« на головну 09.05.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1273)
17
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В УКРАЇНІ МАЄ БУТИ РЕЗУЛЬТАТИВНИМ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ В УКРАЇНІ МАЄ БУТИ РЕЗУЛЬТАТИВНИМ

Голова ФПУ Григорій Осо­вий і заступник Голови ФПУ Олександр Шубін взяли участь у комуніка­ційній зустрічі «Соціаль­ний діалог як основа на­лежного врядування: міжнародні стандарти та європейський досвід».

Цей захід проводився НСПП спільно з Навчально-науковим інститутом права КНУ ім. Тара­са Шевченка, Офісом МОП в Україні та Офісом Ради Європи в Україні.

Ключовими спікерами ви­ступили Лейо Сіббел, старший спеціаліст з трудового законо­давства, міжнародних трудових норм та соціального діалогу Бюро МОП для країн Централь­ної та Східної Європи, та Яна Сі­мутіна, національна консуль­тантка Ради Європи, професор­ка Брістольського університе­ту, старша наукова співробітни­ця Інституту держави і права ім. Корецького НАН України.

Учасники обговорили два важливих блоки питань:

• правові основи соціального діалогу, його інституційні мо­делі та практики ЄС, міжнарод­ні стандарти та європейський досвід визначення репрезента­тивності;

• соціальний діалог у поло­женнях Європейської соціаль­ної хартії та практиці Європей­ського комітету з соціальних прав.

Під час панельних дискусій учасники поділилися досвідом щодо розвитку соціального діа­логу в контексті європейських стандартів. Голова ФПУ Григо­рій Осовий у своєму виступі зо­крема зазначив:

– Зустріч соціальних партне­рів завжди надихає на те, що со­ціальний діалог в Україні має бути результативним. Але я хо­тів би посперечатися з пані Тре­тьяковою, що НТСЕР – це риту­альна структура.

Якщо НТСЕР виробляє про­позиції щодо економічної і со­ціальної політики, які потім імплементуються в урядові програми, законотворчу діяль­ність парламенту, якщо НТСЕР розглядає питання збалансова­ності бюджетів і на розвиток і на споживання, – це функції На­ціональної Ради. І це вже не ри­туал, а форма впливу на при­йняття відповідальних держав­них рішень.

І коли закон про соціальний діалог був прийнятий у 2011 р., був діалог, він був конструктив­ним, прем’єри приходили на за­сідання НТСЕР, захищали свої позиції, якщо це було потрібно, стосовно програм розвитку чи бюджетування.

Давайте подивимося, а як у ЄС. На засідання ЄКП прихо­дить Урсула фон дер Ляєн, голо­ва Ради Європи, приходять єв­рокомісари, дискутують з проф­спілками, щоб убезпечити мож­ливі виникнення конфліктів. Це – спосіб розгляду, врахуван­ня інтересів сторін. Тому по­трібно шукати баланс.

Пригадаємо, коли у нас останній раз до профспілок при­ходив чи Прем’єр-Міністр, чи інший урядовець? Таке складно пригадати, тому казати, що профспілки тільки критикують відсутність соціального діалогу – це не коректно. Є різні форми такого діалогу, наприклад, ко­лективний договір. Він дуже до­помагає і працюючим і тим, хто перебуває у війську, це й ефек­тивний інструмент підтримки нашого війська.

Тому, я переконаний, що со­ціальний діалог вкрай потрі­бен, його потрібно відновлюва­ти на національному рівні.

Стосовно самого ставлення до профспілок, – нещодавно ми на засіданні нашого виборного органу розглядали ситуацію стосовно того, що АРМА нама­гається завести нового керую­чого до Будинку профспілок, а самі профспілки витиснути на вулицю, як ви думаєте, це буде сприяти соціальному діалогу, миру і спокою? Це ще одне з джерел конфлікту. Але це по­рушує право приватної влас­ності, у нас є всі акти, які за­свідчують, що профспілки є за­конними користувачами і на­бувачами цієї власності. За ко­шти членів профспілок збудо­вано багато об’єктів. Точно так із антипрофспілковими законо­проєктами, які знаходяться у парламенті.

Водночас відбулося розшире­не засідання утвореної з ініціа­тиви НСПП робочої групи з під­готовки проєкту Закону Украї­ни «Про соціальний діалог в Україні» (нова редакція), під час якого учасники поспілкува­лися з експертами МОП та отри­мали відповіді на поставлені за­питання.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

 

ГОЛОВА ФПУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У РОБОТІ АНТИКРИЗОВОГО ШТАБУ ПРИ УСПП

У Будинку профспілок у Києві від­булось засідання Антикризового штабу стійкості економіки в умо­вах воєнного стану (АШ).

Основна увага на засіданні, яке проходило за го­ловуванням Анатолія Кінаха, президента УСПП, очільника Об’єднання організацій роботодавців України, була зосереджена на ключових питаннях соціально-економічного розвитку та перспективах зміцнення економічної самодостатності України.

Учасники обговорили наступне:

– поточні тенденції соціально-економічного роз­витку та реалізацію заходів, спрямованих на підви­щення стійкості економіки;

– виклики та перспективи розвитку добувної промисловості як стратегічної складової ресурсно­го забезпечення відновлення країни.

У своєму виступі Голова ФПУ серед інших питань привернув увагу до стану соціального діалогу у суспільстві. Було зазначено, що соціальний діалог має велике значення осо­бливо в умовах війни, це своєрідна «подушка без­пеки» для соціальних партнерів, а також демон­страція взаємодовіри та консолідації зусиль у вирі­шенні надважливих для суспільства питань. Йшло­ся про необхідність погли­блення політики трипар­тизму, для чого потрібні у т.ч. відповідні законодавчі зміни.

Також було акцентовано на потребі проводити подальший аудит промислових спроможностей у контексті післявоєнного відновлення України.

Ми не можемо допустити, щоб Україна на міжна­родному рівні з суб’єкту взаємовигідних відносин перетворилась на об’єкт. Усі виклики для держави ми зможемо подолати разом і завдяки нашим консо­лідованим діям.

Було висловлено конкретні пропозиції щодо під­вищення економічної активності, бюджетної безпе­ки держави, використання природних ресурсів та спроможності людського потенціалу України.

За результатами засідання будуть сформовані відповідні рекомендації та рішення, які спрямують до уряду та парламенту, РНБОУ.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

 

08.05.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2025 21:13

08.05.2025 20:12

08.05.2025 20:12

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання