« на головну 22.02.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1267)
23
Січень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

РАДА ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ФПУ

РАДА ПІДБИЛА ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ФПУ

Груднева Рада ФПУ роз­глянула важливі питання діяльності Федерації «Про стан виконання при­йнятих рішень Ради ФПУ щодо участі профспілок у відбудові економіки України та євроінтегра­ційних процесах і подаль­ші дії ФПУ», «Про моло­діжну політику у проф­спілках та стан роботи з молоддю у Федерації профспілок України, її членських організаціях», «Про внесення змін і до­повнень до Статуту ФПУ щодо представництва молоді та жінок у вибор­них органах ФПУ», «Про фінансове забезпечення діяльності ФПУ та фор­мування Бюджету на 2025 рік» тощо.

Головував на засіданні Голо­ва ФПУ Григорій Осовий.

Його виступ був присвяче­ний підбиттю підсумків зро­бленого від попереднього засі­дання Ради, здобуткам і про­блемам за цей період та завдан­ням ФПУ на майбутнє.

Із презентацією про вико­нання прийнятих рішень Ра­дою ФПУ щодо участі профспі­лок у відбудові економіки України та євроінтеграційних процесах, виступив заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

На наступні три роки вла­дою «заморожені» мінімальна зарплата, індексація, прожит­ковий мінімум. До того ж, з 1 грудня зросли податки на зарплату. Рада ФПУ підтрима­ла заяву щодо неприпустимос­ті такого наступу на права пра­цівників, оскільки такі рішен­ня влади неодмінно призве­дуть до фінансового знекров­лення українців.

З питання «Про молодіжну політику у профспілках та стан роботи з молоддю у ФПУ, її членських організаціях» висту­пила голова Молодіжної ради Іванна Храпко. У прийнятій Ра­дою ФПУ постанові з цього пи­тання зазначено, що необхідно оновити молодіжну політику ФПУ з урахуванням викликів і можливостей, що виникли про­тягом останніх років. Завдяки активній участі молоді проф­спілковий рух зможе залиша­тися впливовою та актуальною силою, здатною захищати пра­ва працівників в умовах гло­бальних змін в Україні.

Рада визначила пріоритет­ним завданнями у роботі ФПУ вдосконалення механізмів за­лучення молоді до профспілок, посилення представництва ін­тересів молодих спілчан у профспілкових органах та реа­лізацію інноваційних підходів до молодіжної роботи.

Наступним рішенням Рада ФПУ постановила внести зміни і доповнення до Статуту ФПУ (у новій редакції, затвердженій VIII З’їздом ФПУ), які стосують­ся представництва молоді та жінок у виборних органах ФПУ.

Також, враховуючи зміни у профспілковому русі, втрати трудового потенціалу країни, спричинені війною, вплив ре­форм, зокрема адміністратив­но-територіальної, євроінтегра­ційні процеси та членство ФПУ у ЄКП, Рада створила Комісію з підготовки пропозицій щодо ре­формування Федерації профспі­лок України з подальшим вне­сенням змін до Статуту ФПУ.

Зміни стосуватимуться:

– представництва членських організацій у виборних органах ФПУ з урахуванням чисельнос­ті та повноти сплати членських внесків (за досвідом формуван­ня європейських профспілок);

– представництва жінок і мо­лоді у виборних органах ФПУ, пропорційне до їх чисельності;

– оновлення положень ст. 15 щодо набуття членства у ФПУ;

– призупинення членства у складі ФПУ членських органі­зацій, які не виконують норм Статуту ФПУ, а також щодо створення Жіночого і Молодіж­ного комітетів як статутних ор­ганів ФПУ тощо.

Рада ФПУ прийняла поста­нову про фінансове забезпечен­ня діяльності ФПУ та форму­вання Бюджету ФПУ на 2025 рік.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПОРЯДОК ОЦІНКИ ВІДПОВІДНОСТІ КРИТЕРІЯМ РЕПРЕЗЕНТАТИВНОСТІ

На засіданні СПО об’єднань проф­спілок було розглянуто питання щодо проєкту Порядку оцінки від­повідності критеріям репрезента­тивності та підтвердження репре­зентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій робото­давців, розроблений Національ­ною службою посередництва і примирення (далі – НСПП).

Згідно із Законом України «Про соціальний діа­лог в Україні» після погодження сторонами соці­ального діалогу на національному рівні згаданий Порядок затверджується НСПП.

У березні 2024 року проєкт Порядку було опра­цьовано сторонами соціального діалогу, СПО об’єднань профспілок надіслав НСПП зауваження та пропозиції до його змісту. 10 грудня 2024 року до СПО об’єднань профспілок надійшов лист НСПП для проведення повторного розгляду проєкту за­значеного розпорядження НСПП.

В рамках опрацювання членами СПО об’єднань профспілок проєкту Порядку до Секретаріату СПО об’єднань профспілок надійшло погодження від Об’єднання всеукраїнських автономних профспі­лок, зауваження та пропозиції від Конфедерації Вільних профспілок України, Профспілки працівни­ків державних установ України та Профспілки пра­цівників охорони здоров’я України. Враховуючи ці звернення та результати обговорення Порядку з представниками НСПП, СПО об’єднань профспілок вирішив доопрацювати проєкт і винести його змі­нений варіант на повторне погодження СПО.

Ще одним питанням для розгляду стало ухва­лення членами СПО рішення про зміни у складі Спільного представницького органу об’єднань профспілок.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПРОФСПІЛКИ ОПРАЦЬОВУЮТЬ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО БЕЗПЕКУ НА РОБОТІ

У Будинку профспілок відбу­лася робоча нарада щодо ін­формування про стан підго­товки до другого читання за­конопроєкту про безпеку та здоров’я працівників на робо­ті. У нараді взяв участь голо­ва ФПУ Григорій Осовий.

На інформаційній нараді заступник Голови ФПУ Василь Андреєв зробив доповідь щодо опрацювання тексту і правок, внесених народними депута­тами України після першого читан­ня.

Він повідомив, що наразі членами робочої групи під керівництвом на­родного депутата України Бабенка Миколи Вікторовича опрацьовано більше 40% тексту законопроєкту та внесених правок народними депута­тами. А головними питаннями, в яких зацікавлені профспілки, були і залишаються новели законодавства з представництва працівників, їх прав на безпечні і здорові умови праці, здійснення громадського кон­тролю профспілок за безпечними умовами праці, а також про пільги, гарантії та компенсації працівникам, які виконують роботи, пов’язані з небезпечними і шкідливими умовами праці.

Василь Андреєв розповів про перебіг перемовин із роботодавцями щодо узгодження принципових положень законопроєкту, а також про дискусію відносно тих положень, які виклика­ли критичні зауваження у Міжнародної організації праці.

Робоча група буде проводити щотижневі інформаційні засідання для фахівців з безпеки праці з метою координації роботи профспілкової сторони робочої групи та формуван­ня спільної позиції у рамках законопроєкту.

Голова ФПУ, голова СПО профспілок Григорій Осовий окреслив основні завдання та проблеми, які необхідно вирішити до завершення опрацюван­ня цього законопроєкту.

СПО профспілок має визначити свою позицію щодо законопроєкту про без­пеку та здоров'я працівників на роботі в лютому 2025 року, повідомив Василь Андреєв.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

29.01.2025



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

13.02.2025 18:40

13.02.2025 18:28

13.02.2025 18:27

29.12.2024 22:05

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання