« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Проблеми пенсійного законодавства

Проблеми пенсійного законодавства

 За ініціативи профспілок За­карпаття та відділення Пен­сійного фонду на базі проф­спілкового навчального цен­тру відбувся круглий стіл, на якому розглядалися питання удосконалення пенсійного за­конодавства. До участі в обго­воренні долучилися всі заці­кавлені сторони, зокрема ор­гани державної влади, проф­спілки та роботодавці краю.

 Начальник голов­ного управління Пенсійного фон­ду у Закарпатській області Анас­тасія Пентек розповіла про проблеми, що виникають у ході реалізації Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування», та наголоси­ла на необхідності удоско­налення чинного пенсійно­го законодавства.

Директор обласного центру зайнятості Юрій Фущич причинами існую­чих проблем вважає нега­тивні процеси, що відбу­ваються на ринку праці області, а саме: зниження рівня економічної актив­ності населення, зростан­ня безробіття, неповна та «тіньова» зайнятість. З огляду на структуру еко­номіки області, необхідно всіляко підтримувати се­редній і малий бізнес, спрощувати облік і кіль­кість звітів для приват­них підприємців.

Директор виконавчої дирекції Закарпатського обласного відділення Фон­ду соціального страхуван­ня з тимчасової втрати працездатності Ігор Се­гляник на конкретних цифрах показав позитивні результати запроваджен­ня єдиного соціального внеску. Так, спостеріга­ється зростання відраху­вань до всіх фондів соц­страху, збільшилися ви­датки на виплату всіх ви­дів допомоги, оздоровчих заходів. Разом із тим, за його словами, не уклавши угоду з Пенсійним фон­дом про добровільне пен­сійне страхування, при­ватні підприємці не мати­муть можливості отрима­ти лікарняні, допомогу по вагітності та пологах, пу­тівки на санаторно-курорне лікування.

Думку роботодавців про існуючі проблеми ви­словив виконавчий дирек­тор обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Михайло Думнич. За його словами, єдиний соціальний внесок загалом виправдовує себе, але потребує деякого вдо­сконалення.

На засіданні круглого столу також була озвучена позиція профспілок щодо удосконалення пенсійного законодавства. Її вислови­ли у своїх виступах заступ­ник голови Закарпатської облпрофради Василь Заха­рець, голови обласних ор­ганізацій профспілок пра­цівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Га­лина Сваричевська, АПК – Ганна Кулик, голова Ужгородської територі­альної профорганізації Львівської залізниці Ярос­лав Афтанас, головні бух­галтери галузевих обкомів профспілок Світлана Ку­зич, Ганна Симйон та ін. Профспілки підтримують законопроект у частині ре­структуризації боргу до Пенсійного фонду, списан­ня штрафних санкцій підприємствам-боржникам, а також вважають за необ­хідне зменшити кількість звітності під час обліку й відрахування єдиного со­ціального внеску та часті­ше проводити спільні на­ради, на яких роз’яснювати окремі питання пенсійно­го законодавства та кон­сультації фахівців.

Сергій Баранчиков, Закарпатська обл.

 

 У ПОЛІ ЗОРУ – ОХОРОНА ПРАЦІ

 2 березня ц. р. Федерація профспілок Луганської області провела семінар-нараду з головами та головними тех­нічними інспекторами праці галузе­вих обласних і територіальних проф­спілкових організацій регіону. До об­говорення важливих питань долу­чився заступник керівника Департа­менту – керівник управління охоро­ни праці ФПУ Валентин Маціяшко.

Під час семінару порушувалися пи­тання організації на обласному та га­лузевому рівнях контролю за забез­печенням роботодавцями безпечних і здорових умов праці, проведення своєчасного та об’єктивного розслі­дування і обліку нещасних випадків на виробництві та профзахворювань.

У рамках семінару відбувся круглий стіл, у ході якого учасники обмінялися думками та інформацією з актуальних питань, що стосуються теми заходу.

Підготувала Олена Ходорчук

 

ЗА ВІДНОВЛЕННЯ КОНТРОЛЮ

Про повернення профспілко­вих інспекцій ішлося під час семінару-навчання профспіл­кового активу Київщини, що відбувся 2 березня.

Семінар провела керівник управління захисту трудових і профспілкових прав Департа­менту правового захисту апа­рату ФПУ Ірина Сидоряк. У його роботі також узяв участь голова Київської облпрофради Валентин Кононенко.

Обговорювалися організація та впровадження громадського контролю за виконанням зако­нодавства про працю. Учасни­ки дискусії зазначили, що, не­зважаючи на створення Дер­жавної інспекції праці, її тери­торіальних осередків, існують проблеми щодо здійснення контролю у цій сфері. Тож усі висловили думку, що профспіл­ки мають долучитися до цієї роботи, аби поліпшити її ефек­тивність.

Нагадаємо, що така практика іс­нувала раніше й тепер, згідно зі ст. 21 Закону України «Про про­фесійні спілки, їх права та гаран­тії діяльності», профспілки ма­ють право на здійснення гро­мадського контролю за випла­тою заробітної плати, дотриман­ням законодавства про працю та її охорону тощо. У разі вияв­лення загрози життю або здоров’ю працівників профспілки мають право вимагати від робо­тодавця негайного припинення роботи на виробничих дільни­цях, у цехах та інших структур­них підрозділах і навіть на під­приємстві загалом на час, необ­хідний для усунення недоліків.

Учасники семінару дійшли ви­сновку, що потрібно відроджу­вати інститут громадських ін­спекторів праці, а профспілки мають активно долучитися до цього.

Медіа-центр ФПУ

 

 ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЧЕРКАЩИНИ

 2 березня ц. р. відбулася тристороння зустріч представників влади, бізнесу та профспілок Черкащини. У зібранні взяв участь голова Феде­рації роботодавців України Дмитро Фірташ.

 Проведення наради мало на меті віднайти та обговорити шляхи ефективного розв’язання проблем бізнесу та створити платформу, на основі якої роботодавці мо­гли б захищати свої інтереси.

Під час свого виступу Дми­тро Фірташ зазначив, що важливо робити ставку на модернізацію виробництва й намагатися вивести біз­нес із тіні. Відтак існують плани створити програму розвитку і запропонувати її уряду. На його думку, на­віть реалізація цієї програ­ми хоча б на 50% буде ве­ликим успіхом для України. «Наше головне завдання – вибудувати ефективний ді­алог із владою, а не бояти­ся її. Для цього ми маємо достатньо можливостей», – наголосив очільник ФРУ.

Голова Федерації професій­них спілок Черкаської облас­ті Петро Шевченко зосередив увагу присутніх на про­блемах, вирішення яких сприятиме поліпшенню бізнес-клімату в країні. Серед них, зокрема, низький рівень зайнятості населення пра­цездатного віку, особливо в сільській місцевості, тінізація трудових відносин, рівень за­робітної плати. Сьогодні профспілки єдині з робото­давцями в тому, що потрібна державна підтримка в забез­печенні умов для створення нових робочих місць. У ході робочого візиту Дмитро Фір­таш відвідав новозбудовану обласну дитячу лікарню й ви­ділив 9 млн грн на закупівлю обладнання для реабілітацій­ного центру дітей із захворю­ваннями центральної нерво­вої системи й неонатального відділення.

 

 ЛЮДИ ВИМАГАЮТЬ ЗАРОБЛЕНІ ГРОШІ

 Трудовий колектив ПАТ «Трест Луганськшахто­проходка» має намір провести акції протесту.

 Шахтобудівники вимагають повернути підприємству борги за виконані ще 2010 року роботи на шахті № 10 «Нововолинська». Сума боргу наразі становить близько 21 млн грн, із яких 10 млн грн – невиплачена трудівникам заробітна пла­та. У результаті трест не зміг виплатити зарплату шахто­будівникам, переказати за­борговані кошти до фондів, а підприємство накрила хвиля судових рішень.

Понад рік триває листуван­ня Луганської шахтобудів­ної терорганізації проф­спілки працівників вугіль­ної промисловості України з органами влади щодо ви­рішення питання, але ре­зультату досі немає.

27 лютого ц. р. під час наради з галузевими профспілками, що відбулася в Києві з ініціа­тиви Укрвуглепрофспілки, го­лова Луганської шахтобудів­ної терпрофорганізації Олек­сій Швечіков особисто допо­вів про цю проблему міні­строві енергетики та вугіль­ної промисловості України Юрію Бойку. Глава Міненер­говугілля заявив, що всі по­рушені профлідерами про­блеми обов’язково будуть вивчені та розглянуті.

 

13.03.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання