« на головну 08.08.2020
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1063)
16
Липень
 
Інтерв’ю
 
Профспілка – останній оплот у захисті трудящих від свавілля роботодавців

Профспілка – останній оплот у захисті трудящих від свавілля роботодавців


РУБРИКИ


Передплата

Статті Спорт

ПІДГРУШНА ТРІУМФУЄ ЗА ОКЕАНОМ

ПІДГРУШНА ТРІУМФУЄ ЗА ОКЕАНОМ

 На сьомому етапі Кубка світу, який минулими вихідними при­ймало канадське містечко Кен­мор, у жіночому спринті не зна­ла рівних Олена Підгрушна. Українка першою перетнула фі­нішну стрічку, при цьому наша спортсменка здолала дистанцію без жодного промаху.

Володимир ПОЛЄТАЄВ,

спеціально для «ПВ»

Олена Підгрушна в Канаді провела просто ідеальну гонку, здобувши другу осо­бисту перемогу в кар’єрі. Щоправда, лідеру нашої біатлонної збірної дещо й поталанило. Справа в тому, що особливості місцевості і мінлива погода у вигляді ураган­них поривів вітру стали на заваді багатьом іменитим спортсменкам під час спринтерської гонки. Так, Юлія Джима через невправну стрільбу сумарно змушена була здолати зайву дистанцію в сім штрафних кіл! Непереливки було на вогневому рубежі й бага­тьом іншим учасницям. Натомість з моменту старту 40-х номе­рів вітер почав стихати, при цьому зміни­лися й умови ковзання на трасі, що до­зволило спортсмен­к а м , що стартували пізніше, по­казати більш високу швид­кість. А до цьо­го моменту рубе­жі пройшла біль­ша частина фавориток.

Виявили дива інтуїції й тренери збірної, коли визначили Підгрушну не в першу, а в другу стартову гру­пу, зазначається на сайті biathlon. com.ua. Тож провівши перше коло в досить розміреному темпі й бездо­ганно відстрілявшись у «лежці», після коректив наставників Олена помітно прискорилася. Як наслі­док, після чистої стрільби у стійці залишила стрільбище шостою, по­ступившись польській біатлоністці Крістіні Гузик (теж пройшла дис­танцію, закривши всі мішені) трохи більш ніж 16 секундами, але на останньому колі не тільки «з’їла» гандикап, а й «привезла» суперниці ще 7,5 секунди! Третьою перетнула фінішну стрічку представниця Іта­лії Доротея Вірер, яка при одному промаху відстала від переможниці на 12,4 секунди.

Зазначимо, що до останнього кола реальним претендентом на на­городи залишалася і наймолодша в українській збірній Ірина Варви­нець. Вона також жодного разу не схибила на вогневих рубежах і на вирішальне коло навіть вирушила другою. Проте на дистанції Ірині банально не вистачило швидкості. Утім, навіть восьме підсум­кове місце для Варви­нець – безумовний успіх в індивіду­альних перего­нах. На жаль, три інших українки фі­нішували далеко і від п’єдесталу, і навіть від залікової зони – Ната­лія Бурдига з трьома про­махами пока­зала 55-й час, Яна Бондар (2+4) фінішувала 65-тою, а Юлія Джима (3+4) – взагалі 83-тьою.

 

МЕДАЛІСТИ ЧС І ЧЄ БУДУТЬ ОТРИМУВАТИ ВДВІЧІ БІЛЬШЕ

Днями, за поданням Мінмо­лодьспорту, Уряд прийняв по­станову «Про заохочення спортсменів і тренерів з олім­пійських та неолімпійських видів спорту». Відтепер для переможців і призерів чемпіо­натів світу та Європи сума фі­нансового заохочення від дер­жави збільшується вдвічі.

Володимир ПОЛЄТАЄВ,

спеціально для «ПВ»

Спортсмени з олімпійських видів спорту за перемогу на чемпіонатах світу отримува­тимуть 100 тис. грн (раніше ‒ 50 тис. грн), срібний резуль­тат оцінили в 70 тис. грн (було 35 тис. грн), за бронзу можна буде отримати 50 тис. грн (проти 25 тис. грн). Пере­можці та призери чемпіонатів Європи з олімпійських видів спорту отримуватимуть 50 тис. грн за «золото», 40 тис. грн за «срібло» і 25 тис. грн за «бронзу» (попередня сума призових становила 25, 20 та 12,5 тис. грн). Також збільше­но розмір виплат для призе­рів та переможців Кубка сві­ту, міжнародних юнацьких та юніорських змагань, а також всесвітніх ігор, чемпіонатів світу та Європи серед неолім­пійських видів спорту. «Ми виконали наше зобов’язання перед українськими спортс­менами, що готуються до найвідповідальніших стартів. Адже під час багатьох зустрі­чей, нарад, особистого спіл­кування з тренерами та на­шими чемпіонами неоднора­зово порушувалося питання необхідності перегляду та збільшення цих призових», ‒ зазначив на своїй сторінці у Фейсбуці міністр спорту Ігор Жданов.

 

СТОПАМИ СТАРШИХ ЧЕМПІОНІВ

10 лютого юнацька олімпійська збірна України попрямувала до норвезького Ліллехаммера, де братиме участь у II зимових Юнацьких Олімпійських іграх. Попередньо в Олімпій­ському домі в столиці відбулася офіційна це­ремонія проводів юних спортсменів на най­престижніший світовий форум.

Володимир ПОЛЄТАЄВ,

спеціально для «ПВ»

До участі в урочистостях були запрошені президент НОК України, олімпійський чемпіон Сергій Бубка, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, пер­ша медалістка незалежної України, бронзова при­зерка Олімпійських ігор – 1994 з біатлону Валентина Цербе. Прикметно, нагадує офіційний сайт НОК України, що саме у Ліллехаммері 22 роки тому розпочався літопис олімпійської історії Незалежної України.

II зимові Юнацькі Олімпійські ігри (ЮОІ) у норвезькому Лілле­хаммері відбудуться 12–21 лютого 2016 року. Планується, що в них візьмуть участь 1100 атлетів із 71 країни світу. Юні спортсмени віком від 14 до 18 років розіграють у Норвегії 70 комплектів нагород у всіх 15 традиційних зимових дисциплі­нах. Організаторами передбачено, що у вільний від стартів час спортсмени зможуть відвідати різноманітні семінари, майстер- класи з уславленими й титулованими олімпійцями, екскурсії, заняття з тімбілдингу, спрямовані на спілкування, налагоджен­ня контактів і підвищення рівня знань про історію та культуру інших країн. Порушуватимуться й актуальні теми, зокрема май­бутньої кар’єри, здорового способу життя, боротьби з допін­гом, профілактики травматизму і життя після спорту, а також щодо того, як перемагати не лише на турнірах, а й у житті.

На престижному юнацькому спортивному форумі Україну пред­ставлятимуть 23 олімпійці, які боротимуться в дев’яти видах спорту. У біатлоні та санному спорті змагатимуться за нагороди по чотири наших співвітчизники; у фігурному катанні Україну представлятимуть один юнак, одна спортивна пара та дві тан­цювальні пари; у лижних гонках і гірськолижному спорті висту­патимуть по одному юнаку та одній дівчині; у лижному двобор­стві, стрибках на лижах з трампліну, скелетоні та сноубордингу – по одному представнику нашої держави.

Нагадаємо, що Міжнародний олімпійський комітет ухвалив історичне рі­шення започаткувати літні та зимові Юнацькі Олімпійські ігри у 2008 році. На I зимових ЮОІ 2012 року в австрійському Інсбруку українці здобули три срібні медалі у фігурному катанні (Ярослав Па­ніот і пара Олександра Назарова – Максим Нікітін), а також у шорт-треку (Марія Долгополова).

13.02.2016ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

20.07.2020 00:39

20.07.2020 00:37

20.07.2020 00:36

06.07.2020 00:14

06.07.2020 00:06

28.06.2020 01:18

28.06.2020 01:17

28.06.2020 01:08

28.06.2020 01:07

15.06.2020 00:14

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2019©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання