« на головну 22.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

ПОГЛИБЛЮЄТЬСЯ СПІВПРАЦЯ МІЖ ПРОФСПІЛКАМИ ШВЕЦІЇ ТА УКРАЇНИ

ПОГЛИБЛЮЄТЬСЯ СПІВПРАЦЯ МІЖ ПРОФСПІЛКАМИ ШВЕЦІЇ ТА УКРАЇНИ

У залі засідань у Будин­ку профспілок та на підключенні були при­сутніми керівники членських організацій ФПУ, Голова ФПУ Григо­рій Осовий, заступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий.

До складу шведської де­легації увійшли: голова Програми по Східній Європі шведської організації між­народного співробітництва Union to Union , член вико­навчого комітету Східноєв­ропейського партнерства з боку Швеції Лана Світлана Віллебранд, голова коміте­ту з національного та євро­пейського врядування Євро­пейської федерації профспі­лок громадського обслуго­вування EPSU , c пікерка та представниця європейських профспілок на рівні соці­ального діалогу з Європей­ською Комісією, міжнарод­на секретарка Профспілки державних службовців Шве­ції Fackf örbundet ST Анна Карін Сесілія Брюнзель , депутат Стокгольмської міської ради, менеджер по роботі з міжнародними про­єктами Профспілки держав­них службовців Швеції Fackf örbundet ST Свен Магнус Рунстен .

Г. Осовий у своєму висту­пі поінформував, що ФПУ підписала угоду про співп­рацю з Union to Union . У рамках цього нами вже за­початковано проєкт, який стосується підтримки мен­тального здоров’я працівни­ків в Україні в умовах ві­йни. Триває робота з його реалізації в регіонах. До цього проєкту, що має назву «Психологічна безпека і підтримка ментального здоров’я працівників в умо­вах війни» залучені активіс­ти профспілкових організа­цій первинок, середньої ланки профспілок.

Наступний етап нашої співпраці має охопити більш широкий спектр пи­тань і може представляти користь і зацікавленість як для членських організацій так і усіх членів профспілок.

Шведські колеги у своїх виступах закцентували ува­гу на тому, що метою їхньо­го візиту є поглиблення співпраці між профспілка­ми Швеції та України, спри­яння у нашому структурно­му реформуванні, допомога у реформуванні українсько­го законодавства відповідно до стандартів і норм ЄС, а та­кож допомога у відбудові України, подальшої розбудо­ви соціального діалогу і со­ціальної держави Україна.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

СПІЛЬНІ ПРОЄКТИ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ'Я ПРАЦІВНИКІВ

Голова ФПУ Григорій Осовий провів робочу зустріч з пред­ставниками шведських проф­спілок.

Ця зустріч є продовженням спільної робо­ти в рамках стокгольмського документу, укладеного у травні ц.р., та стратегічної сесії, яка відбулася місяць тому у Львові.

Він повідомив, що ФПУ активно працює над реалізацією частини цього договору, що стосується збереження ментального здоров’я працівників на робочих місцях. Командою фа­хівців ФПУ разом з профільними спеціаліста­ми проведено семінари з профактивом Ві­нницької, Дніпропетровської, Донецької, За­карпатської, Запорізької, Київської, Луган­ської, Миколаївської, Полтавської, Сумської, Чернігівської, Черкаської, Харківської облас­тей і м. Києва. До навчання були залучені про­фактивісти з 16 всеукраїнських профспілок.

– Ми маємо дуже позитивні відгуки людей щодо корисності та актуальності цих заходів. Вони оновлюють знання, отримують навички, які застосовують на практиці в своїх профор­ганізаціях, – зазначив він.

Створю­ються умови для розши­рення співп­раці на гори­зонтальному рівні між членськими організація­ми ФПУ і шведських профспілок. У вересні було проведено семінар у Чернівцях за участю ко­ординаторки програми «Union to Union » з важливих і актуальних питань профспілкової діяльності.

Було розглянуто хід опрацювання запро­понованих ФПУ проєктів на 2025 рік, спрямо­ваних на підвищення інституційної спромож­ності українських профспілок. У ході дискусії обговорені найбільш важливі питання захис­ту прав працівників і профспілок, можливості подальшого розвитку соціального діалогу в Україні, його проблеми і перспективи в умо­вах воєнного стану.

Шведські колеги із зацікавленістю сприй­няли отриману інформацію і висловили своє прагнення допомогти українським профспіл­кам через реалізацію запропонованих проєк­тів у 2025 році.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ФПУ ПРАЦЮЄ НАД ВДОСКОНАЛЕННЯМ ПРАКТИКИ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ СПІЛЧАНАМ

У Києві у Будинку профспілок відбу­лась робоча зустріч правовиків ФПУ та її членських організацій у рамках реалізації спільного проєкту Дан­ського агентства профспілкового розвитку (DTDA) та ФПУ «Правові послуги для членів профспілок».

У зустрічі взяли участь: заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, голова Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, керівники всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань, керів­ники структурних підрозділів та фахівці апарату ФПУ та Центру правової допомоги ФПУ (керівник – Вікторія Ліпчанська).

Як було наголошено під час наради, серед цілей за­значеного міжнародного проєкту є посилення спро­можностей ФПУ щодо правового захисту членів проф­спілок. Одним із шляхів для цього є активізація взає­модії профспілкових юристів, проведення тематичних зустрічей з питань, які потребують вирішення за участі соціальних партнерів профспілок зі сторін держави і роботодавців.

Як поінформував заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, найближчим часом запланована зустріч проф­спілкових фахівців з правових питань з представника­ми НСПП для обговорення теми колективно-трудових відносин, трудових спорів та конфліктів. Ціль – обміня­тись досвідом роботи над проблемами, що постають перед спілчанами, напрацювати алгоритми дій та по­шук прийнятних для усіх сторін соціального діалогу шляхів їх вирішення.

Під час наради йшлося про те, що спектр питань, які турбують працівників, дуже широкий: вони стосуються особливостей праці в умовах війни, ліквідації заборго­ваності по зарплатах та проведення відповідних пе­ревірок інспекторами з питань праці, ухвалення по­станови КМУ, якою буде запроваджено відповідні за­ходи контролю щодо використання роботодавцями незадекларованої праці та ін.

Під час нарди було обговорено наступні теми:

– щодо законодавства про особливості воєнного стану стосовно дотримання умов колективно-договір­ного врегулювання;

– законодавчі ініціативи профспілок щодо необхід­ності збільшення розміру мінімальної зарплати, як ін­струменту економічного захисту працівників;

– спільні дії соціальних партнерів щодо протидії ті­ньовому сектору зайнятості,

– напрямки посилення економічної потужності дер­жави та ін.

Як було зазначено, найбільш поширені запитання та відповіді, а також інформація щодо практики проф­спілкової роботи буде розміщена у мобільному засто­сунку ФПУ «Профспілка Цифрова» в розділі «Правова допомога».

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

 

26.12.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання