Майбутні чемпіони зустрінуться в Донецьку
На засіданні Ради Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IААF) було прийнято рішення провести юнацький чемпіонат світу з легкої атлетики 2013 року в Україні – у Донецьку. Попервах заявки на проведення цих змагань подавали також США, Словенія і Багами, але, зрештою, ці країни зняли свої кандидатури.
Утім, це зовсім не означало, що столиця Донбасу автоматично здобуде право на проведення юнацького чемпіонату світу, оскільки місто-кандидат має відповідати низці критеріїв, які висуває IААF. Зокрема, йдеться про стандарт стадіону, якість покриття, наявність розгалуженої готельної і транспортної інфраструктур. Коментуючи рішення Ради IААF, міністр України у справах сімґї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін на прес-конференції, яка відбулася минулого тижня в очолюваному ним відомстві, наголосив, що у столиці Донбасу є всі передумови гідно прийняти цей потужний спортивний захід. Зокрема, за словами очільника Міністерства, в Донецьку в останні роки були проведені матчі тенісного Кубка Девіса, успішно відбувся фінальний турнір континентальної першості з футболу серед юнаків, чемпіонат світу з пожежно-рятувального спорту і першість Європи з легкої атлетики серед поліцейських. У 2011 році Донецьк прийматиме чемпіонат світу з хокею серед юнаків до 18 років (U-18), а 2012 року в місті відбудуться матчі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
За наступні два з половиною роки, що залишилися до старту легкоатлетичної юнацької світової першості, зробити треба буде не так уже й багато. «Змагання відбудуться на території регіонального спортивного комплексу «Олімпійський», який практично не потребує реконструкції. А закінчення будівництва розминального поля для метань та реконструкцію тренувального стадіону «Кіровець» заплановано закінчити орієнтовно на початку 2012 року», – цитує очільника міністерства офіційний сайт відомства.
Президент Федерації легкої атлетики України Валерій Борзов, який також узяв участь у прес-конференції, повідомив, що вже сьогодні відбувається плідна підготовка молодих спортсменів, вік яких до початку змагань сягне якраз 16-18 років. Також варто нагадати, що на перших юнацьких Олімпійських іграх у Сінгапурі в серпні 2010 року українські легкоатлети вибороли 7 нагород, серед яких 2 «золота», тож за кількістю нагород Україна стала найкращою серед легкоатлетичних команд. Чом би не повторити такий результат і в рідних стінах?
203 країни (за попередніми даними) делегують своїх спортсменів на чемпіонат світу з легкої атлетики.
09.12.2010
ВОЛОДИМИР ПОЛЄТАЄВ
|