« на головну 26.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

У пошуках зароблених коштів

У пошуках зароблених коштів

 За інформацією офі­ційного веб-сайту профспілки праців­ників вугільної промисловості України, стало відомо, що із 20 квітня ц. р. праців-никами публічно-го акціонерного товари-ства «Трест «Луганськ-шахтопроходка» було роз­почато страйк на робочих місцях, які вимагали пога­шення заборгованості із заробітної плати.

«Його дострокове при­пинення можливе тільки після повного виконання заявлених вимог», – наголо­шують шахтобудівники.

Як повідомив голо-ва Луганської шахтобудів­ної територіальної органі­зації Укрвуглепрофспілки Олексій Швечіков, з’явилася інформація, що із заявлених на нараді в галу­зевому міністерстві 4,5 млн гривень, які будуть спрямо­вані на погашення боргів працівникам тресту, під­приємству перераховано 2 млн гривень. Цієї суми має вистачити, аби погасити борги із зарплати з нараху­ваннями 110 нині працюю­чим шахтобудівникам тресту. Решта 2,5 млн гри­вень, які надійдуть трохи пізніше, буде витрачена на виплату заборгованості тим, хто звільнився.

Також профспілковий лідер повідомив, що Міненерговугілля своїм прото­кольним рішенням доручи­ло тресту вирішувати пи­тання погашення боргів за виконані роботи на шахті № 10 «Нововолинська» у господарському суді, пози­тивне рішення якого дасть змогу повністю погасити заборгованість із зарплати з нарахуваннями всім спів­робітникам тресту «Лу­ганськшахтопроходка», котрі звільнилися, і сприя­тиме відновленню нор­мальної роботи підприєм­ства.

Нагадаємо, що близько 700 колишніх і нинішніх працівників тресту «Луганськшахтопроходка» не можуть отримати від 15 до понад 20 тис. гри-вень чесного й заслуженого заробітку. Багато людей уже звільнилися, так і не дочекавшись справедли­вості.

 Коли верстався номер

 Стало відомо, що працівникам тресту «Луганськшахтопроходка» погасили борги із заробітної пла­ти, тож 24 квітня трудовий колектив прийняв рішення припинити проведення страйку. Про це повідомив голова Луганської шахтобудівної територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олексій Швечіков.

«Сьогодні колектив тресту підписав угоду про припинення страйку на робочих місцях. Також люди відмовилися від проведення трьох масових акцій протесту, найближча з яких була призначе­на на 27 квітня біля будівлі Луганської облдержадміністрації», – розповів Олексій Швечіков.

Працівники тресту «Луганськшахтопроходка» прийняли таке рішення після виплати їм заборгова­ності із заробітної плати. Профспілковий лідер повідомив також, що на виплату заборгованості 110 шахтобудівникам, які продовжують працювати на підприємстві, надійшло близько 2 млн гривень.

«На жаль, залишилося невирішеним питання щодо погашення боргів із зарплати шахтобудівни­кам, які звільнилися, – зазначив Олексій Швечіков. – Ця проблема залишається на контролі Лу­ганської шахтобудівної територіальної організації Укрвуглепрофспілки».

 

 Пильна увага до безпеки

 Активно долучилися до проведення Тижня охорони праці «Сприяння охороні праці – у «зеленій» еконо­міці», приуроченого до Всесвітнього дня охорони праці, профспілкові органі­зації Закарпаття. Основні напрями роботи було обго­ворено на нараді з голова­ми обласних організацій га­лузевих профспілок під керівництвом голови обл-профради Івана Короля. Для координації діяльності було створено організаційний комітет, який очолив заступ­ник голови облпрофради Василь Захарець.

За активної участі профспіл­кових організацій пере­віряється виконання колек­тивних договорів щодо поліпшення стану охорони праці на підприємствах, в ус­тановах та організаціях, ор­ганізовуються виставки-пре­зентації з охорони праці та промислової безпеки, у галу­зях проводяться конкурси на краще робоче місце, вшано­вують пам’ять працівників, які загинули на виробництві тощо. Звісно, що особливу увагу профспілки приділя­ють підприємствам, де фік­сується зростання виробни­чого травматизму.

Головний спеціаліст – техніч­ний інспектор праці облпрофради Іван Воронич на­дав практичну допомогу профорганізаціям, що пере­бувають у профобслугову­ванні облпрофради, ВАТ«Мукачівський завод «Точприлад» (голова Антоній Екшмідт) та українсько-австрійському підприємству ТОВ«Фішер – Мукачеве» (го­лова Петро Швардак).

Сергій Баранчиков,Закарпатська обл.

 

 Учитися, щоб діяти

 У рамках Всесвітнього дня охорони праці на базі нав­чального центру Сєверодо­нецького об’єднання «Азот» Федерація профспілок Лу­ганської області та обласна організація профспілки пра­цівників хімічних і нафто-хімічних галузей промисло­вості провели навчальний семінар для профактиву.

«Протягом двох днів слухачі вивчали систему управління охорони праці, основи зако­нодавства в цій сфері, питан­ня енергетичної, хімічної без­пеки, проведення заходів щодо профілактики пору­шень та інші теми», – розпові­дає завідувач відділу з нав­чання профкадрів та активу ФПОАндрій Уразгельдєєв.

Особливо цінним виявилося вивчення передового досві­ду, яким поділилися голова профкому «Азоту», депутат міськради В. Черниш, фахівці підприємства О. Федулова, В. Українська та ін.

Медичні працівники розпові­ли про методи забезпечення гігієни праці та промислової санітарії на робочих місцях, докладно спинилися на пи­таннях профілактики захво­рювань. Співробітники державних інспекцій та експерти з умов праці повідомили про особливості атестації робо­чих місць, нагляду за охоро­ною праці та про порядок відповідальності за дотри­мання чинних норм, пред­ставники МНСрозповіли про зміцнення пожежної безпе­ки, фахівці ФПО– про захист прав працівників, повнова­жень профспілок у цій сфері.

Семен Перцовський, керівник громадського прес-центру облради галузевої профспілки Луганської обл.

 

 До місця роботи – з комфортом

За наполяганням профспілки врегульовано питання безкоштовного підвезення педагогічних працівників до місця роботи у Чернігівській області.

 Нещодавно Чернігівська обласна рада затвердила «Положення про забезпечення безкоштовного підве­зення педагогічних працівників навчальних за­кладів, що належать до спільної власності тери­торіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, розташованих у сільській місцевості, до місця роботи та у зворотному напрямку» на 2012–2015 роки. Ухваленню цього документа передувала багаторічна робота Чернігівської обласної органі­зації профспілки працівників освіти і науки.

Ще 2006 року на засіданні пле­нуму обласного комітету профспілки було прийнято рі­шення про необхідність ство­рення юридичної підстави для вирішення питання щодо під­везення до роботи педагогіч­них працівників, які працюють у сільській місцевості і не про­живають за місцем роботи. Для розроблення відповідного до­кумента було створено комісію у складі представників робото­давців і профспілкових праців­ників. На пленумі обкому в 2007 році було затверджено положення «Про забезпечення педагогічних працівників сіль­ської місцевості безкоштовним підвезенням до місця роботи і назад», відповідні зміни були внесені і в районні угоди, після чого на сесіях рад Бобровиць­кого, Варвинського, Куликівсь­кого, Новгород-Сіверського та Прилуцького районів було прийнято програми організації підвезення педпрацівників до місця роботи. Як наслідок, значно зросла кількість викла­дачів, які дістали змогу дістава­тися до роботи зручно й без-коштовно.

Це питання неодноразово по­рушувалося обкомом профспілки перед Чернігівською облдержадміністрацією. Так, на зустрічі з очільником об­ласті Володимиром Хоменком у жовтні 2011 року голова об­ласної організації профспілки Тетяна Матвєєва ще раз озву­чила цю гостру проблему. Тож її вирішення було включено в регіональну угоду між Чер­нігівською обласною держав­ною адміністрацією, профспіл­ковими об’єднаннями та гос­подарськими органами облас­ті на 2011–2015 роки.

Через правові колізії певна частина педагогічних працівників була позбавлена га­рантованого законом права на безкоштовне доправлення до роботи. Саме тому облас­ний комітет профспілки наполягав вирішити це питання, прийнявши на обласній раді відповідне положення. Завдяки розумінню та напо­легливості постійної комісії облради з питань освіти, куль­тури та інформаційної сфери і було досягнуто бажаного ре-зультату.

 

 Україна в системі геополітичних координат. Роль профспілок

 Саме це питання розглядали учасники постійно діючого семінару для керівників і спе­ціалістів облорганізацій профспілок та ФПОЧернігівсь­кої області. Заняття з проф-спілковими лідерами прово­дила Олена Гонта – авторитет­ний учений, проректор із нау­кової роботи Чернігівського державного інституту еконо­міки та управління, доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії.

Під час семінару обговорюва­лося чимало актуальних пи­тань, серед яких, зокрема, посткризова економічна ситу­ація в Європі, політика міжна­родних кредитних інституцій, особливості діяльності транс­національних корпорацій у країнах, що розвиваються, тощо.

Олена Гонта зазначила, що ус­піх будь-якої країни полягає в пошуку своїх конкурентних переваг у глобалізованому світі, де панують транснаціо­нальні корпорації. Вцих умо­вах профспілки не повинні втрачати пильності, шукати шляхи співпраці з роботодав­цями, які володіють солідними фінансовими й людськими ре­сурсами.

Віталій Копиш, заступник завідувача навчального відділу підприємства «Навчально-методичний центр» ФПО Чернігівської обл.

03.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання