« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Імідж профспілок: яким йому бути завтра?

Імідж профспілок: яким йому бути завтра?

 Наприкінці березня у Навчально-методичному цен­трі профспілок відбувся круглий стіл, на якому по­рушувалися питання роз­межування зовнішнього та внутрішнього іміджу проф­спілки, освоєння PR-технологій, поширення впливу і авторитету профспілок у ЗМІ тощо. До заходу долу­чилися голови галузевих об­ласних, а також первин­них профорганізацій.

 Багаторічна прак­тика підтверджує, що позитивна ре­путація конче не­обхідна для будь-якого виду соціальної ді­яльності, в т. ч. профспіл­кової.

Однак, незважаючи на роботу, що проводиться, дослідження громадської думки показують, що профспілки мають доволі неоднозначний імідж у суспільстві. З одного боку, багато людей, як і раніше, все ще залишаються чле­нами профспілок, розумі­ють їх позитивну роль, з іншого боку, чимало гро­мадян переконані, що жодної допомоги від профспілок немає або вона є дуже незначною.

Після вступного слова заступника голови Феде­рації профспілкових орга­нізацій Чернігівської об­ласті Петра Чорнорота профспілкові лідери роз­почали активне обговорен­ня порушеної проблеми.

На думку голови пер­винної профспілкової орга­нізації ПрАТ «Камвольно-суконна компанія» Чексіл» Олени Боримської, один з основних факторів поліп­шення іміджу профспілок – це особисте спілкування з людьми. «Після прийому на роботу нового працівни­ка я відразу з ним спілкую­ся, розповідаю про проф­спілкову організацію. Лю­дина має усвідомити, що саме голова профкому будь-якої миті підкаже, до­поможе зорієнтуватися в новій обстановці. Це допо­магає створити позитив­ний імідж профлідера і сприяє подальшому залу­ченню в профспілку нових членів», – відзначила Оле­на Боримська. Вона також важливе місце відводить навчанню у підвищенні компетентності та покра­щенні іміджу профлідера: «Наша профспілкова орга­нізація дуже плідно співпрацює з Навчально-методичним центром. Неодно­разово, безпосередньо на виробництві, проводилося навчання для профактиву, членів профспілки».

Цікавим виявився ви­ступ голови первинної профспілкової організації КП «Деснянське» Черні­гівської міськради Світ­лани Бірки. Вона поруши­ла питання створення від­повідного іміджу профлі­дера в очах як працівни­ків, так і роботодавця: «Намагаємось доводити до адміністрації думку, що профспілка не є супер­ником, а тим більше воро­гом. Ми маємо спільну мету – сталий розвиток і модернізація підприєм­ства. Коли є стабільна ро­бота – можна вести мову про поліпшення умов пра­ці й підвищення соціаль­них стандартів. У нас на підприємстві ми налаго­дили нормальну співпра­цю з адміністрацією, ста­ли порадником роботодав­цю навіть у деяких вироб­ничих питаннях».

Про мотиваційні аспек­ти залучення молоді до профспілкового руху роз­повіла голова учнівської профспілкової організації Чернігівського професій­ного ліцею залізничного транспорту Вікторія За­ліська. За її словами, для залучення молоді в проф­спілку слід не лише пояс­нювати позитивну роль організації, а насамперед зацікавити учнів, дати їм можливість виявити ініці­ативу та організаторські здібності.

Віталій Копиш,

заступник завідувача навчального відділу підприємства «Навчально-методичний центр» ФПО

 

 СИСТЕМНЕ НАВЧАННЯ БУХГАЛТЕРІВ

Навчання профспілкових працівників та активу – один із напрямів діяльності обласної ради профспілок. Так, 28 березня було проведено черговий навчальний семінар для головних бухгалтерів галузевих облпрофорганізацій.

Завідувач фінансового відділу, головний бух­галтер облпрофради Любов Гакаленко у своє­му виступі докладно спинилася на питаннях облікової політики профспілкових організацій, оподаткування та надання звітності, розповіла про зміну класифікації видів економічної діяль­ності та про подальшу діяльність профспілок після набуття чинності Закону України № 2297 «Про захист персональних даних» тощо.

Любов Гакаленко відповіла на численні запи­тання, які виникли у присутніх. Усі учасники семінару, крім нової важливої інформації, отримали і пакет нормативно-правових доку­ментів і методичних рекомендацій.

Інформаційно-аналітичний відділ облпрофради

 

 У планах– страйк

 Трудовий колектив публічно­го акціонерного товариства «Трест Луганськшахтопроход­ка» визначив дату початку проведення масових протес­тів. Страйк на робочих місцях розпочнеться 20 квітня. Також протягом 72 днів шахтобудів­ники візьмуть участь у трьох акціях протесту. Перша запла­нована на 27 квітня біля будів­лі Луганської облдержадміні­страції, про що повідомив го­лова Луганської шахтобудів­ної територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олексій Швечіков.

Шахтобудівники вимагають погасити підприємству борги за виконані ще в 2010 році ро­боти на шахті № 10 «Новово­линська». Сума боргу стано­вить близько 21 млн грн, із яких понад 10 млн – невипла­чена заробітна плата.

Близько 700 колишніх і ниніш­ніх працівників тресту «Лу­ганськшахтопроходка» більш як рік не можуть отримати від 15 до понад 20 тис. грн чесно зароблених грошей. «Багато людей вже звільнилися, так і не дочекавшись справедли­вості, – розповідає Олексій Швечіков, – але їхні права, коли ми все ж доб’ємося пога­шення боргів, не повинні утис­катися. Шахтобудівники дають Міненерговугілля останній шанс вирішити проблему із за­боргованістю без застосуван­ня крайніх заходів. У галузево­го міністерства є місяць, щоб почати виплачувати гроші».

 

 НА ЧАСІ – АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

 Днями у ФПО відбулося засі­дання ради за участі заступ­ника Голови ФПУ Сергія Українця, голови ФПО Генна­дія Харьковського, першого заступника голови Хмель­ницької облдержадміністра­ції, депутата облради Вадима Гаврішка, начальника голов­ного управління праці та со­ціального захисту населення ОДА Світлани Лукомської, го­лів обласних профорганіза­цій, районних рад із коорди­нації діяльності профоргані­зацій, голів профкомів під­приємств та організацій.

Під час зустрічі, зокрема, йшлося про соціальні ініціа­тиви Президента України Віктора Януковича, організа­ційне та фінансове зміцнен­ня Федерації профспілок об­ласті, профорганізацій.

Заступник Голови ФПУ Сер­гій Українець звернув увагу профспілкового активу на те, що влада, нарешті, зро­зуміла, що розвиток еконо­міки залежить від активної соціальної політики, як-от підвищення зарплат, пенсій, соціальних виплат тощо. Він також ґрунтовно відповів на запитання профактивіс­тів і вніс слушні пропозиції для організаційного зміц­нення профспілок області.

Прес-центр ФП

 

 ЗАСЛУЖЕНА ВІДЗНАКА

 Ім’я Михайла Сімчука відо­ме багатьом хмельнича­нам. Михайло Васильович не тільки інженер з охоро­ни праці та викладач Вищо­го професійного училища № 25 м. Хмельницького, а й голова обкому профспілки радіотехнічної промисло­вості. Він багато уваги при­діляє роботі профспілкових організацій та їх єдності, збільшенню кількості спіл­чан, дбає про нові форми й методи роботи. А отже, що­року посилюється вплив профспілок у колективах, поліпшується соціально-економічний захист праців­ників.

За вагомі здобутки на проф­спілковій ниві Михайла Ва­сильовича нещодавно було нагороджено нагрудним знаком професійних спілок України «Профспілкова від­знака». Нагороду вручив го­лова ЦК профспілки радіо­технічної промисловості Григорій Ольховець.

Валерій Марценюк

 

 ПОВЕРНУТИ ДОВІРУ

 Cільське господарство є однією з провідних галузей економіки Прикарпаття. Агропромисловий комп­лекс переживає нині нелег­кі часи: невисока зарплата трудівників, складні умови праці, незадовільний соці­альний захист, особливо у трудових колективах, де немає профорганізацій.

За словами голови облпроф­ради працівників АПК Г. Чор­ній, сьогодні налічується лише 89 первинок, які об’єднують 4,8 тисячі осіб.

Керівники новостворених агрооб’єднань не хочуть, аби їх контролювали гро­мадські формування. Од­нак у цьому питанні вдало­ся досягнути деяких зру­шень. Так, 2011 року з’явилися нові профоргані­зації у ТзОВ АПФ «Левада», фермерському господар­стві «Прометей» Коломий­ського району, в Богород­чанському спецагролісгос­пі. Профспілкове членство відновили працівники вет­лікарень та управлінь вет­медицини в Снятинському, Верховинському, Городен­ківському, Рожнятівському районах, м. Яремчі.

Нині ведеться активна ро­бота щодо створення пер­винок і залучення до їх лав нових членів. Головне – по­вернути довіру людей до профспілки, на що спрямо­вуються всі зусилля профактивістів.

Сергій Лизанчук

17.04.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання