« на головну 26.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Охорона праці – турбота спільна

Охорона праці – турбота спільна

 20 березня в Будинку спілок за учас­тю представників ФПУ, облпрофоб’єнання, Дніпропетровського, Криворізького територіальних управлінь та Павлоградської гірни­чотехнічної інспекції Держгірпромнагляду, облдержадміністрації та Фонду соцстраху відбула­ся нарада, присвячена питанням охорони праці та посиленню взає­модії у їх вирішенні між державни­ми органами та профспілками.

Відкриваючи нара­ду, голова облпрофоб’єднання Віталій Дубіль за­значив, що ниніш­ня складна ситуація в цій сфері потребує активних спільних дій профспілок та наглядових органів.

За словами головного технічного інспектора праці облпрофоб’єднання П. Довганенка, там, де ді­ють профспілки, рівень захищеності в питаннях охорони праці значно ви­щий. На сьогодні атеста­ція проведена на 100% вуг­ледобувних підприємств Західного Донбасу (Пав­лоградський р-н).

У 2011 році рівень за­гального виробничого травматизму в області знизився на 8%, а кіль­кість випадків зі смер­тельними наслідками – на 15%. Що ж до профілакти­ки природної смертності на виробництві, профспіл­ки наполягають на підви­щенні якості медичних оглядів, законодавчому закріпленні цієї роботи. Законодавство з охорони праці передбачає прове­дення медичних оглядів лише працівникам пев­них категорій. Обласне об’єднання профспілок уже висувало пропозицію перед ФПУ щодо законо­давчого закріплення обов’язку роботодавця прово­дити медичні огляди пра­цівникам віком від 55 ро­ків і старше, а також щодо відповідальності лікарів за якість медичних огля­дів працівників. Ці пропо­зиції разом із пропозиція­ми від інших областей схвалені Президією ФПУ і направлені Кабінету Мі­ністрів України для вклю­чення до проекту Страте­гії розвитку України на період 2012–2020 років.

Протягом 2011 року за наполяганням технічних інспекторів праці проф­спілок у восьми випадках знято безпідставне звину­вачення потерпілого, в чо­тирьох – відхилено намі­ри не пов’язувати випадок із виробництвом. Минуло­го року також було призу­пинено експлуатацію 20 цехів, 10 виробничих діль­ниць, 43 машин, механіз­мів та устаткування.

Роботодавцям, органам управління і нагляду, ко­місіям із трудових спорів, прокуратурі, судам тощо надіслано 148 висновків та 39 подань із питань охо­рони праці, 152 підприєм­ствам надано допомогу в формуванні розділів «Охо­рона праці» в колдогово­рах, розглянуто 23 звер­нення про зв’язок нещас­ного випадку з виробни­цтвом чи перегляд акта Н-1, на 377 підприємствах проведено навчання проф­спілкового активу з пи­тань охорони праці.

Про діяльність Федера­ції профспілок України з питань охорони праці роз­повів керівник департамен­ту – головний технічний ін­спектор праці ФПУ Юрій Андрієвський. Напередод­ні він також зустрівся з те­хінспекторами галузевих профорганізацій, провів інтерв’ю на телебаченні.

Під час заходу відбуло­ся підписання угод про співпрацю облпрофоб’єднання з Дніпропетров­ським та Криворізьким теруправліннями Держгірпромнагляду й управлін­ням виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання від нещасних випад­ків на виробництві та профзахворювань.

Прес-центр обласного об’єднання профспілок

 

 ШАХТИ ПІД ЗАГРОЗОЮ

 Під загрозою відключення електроенергії за борги перебувають усі вісім шахт дер­жавного підприємства «Луганськвугілля».

Як повідомив головний технічний інспек­тор праці Укрвуглепрофспілки при Луган­ському теркомі Микола Бручко, перше об­меження енергопостачання до рівня еко­логічної броні було застосовано на шахтах 21 березня. За борги повністю відключені від електропостачання санаторії-профілакторії «Парус» і «Шахтар».

Одна з причин тяжкої фінансової ситуації – проблема з реалізацією видобутої ву­гільної продукції. На складах накопичило­ся вже понад 45 тис. тонн енергетичного вугілля. «Існує реальна загроза припинен­ня вуглевидобутку на шахтах із подаль­шою перспективою їх ліквідації, що спри­чинить загострення соціально-економічної ситуації в містах і селищах, де вони розташовані», – наголосив голова Луганської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Олександр Бичов.

Прес-служба ЦК профспілки працівників вугільної промисловості України

 

 

 КАТАСТРОФА В ШАХТАРСЬКОМУ ДЗЕРЖИНСЬКУ

 Неможливість реалізувати ву­гільну продукцію загрожує ДП «Дзержинськвугілля» повною зупинкою роботи шахт, а меш­канцям міста – технологічною катастрофою.

Із 19 грудня 2011 року підпри­ємство не може реалізувати ви­добуте вугілля, на складах шахт накопичилося понад 110 тис. тонн рядового коксівного пали­ва, яке має здатність до само­займання.

Як повідомив голова Дзержин­ської територіальної організації Укрвуглепрофспілки Василь Щербань, «неможливість реалі­зувати вугільну продукцію при­звела до нестачі грошових ко­штів, украй необхідних для за­безпечення виробничої діяль­ності. Сьогодні через їх відсут­ність не вирішуються виробничі питання, пов’язані із забезпе­ченням необхідними матеріала­ми робочих місць, створенням безпечних умов праці тощо».

Дзержинська територіальна ор­ганізація Профспілки працівни­ків вугільної промисловості звернулася до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра Миколи Аза­рова, голови Міненерговугілля Юрія Бойка, губернатора Доне­цької області Андрія Шишаць­кого з проханням допомогти вирішити ці проблеми. За допо­могою Дзержинський терком звернувся і до голови Укрвугле­профспілки Віктора Турманова, народного депутата Ігоря Шкірі.

 

 

 «ЕФЕКТИВНА ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТСЬКИХ ПРОФСПІЛОК»

Навчально-методичний центр профспілок постій­но шукає і розробляє нові актуальні для профспілкових лідерів теми тренінгів. І ось до системи профспілкової освіти введено ще один тренінг – «Ефективна діяльність студентських профспі­лок», який днями успішно провели тренер, громад­ський діяч Неля Лавриненко та юрист підприєм­ства «НМЦ» профспілок Володимир Ковальчук.

 Спочатку слухачі розгляну­ли діяльність студентської профспілкової організації крізь призму діяльності громадських організацій загалом. Молоді профліде­ри вивчили стандарти ро­боти недержавних органі­зацій, обговорили складо­ві успішної діяльності гро­мадської організації, на­прями соціальної діяль­ності, стилі керівництва організацією, принципи командної роботи, значен­ня політики співпраці і мо­тивації членства. Друга частина заняття була при­свячена особливостям ро­боти студентських проф­спілкових організацій, пи­танням профорганайзингу, організації внутрішньої та зовнішньої інформаційної роботи, гендерної складо­вої діяльності.

Віталій Копиш, заступник завідувача навчального відділу підприємства «НМЦ» ФПО Чернігівської обл.

03.04.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання