« на головну 21.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

ФОНДУ ІМ. ФРІДРІХА ЕБЕРТА РОЗГЛЯДАЄ ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ

ФОНДУ ІМ. ФРІДРІХА ЕБЕРТА РОЗГЛЯДАЄ ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ

У Будинку профспі­лок відбулась робо­ча зустріч голови ФПУ Григорія Осо­вого з директором Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Фе­ліксом Геттом.

Голова ФПУ Григорій Осовий розповів про прі­оритети діяльності ФПУ під час воєнного стану: про проблеми профспіл­кового руху в цілому, труднощі, з якими стика­ються профспілки в про­цесі проведення соціаль­ного діалогу з органами державної влади, імпле­ментації європейських та міжнародних норм за­хисту працівників в на­ціональне законодав­ство, кроки, які здійснює ФПУ щодо захисту за­конних прав і інтересів працівників у питаннях післявоєнної відбудови України.

Під час зустрічі за­ступники Голови ФПУ Олександр Шубін, Євген Драп’ятий і Василь Ан­дреєв виступили з інфор­мацією за напрямами ро­боти щодо реалізації основних положень Стратегії діяльності ФПУ на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін».

Сторони детально об­говорили питання підго­товки профспілкових пе­реговірників, підвищен­ня їх кваліфікаційного рівня, проблеми плат­форменної економіки в Україні та виклики профспілковому член­ству, питання пенсійно­го забезпечення, а також результати досліджень Фонду «Промислова по­літика для виживання України» та «Ознаки гід­ного робочого місця в контексті військової еко­номіки та повоєнної від­будови». Загальну заці­кавленість викликало питання відновлення України та роль профспі­лок у цьому процесі, як сили, яка може реально захисти трудові права працівників.

Фелікс Гетт підкрес­лив, що взаємодія з ФПУ – найчисельнішою і ав­торитетною громад­ською організацією, що виражає інтереси найма­них працівників в Украї­ні, залишається незмін­ним пріоритетом для Представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні. Він висловив думку, що важливим для розвитку індустрі­альної політики є саме пропозиції профспілок, які найближче знахо­дяться до людей і краще знають запити працівни­ків. Вони мають бути по­чутими соціальними партнерами.

Слід активніше залу­чати профспілки до про­блематики моделюван­ня економічної політи­ки, вирішення галузевих проблем, проведення економічних реформ, зо­крема на галузевому рів­ні, підготовці та перепід­готовці кадрів з ураху­ванням нових техноло­гій, що безумовно відо­бразиться на майбутньо­му ринку праці, щоб профспілки брали участь у галузевому пла­нуванні.

Григорій Осовий, у свою чергу, поінформу­вав директора Фонду про співпрацю ФПУ з Євро­пейською конфедераці­єю профспілок, зокрема про робочу зустріч, яка планується у Брюсселі 9-12 грудня в профспілко­вому інституті, що допо­може ФПУ в реформу­ванні її діяльності у від­повідності до європей­ських стандартів. А та­кож наголосив на необ­хідності більшої залуче­ності профспілок до між­народних майданчиків, на яких обговорюється питання повоєнного від­новлення України. Під­сумовуючи, він акценту­вав увагу Фелікса Гетта на пропозиціях щодо спільних проєктів із різ­них напрямів діяльності профспілок.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПРОФСПІЛКИ ОБГОВОРИЛИ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ КРАЇНИ В УМОВАХ ВІЙНИ

В АПСВТ ФПУ відбулась публічна дискусія на тему «Збереження трудового потенціалу та роль профспілок в умовах адміністра­тивно-територіальної реформи та війни».

Захід організувала і провела ФПУ у співпраці з міжнародними партнерами. У ньому взяли участь провідні науковці, експерти, представники влади, місцевого самоврядування, всеукраїнських проф­спілок і територіальних профоб'єднань, організацій роботодавців та інститутів громадянського суспіль­ства.

З вітальними промовами до учасників зверну­лись: Григорій Осовий, Голова ФПУ, Вадим Івченко, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, Анатолій Кінах, Голова Об'єднання організацій роботодавців України, Ми­кола Маломуж, генерал армії, професор, громад­ський діяч, керівництво НСПП, Асоціації органів міс­цевого самоврядування.

Григорій Осовий у своєму виступі наголосив на тому, що тема, обрана для дискусії щодо збереження та розвитку трудового потенціалу України, є надзви­чайно актуальною, особливо з урахуванням багато­річної озброєної агресії росії проти нашої держави.

– Трудовий ресурс дуже дороговартісний, тому його збереження – важливе завдання для усіх сус­пільних сил, щоб ми мали перспективу подальшого розвитку країни, – наголосив профспілковий лідер.

ФПУ постійно у своїх стратегічних та пріоритет­них завданнях визначає збереження та розвиток трудового потенціалу країни як одну з найважливі­ших складових своєї роботи. В цьому контексті має вагу законодавча робота та використання у нас практик, які вже опробуванні та успішно діють у ЄС. У полі зору профспілок сьогодні – спільна праця зако­нотворців, представників влади та громадськості.

Ми маємо визначитись, яку роль у збереженні трудових ресурсів та повоєнній відбудові України мають виконувати профспілки. Насамперед, нам по­трібно підтримувати діалог з місцевими органами виконавчої влади, в т.ч. опікуватись питаннями за­безпечення соціально-економічного захисту пра­цівників.

Під час дискусії було приділено увагу наступним темам: «Сучасний стан в Україні в умовах війни та проблеми глобальної безпеки», «Модернізація Укра­їнської республіки у воєнний час і її перезаснування після війни», «Реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою: очіку­вані зміни, актуальний стан та перспективи», тощо.

В рамках заходу було презентовано досліджен­ня «Поновлення функціонування місцевого само­врядування на деокупованих територіях»

Після роботи представники профспілкових орга­нізацій взяли участь у обговоренні тем, обмінялись думками та висловили власне бачення щодо поси­лення профспілкового руху, впливу та дієвої участі профспілок у сучасних процесах реформування кра­їни.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ВІДПОВІДЬ КАБМІНУ НА УХВАЛЕННЯ ПЕТИЦІЇ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ ОСВІТЯН

На веб-сайті Електро­нних петицій Кабінету Міні­стрів України опубліковано відповідь на петицію щодо зволікання уряду з прийнят­тям рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду за ЄТС до 3 600 гривень, виходячи з якого розраховуються по­садові оклади та ставки заробітної плати педа­гогічних і науково-педагогічних працівників, яке мало відбутися з 1 квітня 2024 року.

Відповідь надійшла за підписом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

17.12.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання