« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Секрет – у любові до людей

Секрет – у любові до людей

 Так кажуть колеги про профгрупорга, брига­дира кранових машиністів сталеплавильно­го цеху № 2 Запорізького електрометалургій­ного заводу «Дніпроспецсталь» ім. А. М. Кузь­міна Світлану Герасименко.

 Незважаючи на те, що Світла­на Володимирівна народилася взимку, вона – справжня жін­ка-літо. Яскрава, щира, актив­на, доброзичлива й невгамов­на – саме такою має бути хо­роший профгрупорг. Із заво­дом своє життя вона пов’язала ще у 80-ті роки. Але кадровим дніпроспецсталівцем жінка стала тільки в середині 90-х. Юну Світлану спочатку поло­нила романтика мореходки, потім – медицина. Двічі йшла із заводу, і, зрештою, поверну­лася, зробивши остаточний вибір на користь металургії.

«Вибір цей продиктувало мені серце, – розповідає Світлана Володимирівна, – адже «Дніпроспецсталь» – це не просто місце роботи, а вели­чезна частина життя».

Зустрівши на підприємстві ко­хану людину, вона відбулася як жінка. Трохи пізніше стала мамою двох прекрасних дітей. Завдяки відповідальному став­ленню до роботи була призна­чена на посаду бригадира. Але хіба могла така активна жінка спинитися тільки на сімейних і виробничих справах? Звичай­но, ні! Реалізувати себе як ак­тивного громадського діяча допоміг їй профспілковий ко­мітет ПМГУ заводу. Довгий час вона була заступником проф-групорга, а чотири роки тому – очолила профспілкову групу.

«Для мене заводський проф-ком – це товариш, помічник і заступник, – ділиться Світлана Герасименко. – Мені приємно відчувати себе частиною ко­манди, яка не словом, а ділом допомагає трудовому народу. Втім, доводити сьогодні актив­ність нашої профспілки моїм колегам немає потреби, а но­воприбулі особисто дуже швидко переконуються у цьому».

Світлана Володимирівна зізнається, що сьогоднішня молодь поняття «профспілко­вий комітет» вважає пережит­ком радянського часу, чимось старомодним і таким, що від­жило своє. Профгрупорг – лю­дина, яка ближче за всіх до но­вачка і може переконати його у протилежному. Попри те, що традиція профспілкових комі­тетів, справді, прийшла із Ра­дянського Союзу, нинішні проф- організації – дуже сучасні. За роки незалежності змінилися специфіка роботи і мета, але головне призначення профко­му залишилося таким самим: турбота про трудівників, за­хист їхніх інтересів і прав. Ви­никає запитання: хіба турбота коли-небудь може вийти з моди?

У профгрупі Світлани Володи­мирівни півсотні трудівників. Це 50 членів однієї великої ро­дини, які разом вирішують як виробничі, так і особисті пи­тання. Дні народження, ювілеї, весілля та професійні свята тут відзначаються разом. А якщо до когось прийшло горе, то і цього разу колеги простягнуть руку допомоги.

«Світлана – дивовижна люди­на, – говорять про неї колеги. – Вона дуже товариська, але ніколи не скаже зайвого. Вона дуже трепетна, але ніколи не буде настирливою. Вона дуже щира, але ніколи не дозволить собі панібратства. Вона – лю­дина дії і завжди відчуває, які слова треба підібрати, як під­тримати, чим допомогти».

За словами товаришів, Світла­на Герасименко – Людина з ве­ликої літери, дружина, мама, трудівниця та улюблений профгрупорг. Навіть її день на­родження у середині лютого святкували всією профгрупою, щиро бажаючи Світлані Воло­димирівні щастя, здоров’я та довголіття.

Дарина АЛІШЕВСЬКА, Запорізька обл.

Фото автора

 

 ЩОБ ЛЮДИ НЕ ЗАЛИШАЛИСЯ НАОДИНЦІ З ВИРІШЕННЯМ СКЛАДНИХ ПИТАНЬ

 На шахтах і в кар’єрах Кривого Рогу працює багато жінок різних професій. Їхня праця – не з лег­ких. Але, незважаючи на це, звідкись беруться сили, усмішка залишається ласкавою, зовніш­ність – привабливою, а ставлення до роботи, в тому числі до громадської – відповідальним.

У КОЖНІЙ СІМ’Ї МАЄ ЖИТИ СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Як і кожна жінка, яка працює на Криворізькому залізорудному комбінаті, оператор пульта управлін­ня, профгрупорг дробильно-сортувальної фабрики (ДСФ) шахти «Батьківщи­на» Світлана Зеленська має свою історію.

– Світлано, коли у Вас з’явився інтерес до проф­спілкової діяльності?

– До лав профспілки я вступила практично відра­зу після працевлаштуван­ня на «Батьківщину». По­чинала, як і більшість на­ших дівчат, із прибирання конвеєра. Тоді й почала ці­кавитися: як, кому і чим допомагає профспілка. Так поступово входила в курс справ. Минулого року мене обрали членом профкому шахти.

– Крім того, Ви ще й профгрупорг ДСФ. Які у Вас нині пріоритети?

– Головний пріоритет – це щоб наші люди зі своєю проблемою не ховалися «у панцир», залишаючись із вирішенням складних пи­тань наодинці. Спілкую­чись із колегами, цікавлюся їхнім виробничим життям, побутом, здоров’ям і по змо­зі намагаюся допомагати знайти правильний вихід зі складних ситуацій.

– Де навчають проф­спілковій роботі?

– Про себе особисто ска­жу: мої профуніверситети – це життєвий досвід, ба­жання чути людей та від­чуття справедливості. Крім того, голова профко­му шахти Юрій Яковенко ще жодного разу не відмо­вився допомогти у склад­них або спірних ситуаціях. Я займаюся громадською діяльністю тому, що лю­блю свою основну роботу та свій колектив. Ми наче одна сім’я. А в кожній ро­дині має жити справедли­вість, і щоб кожен знав, що від нього вимагається і на що він має право претенду­вати, що отримувати і чо-го вимагати, добиватися. Профспілка в моєму житті не є чимось другорядним. До свого громадського на­вантаження ставлюся сер­йозно, тому що моя робота пов’язана із захистом ін­тересів людей – моїх колег. На шахті працює і мій чо­ловік. Він машиніст елек­тровоза ділянки внутріш­ньошахтного транспорту. Ми члени однієї профспіл­кової організації. Таких сімей, де тісно перепліта­ються виробництво й проф­спілкова робота, і на шахті, і на комбінаті загалом чи­мало.

ВІД КНИЖКИ ДО ВИБУХІВКИ

Проміняти книжку на вибухівку – таке можливо тільки у місті руди й мета­лу! Працювала людина бі­бліотекарем у навчально-курсовому центрі Криво­різького залізорудного комбінату, поки якось не вирішила... завідувати під­земним складом вибухових речовин на шахті імені Ле­ніна. Саме так зробила Ва­лентина Квашук. Тепер у виробничі обов’язки трудів­ниці входить отримання ви­бухівки для усіх ділянок шахти, контроль за її вида­чею зі складу, звітна робота і ще багато чого іншого. Протягом майже двох років, опановуючи нові професій­ні обов’язки й відчуваючи високу відповідальність, визначилася Валентина Ле­онідівна і зі ставленням до професійного союзу й стала членом структурного під­розділу ПМГУ. Сьогодні вона є профгрупоргом рід­ної, десятої, дільниці шахти імені Леніна.

– Валентино, розка­жіть про свою громадську діяльність. Чи складно займатися профспілко­вою роботою?

– Людині праці без проф­спілки жити важко. Хто за­хистить її права? Хто гово­ритиме з адміністрацією про поліпшення умов ви­робництва, про гідний ви­робничий побут і вирішен­ня актуальних соціальних проблем?

Свою профспілкову ро­боту я не вважаю для себе обтяжливою. Просто мені цікаво, і я із задоволенням допомагаю людям, роблю те, що в моїй компетенції. Наприклад, піклуюся про організацію відпочинку на­ших трудящих, про те, аби путівки на оздоровлення або санаторно-курортне лі­кування розподілялися справедливо. Ну і, звичай­но, про те, щоб матеріальну допомогу отримував той, кому вона найбільше потрібна.

З усіма цими питання­ми звертаюся до нашого голови профкому Анатолія Ярового. Шкодую лише про те, що можливості його не безмежні, оскільки про­блем у людей вистачає і хочеться кожному допо­могти. Результати моєї гро­мадської діяльності – скромні, але потрібні (я так гадаю), і приносять ко­ристь. Адже навіть дощ, який напуває землю, скла­дається з невеликих крапе­льок.

– Окрім цього, про що мрієте? Чим захоплює­теся?

– Найбільше мрію про те, щоб люди, які вклада­ють свою працю у спору­дження підземних горизон­тів і видобування залізної руди, мали гідну заробітну плату. Хочеться, щоб роз­мови про престиж шахтар­ської професії підтверджу­валися реальними справа­ми й благополуччям родин гірників. Ну і, звісно, хочу, щоб на роботі завжди був порядок, а вдома – злагода й достаток.

Євген РУДИЙ, Дніпропетровська обл.

03.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання