« на головну 24.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Грані профспілкової турботи

Грані профспілкової турботи

Одним із важливих підрозділів УМГ «Прикарпаттятрансгаз» є Богород­чанське лінійне управління магістральних газопроводів. Працювати тут складно й водночас відповідально, тож від трудівників вимагаються на­лежна фахова підготовка і значний досвід роботи. Адже вони забезпечують енергетичну безпеку країни.

Успішній діяльності управління сприяє і до­бре налагоджена проф­спілкова робота. У тру­довому колективі, який налічує понад 700 осіб, рік тому обрано нового голову профкому – моло­дого інженера Володими­ра Приймака. Про те, чи важко працювати на та­кій відповільній посаді, ведемо розмову.

– Володимире Васильо­вичу, як розпочиналася Ваша діяльність як голо­ви профспілкового комі­тету? очевидно, довело­ся долати труднощі?

– Відверто кажучи, обрання мене на посаду голови профкому було трохи несподіваним. Тож довіру спілчан маю ви­правдати. З плином часу все більше усвідомлюю, наскільки багатогран-ною і відповідальною є профспілкова робота. Мені пощастило, адже мій попередник – досвідче­ний працівник Мирон Ро­гацький – зумів добре на­лагодити діяльність усіх підрозділів профспілко­вого «господарства». А це 8 цехових профкомів, 34 профгрупи. Тож своїм першочерговим завдан­ням вважав, аби кожна з цих громадських струк­тур виконувала свою функцію як належить. Без дієвого профактиву мені не обійтись.

– і від кого ви найперше очікуєте допомоги?

– У кожному вироб­ничому підрозділі є пра­цівники, які сумлінно виконують профспілкові доручення, набули пев­ного досвіду. Але мене непокоїть те, що в нашо­му управлінні працює 206 осіб віком до 35 років, і до громадської роботи вони ставляться, як пра­вило, пасивно.

– Чи намагатиметися змінити ситуацію?

– Так. Без молоді профспілкова робота не має майбутнього. У цьо­му я ще раз переконався під час нещодавного від­відування занять у Все­українській школі моло­діжного профспілкового лідера, що проводилися у Херсонській області за ініціативи ФПУ. Почув там чимало цікавих про­позицій, зокрема, як ре­організувати профспіл­кову роботу, наблизити її до сучасних вимог. Проте втілити їх у життя непро­сто. До того ж слухачами школи були переважно лідери студентських організацій, а виробни­че середовище вимагає дещо інших підходів.

– які кроки ви все-та­ки маєте намір здійсню­вати?

– При профкомі ство­рена молодіжна комісія, яку очолює інженер Єв­ген Присяжнюк. Пла­нуємо раз на півроку зустрічатися із найак­тивнішими молодими ви­робничниками із різних служб. Хочемо почути їхню думку про роботу профспілкового коміте­ту: що саме слід змінити у його діяльності, яких заходів вжити.

– Що, на вашу думку, дасть таке громадське обговорення?

– Нині сказати важко. Але я впевнений: моло­ді люди завжди були і будуть генераторами нових ідей. Уже тепер бачу, що слід пожвави­ти культурно-масову та оздоровчу роботу, хоч у цих питаннях ми досягли певних результатів.

Вважаю, що профком має також турбуватися про покоління, що під­ростає. У червні 2011 року в нашому управлінні від­бувся цікавий захід для дітей наших співробіт­ників – «Веселі старти», змагання у двох вікових групах: для вихованців дитячих садків і шко­лярів. Його учасники у подарунок одержали со­лодощі, канцелярські ви­роби тощо. В майбутньо­му плануємо провести «Веселі старти» сімейно­го типу «Тато, мама і я».

– Як плануєте залучати молодь до профспілко­вої роботи?

– Питання складне. Нинішня молодь прагма­тична. Її недостатньо при­ваблюють такі відзнаки, як грамоти, подяки тощо. Слід запроваджувати інші стимули заохочен­ня. Зокрема, для молодих профактивістів будуть ор­ганізовані екскурсії визна­чними місцями країни.

У Богородчанському ЛВУМГ діє музей трудо­вої слави. На його стендах можна побачити фотогра­фії не лише керівників і кращих виробничників, а й тих, хто проявив себе на громадській роботі. Таке заохочення, на мій по­гляд, позитивно впливає на людину.

Сергій ЛИЗАНЧУК, Івано-Франківська обл.

 

«АЗОТ» І «СТИРОЛ» – ДРУЗІ

Хіміки сєверодонецького «Азоту» налагодили ділове співробітництво з колегами з горлівського «Стиролу» у ви­робничих і профспілкових питаннях, що сприяє обміну досвідом.

Нещодавно велика делегація азотівців побувала на відкри­тому фестивалі-конкурсі на­родних талантів, який органі­зував «стирол». одні – висту­пали на сцені, інші емоційно підтримували їх у глядацькій залі. Сєверодонеччани стали лауреатами фестивалю, а його зіркою журі визнало робітницю «», чудову співачку Галину Головіну. Від­значено виконавців і в інших жанрах.

Такі фестивалі споріднених підприємств вирішили зро­бити традиційними. незаба­ром до них долучаться та­кож і черкаські та рівненські хіміки.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, Луганська обл.

 

 

ПОГЛИБЛЮЄМО СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

Підписано регіональну угоду між управлін­ням державної служби Головдержслужби Ук­раїни в Закарпатській області та Закар­патською обласною профспілковою організа­цією працівників державних установ на 2011–2012 роки. Її укладено вперше.

Трудовий закон держслуж­бовців Закарпаття підписали начальник управління Ва­силь Попадинець і голова облпрофспілки Марія Пете­чук. Сторони зазначили, що в процесі колективних перего­ворів за всіма ключовими питаннями досягнуто комп­ромісу та взаєморозуміння.

Угода містить узгоджені зобов’язання сторін щодо за­безпечення зайнятості пра­цівників, створення умов підвищення ефективності їх­ньої роботи, гарантій оплати праці, робочого часу та від­починку, дотримання прав державних службовців і по­садових осіб місцевого само­врядування, сприяння статут­ній діяльності виборних ор­ганів профспілок. у сфері со­ціального захисту передба­чається проведення заходів щодо розвитку спортивної та культурно-масової роботи, оздоровлення працівників, організації дитячого відпо­чинку.

Сторони визнають, що під­писання угоди – це акт со­ціального партнерства, що сприятиме створенню умов для продуктивної праці та підвищення життєвого рівня державних службовців краю.

Сергій БАРАНЧИКОВ, Закарпатська обл.

 

24.11.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання