« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Що відбувається?

Соціальна справедливість: позиція профспілок

Соціальна справедливість: позиція профспілок

 Питанням со­ціальної справедли­вості та ролі профспілок у досяг­ненні цієї мети в суспільстві, соціально-еконо­мічному розвитку нашої країни був присвячений діалог заступника Голови Федерації профспі­лок України Сергія Українця з пред­ставниками регіо­нальних ЗМІ, який нещодавно відбувся у прес-центрі ФПУ.

 Сергій Українець у своєму виступі торкнувся низки чутливих питань соціальної спра­ведливості в українському суспільстві, нагадавши, що згідно з Указом Прези­дента Віктора Януковича щороку 20 лютого на дер­жавному рівні відзнача­ється День соціальної справедливості. І насампе­ред це стосується питань справедливого розподілу результатів праці, забезпе­чення гідних умов та опла­ти праці. «Профспілки – за соціальну справедливість у сфері праці», – наголосив Сергій Українець.

Заступник Голови ФПУ навів шокуючі цифри. Якщо в розвинутих країнах частина заробітної плати в собівартості продукції ста­новить, як мінімум, 30–40 відсотків, то в Україні нині – усього 6 відсотків. За пу­блікаціями у ЗМІ, україн­ський бізнес не лише збага­тився в самій країні, а й вивіз за 2 роки в офшори понад 400 млрд гривень. Додамо до цього: робото­давці виплачують 300 млрд грн на рік заробітної пла­ти, іще 200 млрд гривень – це щорічна тіньова зарпла­та. «Таким чином, – заува­жив Сергій Українець, – не­добросовісний бізнес обма­нює і працівника, і держа­ву. Він не виплачує тієї за­робітної плати, яку зароб-ляє людина праці, і водно­час не перераховує до бю­джету законодавчо визна­чені податки та внески до Пенсійному фонду».

Існують й інші чинни­ки, які впливають на рі­вень соціальної справедли­вості в суспільстві. На дум­ку заступника Голови ФПУ, це економія на умо­вах праці, її охороні та без­пеці. На жаль, роботодавці, зокрема представники се­реднього й малого бізнесу, для яких головне – прибу­ток, а не безпечні умови праці й навіть життя пра­цівників, лобіюють законо­давчі акти, що дають їм надприбуток за рахунок втрати здоров’я та життя людей. Звичайно, не мож­на стверджувати, що всі бізнесмени однакові, адже ми маємо чимало прикла­дів соціально відповідаль­ного бізнесу.

Сергій Українець у сво­єму виступі окремо спи­нився на ролі профспілок та їх діях щодо підвищен­ня зарплат і пенсій для на­ших громадян, а також про їх вплив на цінову політи­ку держави. Цей вплив, зо­крема, відбувається завдя­ки ефективному впрова­дженню норм Генеральної угоди, галузевих угод і ко­лективних договорів.

Саме робота системи колективних договорів і угод (понад 90 тисяч) спри­яє зростанню темпів заро­бітної плати, що значно випереджають інфляцію.

Важливе питання – це ціна на газ. «Україна має власні ресурси, – наголо­сив Сергій Українець. – Є рішення про те, що для на­селення використовується виключно саме газ вітчиз­няного видобутку. Він на­багато дешевший за закор­донний. Його ціна не має пов’язуватися з ціною ім­портованого газу. У нас від­буваються дуже дивні речі: у народу забирають його газ і продають йому ж за спекулятивними цінами! Цього допускати не можна. Позиція профспілок поля­гає у тому, що ціни на енер­гоносії мають бути еконо­мічно обґрунтовані для населення, а кошти, що надходитимуть за рахунок підвищення тарифів, по­трібно насамперед спряму­вати на розвиток галузі».

МЕДІА-ЦЕНТР ФПУ

 

26.06.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання