« на головну 19.04.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1271)
20
Березень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

КАДРИ – ОСНОВА ВІДБУДОВИ ДЕРЖАВИ

КАДРИ – ОСНОВА ВІДБУДОВИ ДЕРЖАВИ

У Дніпрі на базі Дні­провського центру профтехосвіти відбу­лася важлива подія всеукраїнського масштабу, де за участі представників органів державної влади та місцевого самоврядування, профспілок і робото­давців, науковців та освітян, керівників промислових підпри­ємств, колег освітян­ських закладів Київ­щини та Полтавщини і зарубіжних гостей з Чеської республіки пройшла науково- практична конферен­ція «Реформа профе­сійної освіти – осно­ва відбудови та роз­витку».

Профспілки на цьому заході представляли за­ступник Голови ФПУ Єв­ген Драп’ятий, голова Дні­пропетровського облпрофоб’єднання Ана­толій Яловий, голова Профспілки працівників космічного та загального машинобудування Украї­ни Віктор Гармаш.

Місце проведення цьо­го форуму було обрано не випадково. Дніпровський центр профтехосвіти (ди­ректор – Олександр Стрі­лець) є сьогодні одним з провідних не тільки в об­ласті, але й у всій країні. Зараз там отримують осві­ту, перенавчаються і під­вищують кваліфікацію понад 3 тис. осіб за 32 спе­ціальностями. За під­тримки держави, вироб­ничників, чеських партне­рів (вони в цілому опіку­ються відбудовою Дніпро­петровщини) останнім ча­сом у цьому закладі було відкрито кілька надсучас­них навчальних комплек­сів, зокрема, з підготовки спеціалістів металооброб­ки, зварювання, відновлю­вальної енергетики та ін. Лише минулого року Центр взяв участь у 17 все­українських і міжнарод­них проєктах з розвитку профтехосвіти.

А напередодні конфе­ренції цей список був до­повнений ще одним цен­тром сучасних інтегрова­них технологій обробки металів, у якому на двох десятках верстатів (в т. ч. з числовим програмним управлінням) за допомо­гою досвідчених майстрів молодь освоює найпотріб­ніші для промисловості професії.

Побачене гостями в но­вому навчальному комп­лексі багато в чому їх вра­зило та задало діловий і конструктивний тон по­дальшому обговоренню проблем професійної осві­ти. Учасників конферен­ції привітали заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгород­ній, заступник голови ОВА Ірина Грицай, голова облради Микола Лука­шук, президент Торгово- Промислової Палати України Геннадій Чижи­ков, перший секретар по­сольства Чехії в Україні Ладислав Горак та ін.

Учасники конференції обговорили актуальні проблеми підготовки ро­бітничих кадрів з ураху­ванням потреб сучасного ринку, перспективи по­дальшого розвитку систе­ми профтехосвіти у світлі післявоєнної відбудови держави, посилення взає­модії освітян з промислов­цями, професійної адапта­ції ветеранів війни через залучення їх до профосві­ти, аспекти міжнародного співробітництва у цій сфе­рі. Поряд з позитивними прикладами йшла мова й про те, що сьогодні наша економіка стикається з серйозним дефіцитом ро­бітничих кадрів (насампе­ред – машинобудівного профілю), що може бути перепоною в процесі по­дальшої відбудови краї­ни. Зокрема, деякі пред­ставники підприємств били тривогу з приводу того, що місяцями не мо­жуть знайти на ринку пра­ці токарів чи зварюваль­ників.

Дуже важливим у цьо­му контексті є вдоскона­лення методів навчання, наближення їх до вироб­ництва, зокрема, через ду­альну форму. Саме на цьо­му, а також на необхіднос­ті створення належних умов для закріплення мо­лодих робітників на ви­робництві акцентував увагу голова обласного профоб’єднання А. Яло­вий.

Підключився до цієї дискусії й заступник Го­лови ФПУ Є. Драпятий, який на пропозицію одно­го з промисловців щодо необхідності організації в учбових закладах для кра­щої адаптації молоді на виробництві також психо­логічної підготовки зазна­чив, що питання психосо­ціальної підтримки пра­цюючих у цей складний воєнний час за ініціативи Федерації та галузевих профцентрів реалізову­ється через проведення відповідних навчально- оздоровчих тренінгів, та пропонується надати сис­темності проведенню цієї роботи і фінансування підготовки кадрів через закріплення окремих роз­ділів у колективних уго­дах і договорах на підпри­ємствах. Загалом до скла­ду членських організацій ФПУ входять зараз понад 400 профорганізацій за­кладів профтехосвіти, і профспілки мають мож­ливість впливати не тіль­ки на професійну підго­товку, а й на становлення учнів як громадян.

В підсумку учасники конференції дали високу оцінку розвитку в області системи підготовки ка­дрів і конкретно досвіду Дніпровського центру ПТО. Вони дійшли до спільної думки про необ­хідність подальшої мо­дернізації профтехосвіти (в т. ч. дуальної системи), посилення до неї уваги держави та збільшення її фінансування, законодав­чого закріплення механіз­мів державно-приватного партнерства у професій­ній освіті, впровадження кращого зарубіжного до­свіду та вдосконалення ін­ших напрямів цієї важли­вої роботи.

В. КОВРИГА, ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛ.

 

ПРАВОВА ДОПОМОГА ПРОФСПІЛОК У СПІВПРАЦІ З ДАТЧАНАМИ

У Будинку профспілок відбулась робоча зу­стріч представників ФПУ з датськими ко­легами, учасниками проєкту «Правові по­слуги для членів проф­спілок», що реалізу­ється спільно з Дан­ським агентством профспілкового розви­тку (DTDA ) за фінансу­вання уряду Данії.

Куратор проєкту, заступник Го­лови ФПУ Олександр Шубін пові­домив, що від початку реалізації проєкту значно активізувалась правова робота у членських орга­нізаціях, створено Центр правової допомоги ФПУ та аналогічні цен­три у 7 областях на базі територі­альних профоб’єднань.

Він акцентував на покращенні якості роботи над законопроєкта­ми, що надходять на розгляд та погодження профспілок. Зокрема це стосується законопроєкту про безпеку і охорону праці, проєкту Трудового кодексу України, а та­кож нормативно-правових актів, які розробляються на шляху нашої країни до євроінтеграції.

За час реалізації проєкту ФПУ напрацювала декілька законо­давчих ініціатив з питання врегу­лювання трудових відносин у во­єнний час, стосовно колективно- договірного регулювання та вирі­шення індивідуальних трудових спорів. Наразі триває робота над питаннями, пов’язаними із забез­печенням діяльності інспекторів праці, а також над зареєстрова­ним законопроєктом щодо репре­зентативності. Активна робота ве­деться над питаннями зміцнення та розвитку соціального діалогу, навчання членів профспілок, на­дання їм адвокатських послуг та захисту у судах стосовно врегу­лювання трудових відносин.

Було визнано, що проєкт є важ­ливим і корисним для українських працівників та усіх учасників рин­ку праці в Україні, особливо в умо­вах воєнного стану.

У свою чергу, представник партнерів від DTDA програмний менеджер агентства Йохан Бох висловив впевненість в тому, що за результатами розгляду звіту з підсумків реалізації проєкту «Пра­вові послуги для членів профспі­лок» спільна робота українських і датських колег буде продовжена.

– Сподіваємося на продовжен­ня його фінансування до кінця по­точного року. А до завершення на­ступного – 2026 року – плануємо реалізацію ще одного спільного проєкту, пов’язаного з питаннями трудового ринку України, – пові­домив пан Йоган.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ ЗА УЧАСТІ ГОЛОВИ ФПУ ГРИГОРІЯ ОСОВОГО

Днями в прямому ефірі телекана­лу «Київ» виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

У своєму інтерв’ю у студії він розповів про профспілки, їх стратегію, місію та цілі діяль­ності. Як змінилась робота профспілок з по­чатком повномасштабної агресії росії проти України, про гуманітарну допомогу проф­спілкових організацій всіх рівнів армії і лю­дям.

Також було висвітлено питання підтрим­ки та зміцнення соціального діалогу в Укра­їні, проблеми навколо профспілкового май­на, а також інші актуальні теми сьогодення.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

10.04.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.03.2025 20:47

25.02.2025 16:24

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання