« на головну 26.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Казенні підприємства реформуються

Казенні підприємства реформуються

На засіданні Каб­міну 18 січня роз­глянуто питання «Про реорганіза­цію казенних під­приємств», в обго­воренні якого взяли активну участь профспілки.

У пояснювальній записці до про­екту зазначеної постанови Уря­ду йдеться про те, що через об’єктивні причини низку казенних підприємств потрібно пе­репрофілювати й надати їм статус державних ко­мерційних підприємств. У попередньому списку їх майже два десятки. Зде­більшого це підприємства оборонного комплексу. Також інформується про те, що на сьогодні право­вий статус казенних під­приємств регулюється Господарським кодексом України. Цим норматив­ним актом, зокрема, вста­новлено, що планування господарської діяльності таких підприємств здій­снюється переважно на основі державних замов­лень. Така норма певною мірою обмежує їх діяль­ність, бо державні замов­лення впродовж останніх років скорочуються, а об­сяг продукції, виготовле­ної за замовленнями Мінпромполітики й Міноборони, на більшості ка­зенних підприємствах не перевищує 5–10 відсотків загального обсягу вироб­ництва. Окремі підприєм­ства взагалі роками не отримують державних за­мовлень, що, безперечно, призводить до погіршен­ня їх фінансового й еконо­мічного становища, а від­так – до банкрутства, заго­стрюючи і без того напру­жену ситуацію в трудових колективах.

«Остаточного рішення з цього приводу поки що не ухвалено, хоча його мета є цілком зрозумілою, – сказав заступник Голови ФПУ Григорій Осовий, який на засіданні Кабміну представляв позицію профспілок. – Перепрофі­лювання дасть можли­вість згаданим підприєм­ствам самостійно плану­вати свою діяльність й на рівних умовах працювати з іншими підприємства­ми, приміром, отримува­ти в банках кредити під заставу майна, мати біль­шу економічну свободу при укладанні договорів на вироблення та поста­чання продукції тощо».

ШАНС НА ЖИТТЯ

Для більшості підприємств – це шанс вирішити болючі питання пога­шення кредитної заборгованості, повернення боргів із зарплати та ін., тому членські організації ФПУ, зокрема профспілки авіабу­дівників, працівників радіоелектроніки та машинобудування, оборонної промисловості, працівників суднобудування, підтри­мали пропозицію щодо переведення казенних підприємств до державних комерційних підприємств. Такий крок не тільки підви­щить ступінь економічної свободи підприємств, а й сприятиме створенню умов для оптимізації структури державного сектору економіки.

Григорій ОСОВИЙ, заступник голови ФПУ

 

 

ЧИ ОТРИМАЮТЬ СПОРТИВНІ ФЕДЕРАЦІЇ СТАТУС НАЦІОНАЛЬНИХ?

Рішення про це ухвалюватиме комісія при Дер­жавній службі молоді та спорту України. Така норма прописана у постанові Кабінету Міні­стрів України «Про затвердження Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлен­ня такого статусу». Проект документа було розглянуто на засіданні Уряду 18 січня.

В обговоренні питання взяв участь заступник Го­лови ФПУ та керівника СПО профспілок Григорій Осовий. Він вніс пропози­цію про необхідність вне­сення представників профспілок до складу за­значеної комісії. Згідно з проектом положення її буде створено задля при­йняття рішення про на­дання статусу і вона буде діяти як постійний консультативно-дорадчий орган при Держмолодь­спорту.

Григорій Осовий вважає, що такі питання, як при­своєння спортивній феде­рації статусу національної або позбавлення її такого статусу, охоплюють низку чинників, зокрема визна­чає особливості діяльнос­ті або фінансування такої організації. Тому під час надання їй більш високо­го статусу може виникну­ти конкуренція або пору­шено інтереси інших ор­ганізацій. З метою усунен­ня можливої необ’єктивності у цьому процесі потрібен контроль із боку представни­ків громадських організа­цій, зокрема фізкультур­них товариств, профспі­лок та ін. Це також дасть змогу збалансувати інтер­еси державних і громад­ських інституцій у згада­ній комісії та сприятиме неупередженому підходу під час присвоєння націо­нального статусу.

На засіданні Уряду досяг­нуто попередньої домов­леності про те, що до складу комісії Держмо­лодьспорту ввійде пред­ставник ФПУ.

Також профспілками було погоджено питання про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного вне­ску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Проте цей документ повернуто на доопрацювання, після чого його буде винесено на розгляд чергового засі­дання Уряду.

Профспілки сподіваються, що до порядку денного за­сідання Кабінету Міністрів буде внесено ще одне важливе питання: про по­вернення та компенсацію втрачених (знецінених) за­ощаджень громадян.

Із цього приводу проф­спілки мають низку кон­структивних пропозицій.

Олексій КОРЕЦЬКИЙ, медіа-центр ФПУ

 

СВІТОВИЙ БАНК КОНСУЛЬТУЄТЬСЯ З ПРОФСПІЛКАМИ

Нещодавно у представництві Світового банку в Україні експерти обговорили підготовку доповіді Світового банку «Робочі місця та ринок праці». У цьому документі основна увага приділяти­меться питанням робочих місць і ринку праці. Група, яка працює над підготовкою доповіді, ви­рішила обрати саме нашу країну для проведення тематичного дослідження.

Від профспілок у зу­стрічі взяли участь заступник Голови ФПУ Сергій Кон­дрюк, експерт проф­спілки металургів Богдан Оверковський та експерт профспілки будівельників Лілія Торба.

У ході обговорення Сер­гій Кондрюк зазначив, що ФПУ тривалий час співпра­цює з представництвом Сві­тового банку в Україні, зо­крема, бере участь у дослі­дженнях ринку праці. «Іно­ді наші оцінки окремих явищ і тенденцій, що відбу­ваються в Україні, не збіга­ються, – зауважив заступ­ник Голови ФПУ, – проте профспілки позитивно оці­нюють можливість співпраці з фахівцями однієї з найбільших у світі органі­зацій, що надає допомогу країнам для їх подальшого розвитку».

У своєму виступі Сергій Кондрюк також звернув увагу на те, що виробнича зайнятість не може розгля­датися як явище, яке має однорідну структуру. На його думку, процес зайня­тості – це не лише факт того, що людина залучена до виконання тієї чи іншої роботи. «Праця обов’язково має бути рентабельною, – сказав Сергій Кондрюк, – а також соціально корисною і суспільно прогресивною». Він наголосив, що, на жаль, останнім часом набуває широкого поширення таке явище, як «соціальний дем­пінг». Його особливістю є те, що великі корпорації розміщують свої виробни­цтва у регіонах із дешевою робочою силою. При цьому часто застосовуються неле­гальні форми працевла­штування, не виконуються вимоги щодо соціального захисту працівників та ін. Це спричиняє обурення з боку профспілок. Тож ФПУ пропонує у доповіді Світо­вого банку дослідити поді­бні деструктивні явища на ринку праці й дати їм на­лежну оцінку.

Профспілки вважають, що необхідно провести «ді­агностику» ринку праці в Україні, визначити реаль­ний баланс трудових ресур­сів, на основі чого й має бути побудована державна політика зайнятості та ви­значені пріоритети подаль­шого соціально-економічного розвитку України. Це дасть змогу належним чином сформувати трудо­вий потенціал країни.

ФПУ наполягає на підви­щенні ролі структур грома­дянського суспільства у формуванні й реалізації державної політики в сфері зайнятості. Профспілки ма­ють активніше впливати на формування національного ринку праці.

Дискусія виявилася фа­ховою та надзвичайно ко­рисною. Висновки, які зро­блять дослідники Світово­го банку під час вивчення ситуації на вітчизняному ринку праці, вплинуть на розроблення подальших за­ходів для позитивних пере­творень в Україні, які ма­ють забезпечити зростання рівня життя українців, про­дуктивності праці та зміц­нення соціальної згуртова­ності населення.

Іноді наші оцін­ки окре­мих явищ і тенденцій, що від­буваються в Украї­ні, не збігаються, проте профспілки позитивно оціню­ють можливість співпраці з фахів­цями однієї з най­більших у світі ор­ганізацій, що на­дає допомогу краї­нам для їх подаль­шого розвитку.

Сергій Кондрюк, заступник Голови ФПУ

 

04.02.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання