« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Наші в Польщі

Наші в Польщі

10–11 жовтня 2011 року група лідерів профспілки працівників соціальної сфе­ри України перебувала на навчанні в Польщі.

Організатори семінару-навчання – обласний навчально-методичний центр та комітет профспілки пра­цівників соціальної сфери Волині, попри невеликий бюджет і нетривалий тер­мін перебування, забезпе­чили слухачам можливість вивчити досвід профспілок Польщі й ознайомитись із роботою соціальних закла­дів прикордонних областей країни.

Першим об’єктом від­відання української гру­пи був комплекс для ді­тей із вадами розвитку – «Садок-школа-гімназія» в селищі Дорогуск. Проф­спілковців цікавило все – історія створення за­кладу, традиції, методи­ки реабілітації, робота з дітьми та батьками, дже­рела фінансування, підго­товка фахівців.

Наступного дня наших спілчан гостинно зустрі­ли в Домі опіки літніх людей, розташованому в мальовничому селищі Новіни. Із розмови з пра­цівниками цього закладу, глибини інтересів було зрозуміло, що фахівці зустрілися з фахівцями. Екскурсія закладом вра­зила його чистотою, тур­ботливим ставленням до його мешканців, бажан­ням персоналу відкритим серцем зігріти людей, які доживають віку.

Далі відбулася зустріч із профспілковцями. Дві Барбари – Барбара Пе­трук із профспілки «Со­лідарність» і Барбара До­налевська з профспілки OPZZ – розповіли про до­свід спільної роботи щодо захисту інтересів своїх спілчан, про успіхи та не­вдачі. Нашим також було чим поділитись. І коли голова ЦК профспілки працівників соціальної сфери Володимир Тьот­кін подякував за зустріч, польські колеги вислови­ли бажання зміцнювати контакти.

У першому рядку на­шої Конституції про­голошено, що Україна є соціальною державою. А оскільки соціальність держави визначається ставленням до дітей і літ­ніх людей, то, безперечно, тут є чому повчитися в на­ших польських колег.

Галина ДАНИЛЕНКО, директор НМЦ Волинської обл.

 

ПОЧАТОК ТРАДИЦІЇ

Катя Самусь і Саша Жданов прийшли на роботу в цех виробництва формаліну, похідних вінілацетату і формаліну Сєверодонецького об’єднання «Азот» в один день – перший день вес­ни минулого року. Вона – лаборантом хімічних аналізів, він – апаратником полімеризації. Диплом місцевого професійного ліцею, виробнича практика на підприємстві забезпечили но­вачкам і знання, і навички для складної роботи. А ще подружили їх. І незабаром дружба пере­росла в кохання.

Іот у молодої пари – весіл­ля. і незвичайне. Міська рада, а саме її відділи у справах сім’ї, молоді та спорту, культури спільно з раГСом і профспілками за­початкували нову традицію – весілля біля фонтана. Йдеться про кольорово-му­зичний фонтан біля місько­го Палацу культури, що не­давно прикрасив централь­ний проспект Хіміків. тут і відбувся новий обряд.

Одразу після розпису ново­створену родину Жданових, а також інших молодят при­вітали заступник міського голови Сергій терьошин, де­путати міськради голова профкому «» і міської ради профспілок, член Ради ФПУ Валерій черниш і на­чальник сімейно-молодіж­но-спортивного відділу Во­лодимир Ханювченко, пред­ставники духовенства (саме було свято Покрова), бать­ки, колеги, друзі. разом із молодятами «на килимі з жовтого листя танцювала осінь вальс-бостон». Були й подарунки – від міськради, профкому «азоту»... а дзер­кальні струмені фонтана ніби запрошували всіх зуст­рітися тут на святкуванні діамантового весілля.

Нині у Сєверодонецьку що­денно реєструють шлюб кілька пар. Збільшується у місті і народжуваність. тож родина Жданових не має наміру зволікати з попов­ненням. Сімейні клопоти, робота та ще й продовжен­ня навчання без відриву від виробництва – не важко все одразу? «це для нашого міста, «азоту» – традиційно, – посміхаються молодята. – Тож і ми не відстаємо».

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ, м. Сєверодонецьк

 

 

ВДАЛИЙ СТАРТ – УСПІШНИЙ ФІНІШ

Коли у липні 1987-го у Хмельницькому було ство­рено профтехучилище № 25 для підготовки робітників радіотехнічної промисло­вості, у профільному управ­лінні облвиконкому не ви­никло проблеми, хто саме очолить його. Звісно, Олег Гаврилюк – цілеспрямова­ний, ініціативний і наполег­ливий фахівець. Непросто створювався колектив ново­го, специфічного для Хмель­ниччини, навчального за­кладу. Втім, завдяки про­фесіоналізму керівника вда­лося блискуче втілити все задумане в життя.

Нині на базі дев’яти класів заклад готує електромон­терів, автослюсарів, секре­тарів керівника, операторів комп’ютерного набору, жи­вописців, а на базі повної за­гальної середньої освіти – фахівців із діловодства, ко­мерційної діяльності, дизай­ну – за рівнем акредитації молодших спеціалістів. Забі­гаючи наперед, зауважимо, що у стінах профтехучилища підготовлено понад 3 тисячі фахівців, серед яких 200 – отримали диплом із відзна­кою. «Наше завдання – готу­вати не лише затребуваних на ринку праці спеціалістів, а й високодуховних, патріо­тичних громадян – майбут­ніх розбудовників Українсь­кої держави», – зазначив Олег Гаврилюк.

І це справді так. У стінах учи­лища все заохочує до знань: багатий книжковий фонд бібліотеки, затишна читаль­на зала, сучасний навчаль­ний корпус, де обладнано кабінети й лабораторії для поглиблення теоретичних знань, навчально-виробничі майстерні. тут же – навчаль­но-тренувальний центр, де учні опановують тонкощі майбутнього ремесла за новітніми технологіями з ви­користанням інформаційно-обчислювальної техніки та засобів комунікації. це дає змогу якнайповніше поєдна­ти теоретичні знання з прак­тичними навичками. до сло­ва, аналогічні центри ство­рено лише у 14 навчальних закладах України.

Вихованці училища мають змогу розвивати свої здіб­ності у численних предмет­них гуртках і гуртках народ­ної творчості, підтримувати належну фізичну форму в спортивних секціях.

Завдяки створенню керів­ництвом закладу належних умов праці викладачі та майстри виробничого нав­чання мають змогу повною мірою віддати свої знання та досвід вихованцям, аби ті глибше засвоїли програм­ний матеріал із тієї чи іншої дисципліни. Випускники училища мають попит на ринку праці, успішно про­довжують навчання у вишах вищих рівнів акредитації.

Своєму успіхові освітяни за­кладу завдячують і профко­му, який є надійним поміч­ником у їхній нелегкій справі виховання підростаючого покоління. очолює його майстер виробничого нав­чання Світлана клик. Завдя­ки їй профорганізація вва­жається однією з кращих на Хмельниччині. тісна співпра­ця дирекції та профкому сприяє забезпеченню ста­більної, ефективної діяль­ності закладу. Щорічно тут укладається колективний договір, в якому велику ува­гу приділено соцзахисту працівників училища.

Педагогам і майстрам ви­робничого навчання своє­часно та в повних обсягах виплачують не лише зарпла­ту, а й передбачені законо­давством доплати, винаго­роду за сумлінну працю, на­дають матеріальну допомогу на оздоровлення. Профор­ганізація бере активну участь у районних та облас­них конкурсах на кращу профспілкову організацію, де завжди посідає призові місця.

Валерій МАРЦЕНЮК, Хмельницька обл.

 

31.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання