« на головну 24.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОФСПІЛКОВИХ ДІЙ: «ПІВДЕНМАШ» ЗДОБУВ ПЕРШУ ПЕРЕМОГУ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОФСПІЛКОВИХ ДІЙ: «ПІВДЕНМАШ» ЗДОБУВ ПЕРШУ ПЕРЕМОГУ

Конкретний приклад реального профспілкового тиску на тих, від кого залежить благополуччя, прямо скажемо, виживання пра­цюючої людини. 31 травня кіль­ка сотень працівників держпід­приємства «Південний машино­будівний завод ім. Макарова» (відомий усім «Південмаш») про­вели пікетування біля будівлі Мі­ністерства юстиції, вимагаючи від департаменту державної ви­конавчої служби Мін’юсту зняти арешт з рахунків підприємства.

Я к розповів голова профкому «Південмашу» Валерій Васи­льєв, арешт рахунків триває 2 місяці і загрожує зривом між­народних контрактів «Південмашу» на випуск ракет-носіїв «Зеніт» для програм «Морський старт» і «Назем­ний старт». При цьому працівники промислового гіганта 2 місяці не отримують зарплату. А це загрожує справжнім соціальним вибухом.


«Південмаш» виграв усі суди і до­вів, що виконавча служба не мала пра­ва заарештовувати розрахункові ра­хунки, – зазначив Валерій Васильєв. – Коли 16 травня суд виніс остаточне рі­шення на нашу користь, керівник де­партаменту виконавчої служби Дми­тро Поліщук відмовився його викону­вати, не пояснюючи причини».

У чому ж причина? Департамент виконавчої служби Мін’юсту, в свою чергу, мотивує арешт усіх рахунків «Південмашу» необхідністю викона­ти рішення суду про стягнення із за­воду 400 млн грн заборгованості за електроенергію перед компанією ДТЕК, що утворилася протягом 2014– 2016 років.

Справа в тому, що заборгованість було погашено наприкінці 2016 року за рахунок бюджету, проте залишив­ся борг за судовим збором у сумі 31,9 млн грн. Цю суму департамент вико­навчої служби вирішив стягнути з «Південмашу» і наклав арешт на ра­хунки підприємства. Все це, звичай­но, обурило профком, профспілкових активістів, працівників індустріаль­ного гіганта.

Зрештою, безпосередньо Дмитро По­ліщук вийшов до пікетувальників і за­просив їхніх представників на перего­вори, в ході яких було запропоновано різні варіанти вирішення проблеми.

Як поінформував Валерій Васи­льєв, пікетування допомогло врегу­лювати ситуацію, знайдено вихід у вигляді можливих рішень.

У будь-якому випадку, профспілкові активісти та представники трудового ко­лективу «Південмашу» завдяки наполе­гливості й цілеспрямованим активним діям здобули першу, нехай і невелику, але таку необхідну перемогу. Звичайно, вона носить локальний характер. Але, як то кажуть, перший крок – уже дорога.

Олексій ПЕТРУНЯ,

спеціально для «ПВ»

Фото автора

ІЗ ПЕРШИХ ВУСТ

Валерій ВАСИЛЬЄВ,

голова профкому «Південмашу»:

«Заступник директора намагався вийти на рі­вень міністерства, але безрезультатно. Тому ми вирішили розпочати акцію протесту і вимага­ємо зустрічі з міністром, негайного зняття арешту з рахунків і негайно­го звільнення начальника департа­менту, який заарештував рахунки «Південмашу» та відмовляється ви­конувати рішення суду, в якому йдеться, що його дії незаконні. Це нонсенс, що структура, яка зобов’язана стежити за виконанням норм законодавства, сама грубо порушує закони України. Я довго не міг зрозуміти логіку таких дій, хто всім цим керує і кому вигідно, щоб «Південмаш» зупинився і більше не працював. Але коли ми дізналися, як розподіляється сума, яку з «Пів­денмашу» хочуть стягнути, все ста­ло зрозуміло. Наші вимоги прості і конкретні: розблокувати рахунки».

 

ГОТУЄМОСЬ ДО 100-РІЧЧЯ ТЕХНІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ПРАЦІ ПРОФСПІЛОК

Наприкінці травня своє 99-річчя відзначила тех­нічна інспекція праці ФПУ, що стало приводом для проведення семінару-наради «Підсумки ро­боти технічних інспекторів праці членських ор­ганізацій ФПУ за 2016 рік. Сучасні виклики та пріоритетні завдання на 2017–2018 роки щодо захисту життя та здоров’я працівників».

Я к повідомляє правова та технічна інспекція праці профспілок, відкрив семінар-нараду керівник де­партаменту охорони праці ФПУ Юрій Андрієв­ський, який поінформував учасників наради про сучасні виклики у сфері забезпечення охорони здоров’я та безпеки праці в Україні.

Заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий повідомив, що 16 травня 2017 року набула чинності постанова КМУ від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», якою затверджено По­рядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю. Однією з важливих новацій за­значеного акта є ширше залучення представників проф­спілок до здійснення такого контролю. Таким чином, за словами Євгена Драп’ятого, профспілковим органам усіх рівнів необхідно вжити заходів щодо посилення організа­ції громадського контролю у первинних профспілкових організаціях, своєчасного інформування територіальних органів Держпраці про виявлені порушення та брати ак­тивну участь у спільних перевірках.

Заступник Голови ФПУ також закликав колег активніше долучатись до формування програм розвитку та стратегій органів місцевого самоврядування, щоб у них обов’язково ввійшли розділи, присвячені питанням дотримання робо­тодавцями трудового законодавства та законодавства про охорону праці, а також було передбачено конкретну участь профспілок у відповідному контролі.

Детальніше про це – на офіційному сайті ФПУ fpsu.org.ua.

Розглянувши й обговоривши підсумки роботи технічних інспекторів праці членських організа­цій ФПУ за 2016 рік, учасники наради визнали її роботу задовільною і водночас такою, що потре­бує суттєвого посилення та активізації, зокрема щодо зміцнення кадрового і матеріального за­безпечення технічної інспекції праці профспілок, удосконалення методів її роботи в сучасних умо­вах. З інформацією щодо цих питань виступила завідувач відділу технічної інспекції праці депар­таменту охорони праці ФПУ Тетяна Горюн.

У свою чергу, стан безпеки праці в Україні учасни­ками наради був визнаний як критичний, рівень забезпечення захисту охорони здоров’я праців­ників на виробництві – незадовільним, здійснен­ня державного нагляду у сфері охорони праці че­рез обмеження нормами Закону України «Про основні засади здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності» – неефективним та таким, що порушує норми конвенцій МОП №№ 81 та 129, ратифікованих Україною.

10.06.2017



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання