Архів номерів  •  Актуальний номер » (1246)
07
Березень

Інтерв’ю

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

РУБРИКИ

Передплата

Статті Спорт

ДО БІРМІНГЕМА – ЧЕРЕЗ СУМИ

9–11 лютого у легкоатлетичному манежі Сумського держуніверситету тривав головний старт зимового національного легкоатлетичного сезону – чемпіонат України у приміщенні. Ці змагання стали для бага­тьох наших атлетів вирішальними перед світовою першістю, яку 1–4 березня прийматиме Бірмінгем (Велика Британія).

Володимир ПОЛЄТАЄВ,

спеціально для «ПВ»

У перший день змагань розігрували п’ять комплектів нагород. У бігу на 60 м 20-річний Олександр Соколов з Миколаївської об­ласті переміг з найкращим часом сезону серед українців – 6.70, при цьому на дві сотих секунди випередив лідера вітчиз­няного спринту Сергія Смелика (Донецька обл.). На цій дистанції у жінок киянка Христина Стуй без проблем перемогла з результатом 7.33. У стрибках з жердиною «золото» здобув Владислав Малихін з Київщини – 5.50, інформує офіційний сайт Федерації легкої атлетики України. Віктор Самолюк з Київської області став кращим у секторі для штовхання ядра серед чоловіків. У жіночому багатоборстві Аліна Шух завершила чемпіонат переможцем з доробком у 4472 очки, що станом на закінчення змагань було четвертим результатом сезону в світі.

У другий день чемпіонату в стрибках у висоту серед жінок лідер наці­ональної збірної срібна призерка чемпіонату світу – 2017 киянка Юлія Левченко стала володаркою «золота» з результатом 1.95 м, у чоловічій висоті поза конкуренцією був Андрій Проценко з Херсонщини – 2.29. «Золото» в стрибках у довжину виборов Сергій Никифоров з Київщини (7.96). У жіночій довжині Марині Бех із Хмельниччини трохи не виста­чило виконати норматив на чемпіонат світу, який складає 6 м 76 см – вона стала першою з 6.67. Харків’янка Марина Килипко у стрибках з жердиною показала переможний результат – 4.50. У бігу на 800 м впев­нено фінішувала першою Ольга Ляхова з Полтавщини – 2.03,48. У чо­ловіків на цій дистанції перемогу виборов волинянин Євген Гуцол (1.49,40). На фініші визначилася доля золотих нагород у фіналах з бігу на 400 м, де «золото» дісталося Віталію Бутриму із Сумщини (47,25) та киянці Тетяні Мельник (53,75). У фіналах бігу на 60 м з бар’єрами чем­піонами стали киянин Артем Шаматрин (7.84) та Анна Плотіцина (Ки­ївська обл.), яка вже вкотре цієї зими підтвердила норматив на чемпіо­нат світу – 8.16.

В останній день змагань у потрійному стрибку «золотий» результат продемонструвала бронзова призерка Олімпійських ігор – 2012 Ольга Саладуха з Донеччини – 13 м 85 см, у чоловіків у цій дисципліні тріум­фував ще один представник Донецької області Олександр Малосілов – 16.13. Змагання з бігу на 1500 м виграли Олег Каяфа з Київщини (3.53,45) та львів’янка Орися Дем’янюк (4.38,99), з бігу на 3000 з пере­шкодами – Ганна Печко з Дніпропетровської області (10.43,36) та жи­томирянин Василь Коваль (8.43,60). В естафеті 4х400 м найшвидшими стали у чоловіків збірна Волинської області (3.18,86), у жінок – Доне­цької (3.40,13).

Командний залік чемпіонату в багатоборстві виграли спортсмени Ки­ївської області.

ПОПЕРЕДУ– ВАГОМІШІ ЗДОБУТКИ

У Львові відбувся дитячо- юнацький міжнародний турнір з міні-футболу «Га­лицька зима – 2018», в яко­му взяли участь юні спортс­мени 2001–2011 років наро­дження. Турнір проводився з метою організації дозвіл­ля дітей, подальшої популя­ризації футболу, підвищен­ня рівня майстерності юних футболістів, виявлення пер­спективних дітей щодо за­нять футболом.

Валерій МАРЦЕНЮК,

До столиці Галичини із сподіваннями на вдалий виступ прибули близько 30 команд з усіх куточків України. У напруженій безкомпромісній боротьбі перше місце і звання переможця турніру дісталось команді ФК «Самбір» з Львівської області. Лише господарів турніру пропустили поперед себе юні вихованці дитячо-юнацької спортивної шко­ли № 2 м. Хмельницького, в активі яких «срібло» змагань, третіми зійшли на п’єдестал по­шани юні майстри м’яча з коман­ди «Мункач» з м. Мукачевого Закарпатської області.

Команду хмельничан представля­ли 19 юних спортсменів. Зокрема, Єгор Клименко, Максим Гудзь, Андрій Омельчишин, Юрій Гоза, Тарас Швець, Денис Добжансь­кий, Максим Маслековський, Сафі Набіль, Дмитро Прийма та ін. Тре­нер Сергій Туз залишився задово­леним успішним виступом своїх вихованців. Однак, за словами Сергія Петровича, хоча перші старти цьогоріч стали успішними, попереду в його підопічних – вагоміші результати.

НАГОРОДИ ЗНАЙШЛИ СВОЇХ ГЕРОЇВ

Наприкінці січня у Колонній залі Київської міської дер­жавної адміністрації відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування переможців та призерів чемпіо­натів та кубків України з автомобільного спорту 2017 року. За результатами минулорічного спортивного се­зону, загалом було відзначено 342 переможця та при­зера в різних дисциплінах автомобільного спорту.

Сергій ОЛІЙНИК,Марія ІВАНОВА,

П ам’ятні кубки та дипло­ми вручили у 15 номіна­ціях командного та 120 номінаціях особистого заліку за підсумками 13 чемпіо­натів та кубків України з кільце­вих гонок, ралі, картингу, кросу, гірських гонок, міні-ралі, кан­трі-кросу, слалому, трекових го­нок, тріалу та трофі-рейдів, а та­кож національних серій у джип- спринті, картингу, ралі, трофі- рейдів, тріалу та ралі на серій­них автомобілях, в тому числі серед аматорів. Як уточнюється на офіційному сайті Автомо­більної федерації України, впер­ше були нагороджені навіть представники ретроруху!

Президент Автомобільної фе­дерації України Леонід Костю­ченко привітав усіх переможців чемпіонатів та кубків України з великими досягненнями, які вони здобули в безкомпроміс­ній, чесній боротьбі, та побажав наполегливості і цілеспрямова­ності, здійснення всіх планів у спортивному сезоні 2018 року. Президент FAU також висловив слова подяки всім, без кого свя­то автомобільного спорту було б неможливим: спортсменам, тренерам, механікам, організа­торам змагань, фахівцям, мене­джерам, суддям, організаторам команд та представникам ЗМІ, які надають моральну та мате­ріальну підтримку автоспорту. Окрема подяка – відданим та численним уболівальникам, які підтримували спортсменів про­тягом усього року.

Участь в урочистій церемонії взяв директор департаменту фі­зичної культури та неолімпій­ських видів спорту Міністер­ства молоді та спорту України Матвій Бідний. Він вручив гру­пі спортсменів, серед яких був і водій ПАТ «Гідросила» Максим Старченко, посвідчення про присвоєння почесного спортив­ного звання «Майстер спорту України» з автомобільного спорту за підсумками спортив­ного сезону 2017 року. Крім цьо­го, він був нагороджений відпо­відними дипломами та кубка­ми за друге місце в ІІ заліковій групі (автомобіль з двигуном до 1500 куб. см) і третє місце в чем­піонаті України з автокросу в ІІ заліковій групі (в тому числі баггі-юніор – FIA) та в ІІІ заліко­вій групі.

Урочиста церемонія нагоро­дження переможців та призерів традиційно викликала великий суспільний резонанс, а серед 400 присутніх у залі були відомі спортсмени, ветерани автоспор­ту, організатори змагань та спортивні судді, представники команд, органів державної вла­ди, місцевого самоврядування.