« на головну 29.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Спорт

На чолі з «фартовим»

На чолі з «фартовим»

21 квітня вітчизняна спортивна громадськість нарешті дізналася ім’я наставника, який готуватиме головну команду країни до виступу на «до­машньому» чемпіонаті Європи. Головним тренером національної збірної України з футболу прогнозовано обрано Олега Блохіна – найуспішнішого керманича в її історії, який 2006 року на чемпіонаті світу в Німеччині ви­вів «синьо-жовту» дружину до вісімки найкращих команд планети.

Очільника го­ловної коман­ди країни обра­ли на Виконко­мі ФФУ, який проходив у столичному Будинку футболу. Зага­лом на престижну, але й відповідальну посаду по­первах значилися три пре­тенденти – окрім Блохіна ще очільник «молодіжки» Павло Яковенко та на той час в. о. головного тренера Юрій Калитвинцев.

Однак перший узяв са­мовідвід, обґрунтувавши свою позицію бажанням за­вершити цикл із молодіж­ною командою, яка наразі готується до фінального турніру Євро–2011. Після цього, власне, питання сто­совно нового керманича національної збірної були зняті. Бо результати збір­ної під орудою Калитвин­цева не надто надихали оптимізмом – у восьми матчах в основний час за­фіксовано лише одну пере­могу (над Чилі), п’ять мат­чів зведено внічию (Поль­ща, Канада, Швейцарія, Ру­мунія, Швеція) і два поє­динки програли (Бразилія, Італія).

Відтак кандидатура Блохіна залишалася чи не єдиною реально, як ка­жуть, «прохідною». Бо ж у факт переговорів з імени­тими закордонними на­ставниками, а тим більше – у позитивний результат цих перемовин, в Україні насправді мало хто вірив. Та й сумнівно, що за рік, який залишився до Євро–2012, нехай і найавторитет­ніший спеціаліст зможе розібратися у хитроспле­тіннях вітчизняного фут­больного господарства. Тож уже в першому турі голосування кандидатуру Олега Блохіна підтримали 19 із 27 присутніх членів Виконавчого комітету.

«Я розумію всю відпо­відальність, що лягає на мої плечі, на плечі тренер­ського штабу та всієї ко­манди, − зазначив Олег Блохін на прес-конференції після свого призначен­ня. − Попередній досвід роботи зі збірною змушує готуватися до неабиякого нервового напруження, а у нашому випадку − коли Євро–2012 відбувається в Україні − цей тиск суттє­во збільшиться...» Озвуче­на наставником мета ко­манди на домашньому ЧЄ – щонайменше вийти з групи. А далі вже завдан­ня ставитимуться поетап­но. Що ж стосується тре­нерського штабу, то його буде сформовано най­ближчим часом.

Зазначимо, що першу гру під орудою нового-старого наставника наці­ональна збірна України проведе 1 червня проти ко­манди Узбекистану в Киє­ві. Уже за п’ять днів на підопічних Блохіна чекає зустріч у Донецьку зі збір­ною Франції, а на 10 серп­ня запланований контрольний поєдинок зі шве­дами у Харкові.

 

ТУРЕЦЬКЕ «ЗОЛОТО» ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ДЗЮДОЇСТІВ

З 21 по 23 квітня в Стамбулі проходив чемпіонат Європи з дзюдо. Хоча в Туреччині й не розігрувалися олімпійські ліцензії, проте тренерський штаб збірної розцінював ці змагання як украй важливі, адже дзюдоїс­ти продовжують набирати рейтингові очки, а отже, боротьба за пу­тівку на ігри XXX Олімпіади в Лондоні триває.


Чоловіча збірна України вперше у своїй історії ста­ла переможцем командно­го чемпіонату Європи – у фіналі наші спортсмени з рахунком 3:2 обіграли су­перників із Франції (брон­зові нагороди дісталися дзюдоїстам із Грузії та Ні­меччини). Не без медалей повертаються на Батьків­щину і наші дівчата: укра­їнки повторили свій мину­лорічний успіх, здобувши бронзові нагороди. Про­демонструвавши «медаль­ні» результати на конти­нентальній першості, наші збірні вибороли право взяти участь у чемпіонаті світу, що проходитиме у серпні в Парижі.

Крім того, у перший же день змагань в індивіду­альному заліку відзначив­ся Георгій Зантарая, який у найлегшій ваговій кате­горії не залишив жодного шансу своїм суперникам, перемігши усіх достроко­во. Це перша золота ме­даль українця на чемпіо­натах Європи, хоча «золо­то» чемпіонатів світу вже є в його колекції (2009). До речі, за підсумками ЧЄ українця разом з Джоа Піна з Португалії та Тедді Рінером з Франції було визнано найкращими дзюдоїстами турніру.

 

ВДОМА І СТІНИ НЕДОПОМОГЛИ

Збірна України не змогла виконати поставлене завдання і повернутися до вищого дивізіону сві­тової хокейної першості. Під час чемпіонату світу у Дивізіоні І, який приймав оновлений ки­ївський Палац спорту, вітчизняні майстри найшвидшої у світі гри фінішували у турнірній таблиці лише третіми, а відтак спроба повер­нутися до еліти світового хокею відкладається щонайменше на один рік.


Інтрига щодо розподілу місць у турнірній таблиці зберігалася до заключного матчу турніру, в якому зі­йшлися у двобої основні претенденти на підвищення у класі – хокеїсти України й Казахстану. Причому госпо­дарям майданчика необхід­но було перемогти з різни­цею не менше ніж у чотири шайби, аби, зрештою, бодай із четвертої спроби повер­нутися до кола законодавців хокейної моди. Натомість ка­захів влаштовувала навіть поразка в овертаймі. А ще одними зацікавленими гля­дачами завершального дво­бою турніру були хокеїсти та вболівальники збірної Вели­кої Британії – бо ж у разі програшу азійської збірної в основний час із розривом менше ніж у чотири шайби, до елітного дивізіону прохо­дили б піддані Її Величності королеви Єлизавети ІІ!

Власне, подібна «катавасія» у турнірній таблиці сталася через програш українців британцям у стартовому матчі на турнірі. Хто знає, що більше тоді далося взна­ки – хвилювання через де­бют на очах у рідної публіки чи недооцінка суперника. Однак після нічиєї за під­сумками двох періодів (3:3) в заключній 20-хвилинці наші хлопці дозволили су­перникам іще двічі вразити ворота Костянтина Сімчука, а відтак у підсумку святкува­ти перемогу з рахунком 5:3. Надалі українці прогнозова­но перемогли литовців (5:1), поляків (4:1) та естонців (5:2). Британці ж поступили­ся тільки казахам (1:2), які взагалі пройшли турнірну дистанцію без втрат. От так і вималювалася картина у турнірній таблиці перед за­ключним матчем турніру.

У вирішальній зустрічі підопічні Дейва Льюїса виклали­ся по максимуму. Пропус­тивши у дебюті другого тай­му гол від Бєляєва, до серед­ини заключної 20-хвилинки господарі майданчика зу­силлями Наваренка й Тим­ченка уже вели в рахунку – 2:1. Однак влучний кидок Гавриліна під завісу основного часу і «контрольний по­стріл» в овертаймі Поліщука принесли перемогу казахам, а разом з нею і путівку до ви­щого дивізіону світової хо­кейної першості.

Матеріали сторінки підготував Володимир ПОЛЄТАЄВ, для «ПВ»

28.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання