« на головну 26.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Вдосконалення соціального діалогу

Вдосконалення соціального діалогу

Обласна тристорон­ня соціально-економіч­на рада, яка активно працює в Закарпатті, на своєму черговому засіданні під голову­ванням заступника голови ОДА – співголо­ви ради Івана Качура розглянула питання реалізації в області Закону «Про соціаль­ний діалог в Україні».

Про хід реалізації зако­ну в частині підтверджен­ня репрезентативності організацій роботодавців та профспілок інформував членів Ради начальник відділення НСПП в За­карпатській області Пе­тро Хомик. Нині обласні організації профспілок працівників освіти і науки (голова Василь Балаж), охорони здоров’я (голова Володимир Турок), куль­тури (голова Наталія Тов­тин), лісових галузей (го­лова Володимир Ільков) та обласну організацію робо­тодавців «Закарпаття» (го­лова Іван Костів) визнано такими, що відповідають критеріям репрезентатив­ності на обласному рівні для участі в колективних переговорах із укладання регіональної і галузевих територіальних угод та делегування представ­ників до складу обласної тристоронньої соціально-економічної ради. За ста­ном цієї роботи область, повідомив Петро Хомик, увійшла до числа кращих серед регіонів України. Та­кож надано необхідні доку­менти для визнання репре­зентативності обласних організацій профспілок працівників текстильної та легкої промисловості, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутово­го обслуговування насе­лення.

Як зазначив заступ­ник голови облпрофра­ди Василь Захарець, на місцевому рівні широко застосовується така фор­ма соціального діалогу, як ведення колективних переговорів з укладан­ня колективних догово­рів і угод. На обласному рівні діють Регіональна угода на 2011–2012 роки, угоди у 18 територіально-адміністративних оди­ницях, 6 територіальних галузевих угод та понад 4,3 тис. колективних дого­ворів, у тому числі 2,2 тис. на підприємствах, в орга­нізаціях, установах, де є профспілкові організації. Рівень охоплення праців­ників колдоговірною робо­тою становить 98,7% і що­річно зростає.

Разом із тим, існують певні проблеми. Досі від­сутні типові положення про тристоронні соціально-економічні ради відповід­но до Закону України «Про соціальний діалог в Украї­ні» – як на національному, так і регіональному рів­нях. Не визначено порядок підтвердження репрезен­тативності та створення тристоронніх соціально-економічних рад у містах і районах.

Слушні пропозиції щодо вдосконалення орга­нами влади, профспілками та роботодавцями соціаль­ного діалогу на всіх рівнях внесли голова облпроф­ради Іван Король, голова правління ЗАТ «Ужгород­ська швейна фабрика» Мирослава Каламуняк, го­лови обкомів профспілок: працівників культури – Наталія Товтин, торгівлі, громадського харчування та послуг – Галина Свари­чевська, автотранспорту і шляхового господарства – Олександр Воронін та ін. Ішлося, зокрема, про підвищення ефективнос­ті соціального діалогу в низовій ланці, сприяння створенню профспілкових організацій на підпри­ємствах і в організаціях різних форм власності, ак­тивну участь тристоронніх соціально-економічних рад у формуванні бюдже­тів усіх рівнів, соціально-економічних програм роз­витку регіону тощо. Також затверджено план роботи на наступний рік.

Сергій БАРАНЧИКОВ, Закарпатська обл.


 

НА ЗАХИСТІ ТРУДЯЩИХ

17 листопада 2011 року в Федерації профспілок Чер­каської області відбулося перше засідання Ради, на якому було розглянуто пи­тання «Про вдосконалення роботи Федерації профспі­лок області, її членських організацій щодо соціаль­но-економічного захисту трудівників та реалізації рішень VI з’їзду ФПУ».

У засіданні взяли участь члени Ради, ревізійної та статутної комісій, очільни­ки Координаційних рад голів комітетів профспілок у містах і районах області, соціальні партнери, депу­тати обласної та міської рад.

У своїй доповіді голова Фе­дерації профспілок Чер­каської області Петро Шев­ченко поінформував про роботу щодо соціально-економічного захисту спіл­чан у питаннях оплати пра­ці, повернення боргів із за­робітної плати, продуктив­ної зайнятості населення, охорони праці, ведення соціального діалогу з вла­дою та роботодавцями.

Учасники зустрічі вислови­ли пропозиції щодо вдосконалення роботи Фе­дерації профспілок області та її членських організацій. Так, голова первинної профспілкової організації Черкаського обласного академічного театру ляльок Н. А. Хаустова пору­шила питання низької за­робітної плати в бюджет­них організаціях, зайня­тості працівників галузі культури. Очільник коор­динаційної Ради голів ко­мітетів профспілок Горо­дищенського району І. О. Зобенько висловив стурбованість щодо про­блем демографічної ситуа­ції в області, зменшення учнів у школах, гарантії першого робочого місця для молодих спеціалістів, державної підтримки мо­лоді, зокрема кредитуван­ня молодіжного будівниц­тва, придбання житла.

Члени Ради доручили пре­зидії Федерації профспі­лок області, обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побуто­вого обслуговування взя­ти під особливий конт­роль ситуацію на КП «Чер­касиелектротранс» із виплати заборгованої за­робітної плати, зайнятості працівників, виконання норм і положень колек­тивного договору.

Заступник начальника від­ділення Національної служби посередництва і примирення в Черкаській області О. І. Петренко вру­чив ФПО Свідоцтво щодо відповідності критеріям репрезентативності на те­риторіальному рівні.

Федерація профспілок Черкаської обл.

ДОВІДКА

В області за 10 місяців ц. р. зменшилась заборгованість із заробітної плати на 6,4 млн грн (або 33,3%), рівень середньої заробітної плати сягнув 2098 грн.

На жаль, на виробництві з початку року загинуло 12 працівників, 92 травмовано, за­реєстровано 6 випадків профзахворювань. водночас кількість працюючих у шкідли­вих умовах праці порівняно з минулим роком зменшилась із 25 до 12%.

 

ОСВІТЯНИ СІЛИ ЗА ПАРТИ

В Ужгороді пройшов дводенний семінар-навчання, в якому взяли участь 100 голів первинних профспілкових органі­зацій дошкільних навчальних закладів області.

Актуальність його проведен­ня обумовлювалася й тим, що сесія обласної ради за­твердила Програму розвитку дошкільної освіти в Закар­патській області на період до 2017 року, і галузева профспілка братиме участь у вирі­шенні визначених завдань.

Перед профспілковим акти­вом виступили начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ми­хайло Мотильчак, сільський голова Кам’яницької сільра­ди Ужгородського району Марія Коваль, голова галузе­вого обкому профспілки Ва­силь Балаж, відповідальні працівники головного уп­равління Пенсійного фонду України в Закарпатській об­ласті, виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, управлінь освіти і науки та охорони здоров’я облдержадміністрації, галу­зевого обкому профспілки.

Під час навчання застосову­валися і його активні форми. Зокрема, надзвичайно ціка­во, з великою користю для профактивістів пройшли за участі фахівців обласних структур засідання круглих столів на теми: «Проведення оздоровчих заходів із дітьми в дошкільних начальних за­кладах» та «Забезпечення первинними профспілкови­ми організаціями положень Статуту профспілки праців­ників освіти і науки України».

Сергій БАРАНЧИКОВ, Закарпатська обл.

 

СЛОВА, ЩО ГРІЮТЬ ДУШУ

Напередодні Дня працівника сільського господарства за ініціативи Чернівецької об­ласної ради профспілки пра­цівників АПК спільно з Голо­вним управлінням агропро­мислового розвитку Черні­вецької ОДА відбулася зуст­річ ветеранів сільськогоспо­дарського виробництва. Се­ред запрошених були Герої України, Герої Соціалістичної праці та заслужені працівни­ки сільського господарства Буковини. Участь у зустрічі також узяв голова облпрофради Володимир Шквар­ковський.

Затишно і по-родинному теп­ло було в актовій залі облпрофради, де проходила зус­тріч. Присутні почули слова подяки та привітання від на­чальника головного управ­ління АПР, голови облпрофради, голови обласної ради профспілки працівників АПК. Усім ветеранам сільськогос­подарської галузі вручено цінні подарунки.

Такі заходи переконують нас у тому, що зв’язок між по­коліннями не втрачено, що ветерани передають свій до­свід молодшим, навчають їх доброті, взаємодопомозі та наполегливій праці, бо це ос­нова основ нашого життя. Пролунало багато приємних спогадів про ті часи, коли ці чуйні, доброзичливі та славні люди творили історію своїми руками на благо Батьківщини.

Від імені ветеранів подяку за зустріч та привітання висло­вила Герой Соціалістичної праці Марія Георгіївна Вака­рюк. За її словами, головне – не подарунки, а увага з боку влади та профспілок.

Вл. інф.

 

10.12.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання