« на головну 22.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

ЗАКОНОПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ – БОРОТЬБА ПРОФСПІЛОК ТРИВАЄ

ЗАКОНОПРОЄКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ – БОРОТЬБА ПРОФСПІЛОК ТРИВАЄ

 

У Будинку профспілок у Києві відбулося засідан­ня СПО репрезентатив­них всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні у режимі ZOOM конфе­ренції.

Члени СПО розглянули пи­тання про позицію СПО об’єднань профспілок щодо проєкту Закону України «Про колективні трудові спори» (реєстр. №12034) та супутніх законопроєктів, з якого допо­відав О. Шубін, перший за­ступник Голови СПО.

Як повідомив Олександр Шубін, за результатами аналі­зу проєкту «Про колективні трудові спори» після його до­опрацювання було враховано низку принципових для проф­спілок положень, зокрема, стосовно максимального спрощення процесів вирішен­ня спорів та скорочення мож­ливих термінів і процедур оголошення легітимного страйку, ліквідації існуючих галузевих заборон та обме­жень права на страйк в різних сферах праці тощо. Таким чи­ном, законопроєктом запрова­джується правове регулюван­ня низки питань, щодо яких існували законодавчі прога­лини, і на яких постійно наго­лошували профспілки.

У той же час низка принци­пових зауважень врахована не була. Тому Секретаріатом СПО було сформовано Ключо­ві зауваження і пропозиції СПО об’єднань профспілок до проєкту Закону України «Про колективні трудові спори» та супутніх законопроєктів, які на даний час не були врахова­ні та не втратили своєї акту­альності для профспілок, для проведення подальшої робо­ти.

Заслухавши інформацію до­повідача, враховуючи вислов­лені під час засідання пропо­зиції та зауваження, СПО об’єднань профспілок прийняв рішення визнати проєкт Зако­ну України «Про колективні трудові спори» та супутні за­конопроєкти такими, що по­требують доопрацювання.

При доопрацюванні на всіх можливих майданчиках слід наполягати на врахуванні ключових зауважень і пропо­зицій СПО об’єднань профспі­лок до проєктів вказаних за­конів.

Секретаріату дано дору­чення направити сформовану позицію СПО об’єднань проф­спілок із зазначеного питання до відповідних комітетів Вер­ховної Ради України.

ПРЕСЦЕНТР ФПУ

 

ПРОЄКТ ДЕРЖБЮДЖЕТУ НЕ СПРИЯЄ ЗРОСТАННЮ ЕКОНОМІКИ

За ініціативи співголів НТСЕР від сторони профспілок Григорія Осо­вого та від сторони роботодавців Анатолія Кінаха відбулись робочі консультації сторін з питань на­працювання узгоджених пропо­зицій до проєкту Державного бюджету України на 2025 рік.

Учасники зустрічі констатували, що, на жаль, у цьому році не було забезпечено повноцінної трис­торонньої роботи зі спільної підготовки пропози­цій до проєкту Державного бюджету, як це перед­бачено механізмами НТСЕР. Було відзначено, що профспілки та роботодавці передали свої пропо­зиції до проєкту в ході тристоронніх консультацій, що відбулися у Мінфіні безпосередньо напере­додні розгляду документу урядом, але переваж­на більшість їх врахована не була. Крім того, не відбувся розгляд проєкту бюджету на засіданні НТСЕР, як це передбачено законом та практикою попередніх років.

Під час консультацій сторони відзначили на­ступні спільні зауваження до зареєстрованого законопроєкту:

– «заморожено» основні державні соціальні стандарти і гарантії – прожитковий мінімум та мі­німальна заробітна плата;

– не забезпечено справедливості у сфері роз­поділу доходів, у тому числі зберігаються переду­мови для зростання надвисокого розриву у рівнях заробітної плати працівників та керівництва у бю­джетній сфері та державному секторі;

– не вирішуються питання відновлення еконо­міки, забезпечення ринку праці достатнім обся­гом кваліфікованих працівників, сприяння повер­ненню з-за кордону українських фахівців;

– не передбачено достатні обсяги фінансуван­ня вугільної галузі, сфер охорони здоров’я, освіти і науки тощо;

– продовжуються зміни податкової сфери та соціального страхування, реалізація яких загро­жує зниженням рівня життя населення, насампе­ред найвразливіших верств населення.

За консолідованою оцінкою профспілок і робо­тодавців бюджет вкотре не ґрунтується на за­твердженій і опублікованій Програмі дій уряду та розвитку окремих галузей і сфер економіки.

У ході консультацій були обговорені ризики, які може нести запропонований урядом проєкт дер­жавного бюджету. Зокрема, сторони звернули увагу на загрози:

– поглиблення стагнації економіки та втрати економічного потенціалу окремих регіонів та га­лузей;

– очевидного недосягнення показників зрос­тання середньої зарплати через «замороження» основних державних соціальних стандартів та гарантій;

– зростання рівня тінізації економіки та трудо­вих відносин;

– недостатнього збільшення реальних доходів населення, насамперед заробітної плати, змен­шення фінансування соціальних видатків та, як наслідок, падіння рівня життя українських грома­дян;

– загострення проблем ринку праці та демо­графічної проблеми.

Також учасники зустрічі наголосили на на­гальній необхідності формування урядом в рам­ках соціального партнерства плану невідкладних дій з відновлення української економіки та соці­альної сфери, а також початку проведення бю­джетних консультацій на всіх рівнях, починаючи вже з січня року, що передує бюджетному.

За підсумками зустрічі з метою створення умов для відбудови держави та врегулювання про­блемних питань проєкту Державного бюджету України на 2025 рік, сторони домовилися:

1) продовжити роботу з донесення своїх про­позицій до уряду, парламенту, керівництва дер­жави в ході його опрацювання і прийняття;

2) внести свої пропозиції щодо консолідовано­го бачення основних завдань з відбудови еконо­міки, ринку праці, проведення ключових еконо­мічних реформ, зокрема у сфері оподаткування;

3) сприяти у майбутньому проведенню повноцін­них консультацій у бюджетному процесі, починаючи з січня і протягом всього бюджетного періоду;

4) у першій декаді жовтня провести спільні за­ходи за участі СПО об’єднань профспілок та СПО роботодавців щодо консолідації позиції із зазна­ченого питання та її спільного донесення до клю­чових учасників законотворчого процесу з питань бюджету.

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ БЮДЖЕТУ ТА ОПЛАТИ ПРАЦІ

 

ДЕРЖАВА ЗАБИРАЄ ГРОШІ З РАХУНКІВ ПЕНСІОНЕРІВ

У проєкті Держбюджету на 2025 рік збільшується розмір ЄСВ, а та­кож планується забрати з банків­ських рахунків пенсіонерів-пересе­ленців гроші, якщо ці рахунки не використовувалися протягом року.

На 2025 рік уряд передбачив відчутне зни­ження видатків, розпорядником яких є Мін­соцполітики. Наступного року на нього збира­ються витратити 420,7 млрд грн проти 470,4 млрд грн на 2024 рік.

Економію майже 50 млрд грн забезпечать переважно завдяки скороченню видатків на одну статтю – трансферт Пенсійному фонду (ПФУ), пояснив міністр фінансів Сергій Мар­ченко.

Так, розмір дотації ПФУ скоротиться з 321,8 млрд грн у 2024 році до 280,2 млрд грн у пла­ні на 2025-й.

25.10.2024



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання