» також в активі росіянки Дар’ї Дмитрієвої (28,850).
Сторінку
підготував
Володимир ПОЛЄТАЄВ, спеціально для «ПВ»
24.04.2012
|