« на головну 18.05.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1249)
18
Квітень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

Перспективи легалізації заробітної плати

Перспективи легалізації заробітної плати

 Шляхи подолання проблеми «тіньової» заробітної плати обговорювали учасники круглого столу, що відбувся 4 червня у Будинку спілок. Узаході взяли участь представники членських організацій ФПУ, Мінсоцполітики, Київської міської держадміністрації, Федерації роботодавців України, а також учені, соціологи, експерти.

За інформацією ДЕПАРТА­МЕНТУ ВИРОБНИЧОЇ ПОЛІТИ­КИ ТАКОЛЕКТИВНО-ДОГОВІРНОГОРЕГУЛЮВАННЯ ТАІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГОЦЕНТРУ АПАРАТУ ФПУ, заступ­ник Голови ФПУ Сергій Кондрюк, відкриваючи засідання, зазначив, що з ініціативи Федерації профспі­лок України 2013-й проголошено Роком боротьби профспілок проти використання роботодавцями не­легальної, нестійкої та нестан­дартної зайнятості, тіньової ви­плати заробітної плати, запозиче­ної праці та інших порушень тру­дових і профспілкових прав.

Заступник Голови ФПУ наголо­сив, що виконавчою владою розро­блено пакет заходів протидії неле­гальній зайнятості та виплаті ті­ньових зарплат, але реалізацію цих заходів гальмують роботодав­ці, відтак рівень тіньової виплати зарплати досі доволі високий. На його думку, дискусія має на меті пошук певного суспільного кон­сенсусу в цьому питанні. Зі свого боку, ФПУ має намір долучитися до підготовки пропозицій до засі­дання Ради національної безпеки та оборони України з питань ре­формування системи заробітної плати. Розпочати роботу над цими пропозиціями й шукати конкретні та ефективні шляхи подолання та­ких ганебних явищ, як викорис­тання роботодавцями нелегальної, нестійкої та нестандартної зайня­тості, тіньової виплати заробітної плати, закликав учасників диску­сії Сергій Кондрюк.

Під час круглого столу відбувся серйозний і конструктивний діа­лог, пролунали конкретні пропо­зиції для вирішення багатьох про­блем. Доктор економічних наук, головний науковий співробітник відділу макроекономічного про­гнозування та досліджень тіньової економіки Національного інститу­ту стратегічних досліджень при Президентові України Юрій Хара­зішвілі виступив на тему «Детіні­зація заробітної плати як суттєвий чинник соціального розвитку України».

Про систему соціального захис­ту та можливості легалізації заро­бітної плати розповіла кандидат економічних наук, провідний на­уковий співробітник відділу дослі­джень людського розвитку Інсти­туту демографії та соціальних до­сліджень імені М. В. Птухи НАН України Лідія Ткаченко.

Кандидат соціологічних наук, завідувач відділу соціальної полі­тики Національного інституту стратегічних досліджень при Пре­зидентові України Ольга Пищулі­на у своєму виступі акцентувала увагу на питаннях упровадження механізмів підвищення заробітної плати. На тему «Легалізація заро­бітної плати: соціологія громад­ської думки» виступила кандидат економічних наук, провідний на­уковий співробітник відділу дослі­джень людського розвитку Інсти­туту демографії та соціальних до­сліджень імені М. В. Птухи НАН України Ірина Новак.

Представник Мінсоцполітики Неля Синько повідомила, що мі­ністерство готує законодавчі про­позиції щодо запровадження га­рантованого розміру заробітної плати. Олексій Солод, представ­ник Федерації роботодавців Укра­їни, основною причиною «тіньо­вої» економіки назвав кричущу корупцію в Україні, на відміну від європейських країн. На його думку, не подолавши цього нега­тивного явища, забезпечити лега­лізацію заробітної плати неможливо.

Підбиваючи підсумки дискусії, учасники круглого столу дійшли висновку, що ключовою пробле­мою існування нелегального рин­ку праці є недосконалість нормативно-правової бази. Оминаючи або порушуючи норми закону, ро­ботодавці нелегально працевла­штовують людей, які, у свою чер­гу, в пошуках заробітку погоджу­ються на будь-які умови. Виріше­но продовжити пошук шляхів по­долання негативних явищ в оплаті праці, спільно підготувати пропо­зиції щодо поліпшення ситуації у цьому питанні.

16.06.2013



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання