« на головну 20.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1247)
21
Березень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

Українсько-датський проект на старті

Українсько-датський проект на старті

23–24 березня у Федерації профспілок України перебував уповноважений представник Датської профспілки 3Ф, коор­динатор міжнародного відділу Медс Лунд. Мета його робо­чого візиту полягала у доопрацюванні з керівництвом ФПУ програми фінансової допомоги донора – міністерства за­кордонних справ Данії, європейської програми сусідства для посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Укра­їні, а також підписання відповідної угоди між ФПУ і 3Ф – Об’єднаною федерацією робітників Данії.

Мета проекту передбачає досягнен­ня гідних умов праці та життя на добре врегульованому ринку праці, де стабільний профспілко­вий рух забезпечить свій внесок у демократичний розвиток України. Очіку­ється, що за допомогою цього проекту ФПУ покращить свою здатність організовувати і представляти працівників та підвищить рі­вень послуг, які пропонує їм на децентралі­зованих рівнях в Україні.

На початку зустрічі Голова ФПУ поінфор­мував про діяльність українських профспі­лок, зупинився на нормотворчій роботі, яку вони виконують через представництво у пар­ламентських, урядових комітетах та безпо­середню участь у засіданнях Уряду. Григо­рій Осовий також ознайомив датських проф­спілковців із позицією профспілок щодо най­більш чутливих для працівників проблем, пи­тань оплати праці, соціального захисту, ство­рення нових робочих місць, індексації дохо­дів населення, пенсійного забезпечення, під­вищення ефективності соціального діалогу між профспілками та роботодавцями, міжна­родного профспілкового співробітництва.

У свою чергу, Менс Лунд зазначив, що «під час розроблення проекту ми прагнули зробити його максимально відкритим, не за­регламентованим. Тематику, з огляду на ак­туальність, визначатиме українська сторо­на. Ми готові надавати всю можливу допо­могу українським профспілкам, тому що за­цікавлені в сильних партнерах для консолі­дації міжнародного профспілкового руху».

Під час зустрічі представники робо­чої групи ФПУ висловили свою підтримку щодо мети та завдань проекту. Було обго­ворено дати проведення заходів і питання їх організаційно-фінансового забезпечення. Керуватиме проектом Керівний комітет, до складу якого увійдуть два представники від кожної із сторін.

На цей час сформовано три групи із 60 профспілкових активістів, які представля­ють практично всі області, причому одну третину становить молодь, 52% – жінки. Від­бір учасників проводився через анкетуван­ня. На учасників очікують навчання, тренін­ги, конференції, передбачається п’ять соціо­логічних досліджень, кожна група проведе по шість семінарів.

Очікувані результати від реалізації проекту:

1. Буде підготовлено 60 профспілкових лідерів, які мають створити до двох тисяч профспілкових організацій.

2. Підвищення ефективності роботи Інсти­туту профспілкового розвитку, який забезпе­чить розроблення стратегічних змін у проф­спілковому русі та суспільстві.

3. У кожній області буде створено гру­пу профспілкових ресурсних осіб у рамках ФПУ, яка проводитиме заходи, навчання, на­даватиме консультативну допомогу.

4. Молоді члени профспілок (до 35 років) матимуть вплив на виборні органи ФПУ.

5. Працівники новостворених компаній бу­дуть організовані в профспілкові організації, що сприятиме збільшенню кількості компа­ній з укладеними колективними договорами.

6. Зростання участі ФПУ в соціальному ді­алозі на рівні області, району, міста.

7. Покращення інформованості та знань про трудові права на українському ринку праці, а також про міжнародні конвенції у сфері праці.

Голова ФПУ Григорій Осовий та уповно­важений представник Датської профспілки 3Ф, координатор міжнародного відділу Медс Лунд підписали Угоду про співпрацю між 3Ф – Об’єднаною федерацією робітників Данії та Федерацією профспілок України щодо управ­ління, реалізації та адміністрування проекту, яка називається «Двостороння співпраця між ФПУ і 3Ф 01.04.2015 – 31.12.2017: Посилення вне­ску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні».

Координатором проекту від ФПУ призна­чено Валентину Шевченко.

Учасники проекту очікують на старт. Офіційна презентація відбудеться у Києві 25 квітня цього року.

 

ПРОФСПІЛКОВІ ІНФОРМАЦІЙНИКИ ЗІБРАЛИСЬ У КИШИНЕВІ

Східно-Європейська регіо­нальна спілка (СЄРС) Між­народної конфедерації праці (МКП) днями прове­ла в Кишиневі зустріч ме­режі інформаційних пра­цівників профспілок країн СНД. ФПУ на зустрічі пред­ставляв автор.

Олексій ПЛАКСІН

«ПВ»

Ідея подібних зустрічей на­стільки не нова, наскільки ж і корисна: головна мета – обмі­нятися досвідом власної робо­ти, навчитися новаціям та ме­тодам мозкового штурму, вироби­ти новітні форми і методи інфор­маційної роботи. Адже проблеми, з якими стикаються профспілко­ві інформаційники, майже скрізь спільні, й найперша з них – брак коштів. Отже, 20 учасників з 7 кра­їн – Вірменії, Азербайджану, Біло­русі, Казахстану, Киргизстану, Ро­сії, України та Молдови – два дні поспіль у затишних аудиторіях молдовського Інституту праці де­монстрували власні презентації, розповідали про досягнення, ви­вчали закордонний досвід.

Серед найбільш обговорюва­них тем – можливості й особли­вості співпраці із сторонніми ЗМІ, інформаційна робота з орієн­тацією на члена профспілки, ін­формаційні кампанії з ув’язкою із стратегією профспілок, вироблен­ня потенційних методів взаємодії та координації для вирішення по­точних проблем і підвищення ін­формаційної активності профспі­лок регіону. Не оминули увагою учасники зустрічі й МКП, зокре­ма СЄРС та їх основні інформа­ційні приводи. Як на дводенний час занять програма виявилась насиченою, але працювалось лег­ко, адже в колі професіоналів сво­єї справи завжди швидко знахо­диться спільна мова.

Варто кілька слів сказати про гостинних господарів – профспіл­ки Молдови, тим паче, що голова конфедерації пан Олег Будза був чи не найактивнішим учасником зустрічі. Попри свою відносну не­численність – загалом конфедера­ція профспілок Молдови налічує трохи більше 400 тис. членів – тут інформаційній діяльності нада­ють величезної ваги. Загалом на цю сферу витрачають близько 300 тис. доларів США щорічно, з яких третину – безпосередньо на ви­пуск профспілкової газети «Vocea poporului» («Голос народу»). По­при досить високу вартість річної передплати, що становить 200 лей (або 10 євро, чи за нинішнім курсом – близько 300 грн, що вдвічі більше, ніж вартість річної передплати на «ПВ»), газета виходить загальним накладом понад 5 тис. примірни­ків, що є досить значним показни­ком популярності з огляду на кіль­кість населення держави. Отже, українським профспілкам ще є над чим працювати в цьому плані.

Досить цікавим виявився до­свід роботи інформаційного під­розділу Федерації профспілок Красноярського краю РФ, де від­повідним напрямом займається 5 осіб із 30 посад апарату федерації. Причому цей підрозділ охоплює всі види інформаційної діяльнос­ті: від випуску місцевого додат­ку до центрального друковано­го органу російських профспілок газети «Солідарність», випуску численної поліграфічної продук­ції, до підтримки власного сайту, просування профспілкової діяль­ності в соцмережах та створення агітаційних відеороликів. Тут ви­робили власну формулу ефектив­ної профспілки: «зроби» та «поін­формуй» – дві рівнозначні скла­дові успішної діяльності, жодну з яких не можна видалити з проце­су або зневілювати.

Щодо досвіду вітчизняної ін­формаційної роботи, то нам теж нема чого соромитись і є що пока­зати й розказати. Ми виглядаємо далеко не «бідними родичами» в когорті СНДівського форуму. Всі останні новітні розробки втіле­ні й у нас та успішно застосову­ються в повсякденній праці. На жаль, іноді доводиться заздри­ти колегам тій увазі до інформа­ційної роботи, яку приділяють їх профспілкові керівники – від ви­ділення коштів до розуміння зна­чення інформполітики.

 

ПРІОРИТЕТИ – ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УМОВ ПРАЦІ ТА ГІДНОЇ ЇЇ ОПЛАТИ

19 березня відбулося засідання Центральної ради Профспілки праців­ників нафтової і газової промисловості України.

Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр ФПУ, від­крив та вів засідання го­лова профспілки Володимир Дмитришин. У своєму виступі він закликав соціальних партнерів та голів профкомів більше уваги приділяти виконанню Галузевої угоди та колективних договорів.

Розглянувши соціально-економічний стан підприємств, проф­спілкові організації яких входять до складу Укрнафтогазпрофспіл­ки, проаналізувавши спільні дії со­ціальних партнерів щодо вико­нання зобов’язань Галузевої угоди та колективних договорів, учасни­ки засідання підсумували, що у 2014 році не на всіх підприємствах нафтогазової галузі виконувалися норми і положення Галузевої уго­ди та колдоговорів з питань підви­щення зарплати. Тому ЦР Проф­спілки працівників нафтової і газо­вої промисловості України визна­чила вважати пріоритетним на­прямом діяльності профспілки за­безпечення належних умов праці трудівників та гідної її оплати.

 

ІНВЕСТУВАТИ У РОЗВИТОК ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ГАЛУЗІ

19 березня у Києві від­бувся V Пленум ЦК Профспілки працівни­ків атомної енергетики та промисловості Укра­їни. У його роботі взяв участь та виступив Голо­ва ФПУ Григорій Осовий.

Серед учасників Пленуму – міністр енергетики та ву­гільної промисловості України Володимир Демчи­шин, заступник міністра екології та природних ресурсів Сергій Кури­кін, заступник міністра соціальної політики України Віктор Іванкевич, президент ДП НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, народні де­путати, керівники підприємств і установ атомної енергетики та промисловості, представники гро­мадських організацій та ЗМІ.

Учасники Пленуму отримали ін­формацію «з перших вуст» від представників Уряду щодо вико­нання програмних документів розвитку атомної галузі, зокрема Стратегії розвитку енергетики, що напрацьовуються, але не викону­ються. Серед «гарячих» проблем – вирішення питання спеціалізо­ваної медицини атомників, реор­ганізація якої безуспішно триває протягом останніх років і може призвести до повної ліквідації її «спеціалізованого» статусу.

29.03.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання