« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Профспілкові лідери – сільські голови

Профспілкові лідери – сільські голови

Три роки тому за ініці­ативою обкому проф­спілки державних установ було створено Асоціацію молодих сільських голів Прикар­паття. Сьогодні ця громадська організа­ція відіграє важливу роль у захисті прав та інтересів територі­альних громад.

На момент ство­рення асоціація нараховувала 23 молодих керів­ників. Першим було обрано староугринів­ського сільського голову Тараса Федоріва із Ка­луського району.

Після проведення вибо­рів до місцевих рад у 2010 році склад асоціації зна­чно розширився. Нині до неї входять 47 молодих сільських голів з Івано-Франківської області.

Свою діяльність асоці­ація здійснює на підставі розробленого і затвердже­ного положення. За цей період добре зарекомен­дували себе такі форми роботи, як проведення за­сідань, круглі столи, семі­нарські заняття. Основні питання, що розглядають­ся на засіданнях, присвя­чені співпраці асоціації молодих сільських голів з молодіжною радою облас­ної організації профспіл­ки працівників держав­них установ, соціально-правовому захисту та ста­ну оплати праці посадо­вих осіб місцевого само­врядування і працівників сільських рад, колективно-договірному регулю­ванню тощо.

Цікаво проходять кру­глі столи, під час яких мо­лоді сільські голови обмі­нюються досвідом роботи щодо реформування ді­яльності органів місцево­го самоврядування, вирі­шення проблем соціально-економічного та культур­ного розвитку села, діяль­ності територіальних гро­мад, особливостей прове­дення адміністративно-територіальної реформи тощо.

Більшість засідань асо­ціації проводяться безпо­середньо в сільських ра­дах області, переважно тих, які очолюють керів­ники з великим досвідом роботи. Зокрема, такі засі­дання було проведено в с. Микитинці, на базі Івано-Франківської місь­кої ради (сільський голо­ва – Михайло Сіщук), с. Старуня Богородчан­ського району (сільський голова – Іван Мосюк), с. Старий Лисець Тисме­ницького району (сіль­ський голова – Анатолій Лущак). Учасники таких засідань – голова обласної ради Олександр Сич і пер­ший його заступник Ва­силь Гладій, заступник го­лови облдержадмініст-рації Роман Струтин­ський, голова обласного комітету профспілки пра­цівників державних уста­нов Ніна Гушпіт, інші від­повідальні працівники.

Асоціація намагається залучати молодих сіль­ських голів до розробки й участі в міжнародних та місцевих програмах (гран­тах) розвитку територій. Протягом року кілька мо­лодих сільських голів ста­ли переможцями місце­вих проектів, організова­них обласною радою.

Крім того, в грудні ми­нулого року, за ініціативи Богдана Волошинського, директора Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підви­щення кваліфікації пра­цівників органів держав­ної влади, місцевого само­врядування, державних підприємств, установ і ор­ганізацій розпочалася підготовка до участі в проекті «Формування гро­мадянського суспільства в сільських і селищних громадах України».

Діяльність асоціації сприяла утворенню та ак­тивізації первинних профорганізацій сільських і се­лищних рад, укладенню колективних договорів у сільрадах. Голова асоціа­ції молодих сільських го­лів Прикарпаття Іван Ко­вальчук постійно присут­ній на засіданнях президії та пленумах обласного ко­мітету профспілки праців­ників державних установ, засіданнях молодіжної облпрофради. На його дум­ку, таке об’єднання пози­тивно впливає на діяль­ність ради, приносить ко­ристь не лише безпосеред­ньо молодим сільським го­ловам, а й їхнім громадам, зміцнює профспілковий рух в органах місцевого са­моврядування.

Сергій ЛИЗАНЧУК

 

НА ЯЛИНЦІ В КИЄВІ

За доброю традицією Закарпатський обком проф­спілки працівників і підприємців торгівлі, громад­ського харчування та послуг (голова – Галина Сва­ричевська) під час новорічно-різдвяних свят органі­зовує екскурсії до Києва.

України побували 83 юних закарпатців, серед яких студенти Ужгородського комерційного технікуму, учні Ужгородського вищо­го професійного училища торгівлі і технологій хар­чування та діти працівни­ків галузі. Супроводжува­ли групи екскурсантів го­лови профкомів навчаль­них закладів Наталія По­пка і Зінаїда Мусієнко.

Мандрівники здійснили екскурсії історичними та культурними місцями сто­лиці, зокрема Києво-Печерської Лаври, побу­вали на цікавій новоріч­ній виставі в Національ­ному палаці «Україна», отримали подарунки.

Сергій БАРАНЧИКОВ

 

СВЯТО ВДАЛОСЯ

Запорізька обласна рада профспілок спільно з облуправлінням культури і туризму міської держадміністрації 24 січня 2012 року підбили підсумки ро­боти закладів культури області із проведення но­ворічних і різдвяних свят для дітей та підлітків.

Фахівці облпрофради й управління культури і ту­ризму здійснили системний аналіз діяльності закладів культури під час зимових канікул, окреслили пріори­тетні напрями роботи із ді­тьми, покращення матеріально-технічної бази тощо.

На новорічні та різдвяні свя­та організовано 350 святко­вих заходів, які відвідали по­над 130 тис. дітей та підліт­ків. За організаційно-фінансової участі органів виконав­чої влади, місцевого само­врядування профспілок про­ведено благодійні спектаклі і вистави для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, інших категорій соціально незахищених сі­мей. Також профорганізації придбали понад 100 тис. со­лодких подарунків, які були вручені дітям під час ново­річних свят.

Голова обласної ради профспілок Віктор Слас­тьон і начальник облуправ­ління культури і туризму Ірина Конарєва вручили Подяки колективам закла­дів культури, які найкраще провели святкові заходи для дітей.

Анатолій ЧЕРЕПЄХІН

 

ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ

У Чернігівському навчально-методичному цен­трі профспілок відбувся тренінг «Комплексний гендерний підхід у колективних переговорах», на який було запрошено голів первинних профорга­нізацій області.

Захід проводився в рамках проекту «Підвищення усві­домлення гендерних прав працюючими жінками», що реалізується Чернігівською обласною організацією Спілки жінок України, бага­торічним партнером НМЦ.

Учасники тренінгу розгля­нули низку питань, зокрема щодо активізації діяльності із просування гендерної рівності в сфері трудових відносин, колективного до­говору як інструмента за­хисту соціально-трудових прав працівників.

Великий спектр питань при­свячувався юридичним ас­пектам, а саме: поняттю пас­порта підприємства, осо­бливостям роботи з вразли­вими категоріями працівни­ків (самотні жінки з дітьми і т. ін.) і працівниками з сімей­ними обов’язками. Також розглянуто основні зміни законодавства щодо діяль­ності профспілок.

У рамках семінару презен­товано інформаційно-методичний посібник «Захист прав працюючих жінок» та інформаційну листівку «Тру­дові права та гарантії для працюючих жінок».

Віталій КОПИШ

Сторінку підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

04.02.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання