« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Недитячі проблеми

Недитячі проблеми

Цьогорічна серпнева обласна конференція освітян дещо відріз­нялася від подібних зібрань попередніх ро­ків. На початку до присутніх звернувся з екрана Прем’єр-міністр Микола Аза­ров та профільний міністр Дмитро Та­бачник. У своїх висту­пах вони говорили на­самперед про поліп­шення якості суспіль­ного життя, яке зна­чною мірою зале­жить від освіти…

Під час конферен­ції чиновники всіх рівнів акцен­тували увагу на дошкільному ви­хованні. На Львівщині різ­ними його формами охо­плено лише 92% дітей, а се­редній показник по країні – 96%. Проблема також у тому, що 856 представни­ків цієї освітянської гілки не мають спеціалізованої вищої освіти.

З огляду на це, Ігор Че­піль, завідувач Кам’янко-Бузького районного управ­ління освіти, у своєму ви­ступі запропонував органі­зувати проведення відпо­відних лекцій у Дрого­бицькому педагогічному університеті, що не потре­бує додаткових витрат бю­джетних коштів. За його словами, це сприятиме по­ліпшенню невтішної ста­тистики.

У виступах головних освітян країни і області на­голошувалося на необхід­ності запровадження у всіх школах комп’ютерних комплексів і забезпечення максимального доступу вчителів та учнів до Інтер­нету. Йшлося також і про старі меблі, які потребу­ють термінової заміни, а також про облаштування вбиралень, які й досі у сільських школах розта­шовані на вулиці.

Рік у рік нерозв’язаною залишається проблема оплати праці вчителів. Зарплату обіцяють незаба­ром збільшити на більш як 180 гривень, але чи буде це справді так, чи залишиться обіцянкою – побачимо…

Керівник обласної орга­нізації товариства «Рідна школа» Петро Сікорський у своєму виступі порушив одразу кілька проблем, зо­крема – питання реформу­вання системи освіти. Він наголосив на ролі громад­ськості у дошкільній і шкільній освіті. На його думку, слід якнайшвидше розв’язувати порушену пе­дагогічними колективами і освітянськими керівни­ками проблему – звільни­ти директорів шкіл від обов’язків завгоспів. За словами Петра Сікорсько­го, було б добре скориста­тися досвідом європей­ських країн, де ремонтом дахів, класів і вбиралень, контролем за коштами за­ймаються батьки.

На цьогорічній серпне­вій конференції від громад­ськості, на жаль, укотре ніхто не виступив. Не було також і представників від батьків. Виступають, як ко­лись, на кухні чи поміж со­бою, нарікаючи на якість викладання, програми, зне­вірившись у перспективах шкільної освіти.

Виступ лідера профспіл­ки освітян Марії Яцейко за­свідчив, що організація сто­їть на захисті соціальних прав та інтересів освітян. Багато допомогли в органі­зації конференції голови ра­йонних організацій облас­ної профспілки. Керівники делегацій, які прибули на головний освітянський фо­рум, отримали проект Звер­нення до керівництва дер­жави з метою привернути його увагу до фінансових, житлових, соціальних про­блем освітян. Марія Яцейко закликала колег серйозно поставитися до підготовки змісту та реєстрації район­них, міських угод на основі вже підписаних галузевої та обласної угод. У них ви­писані гарантії про випла­ти фахових винагород, від­рахування 0,3% і 0,2% ко­штів на культмасову, оздо­ровчу роботу, охорону пра­ці, особливо тепер, врахову­ючи неналежне фінансу­вання галузі.

Ольга ПОДОЛЯН, м. Львів

 

ПОПОВНЕННЯ СЕРЕД УЧИТЕЛІВ

«Клянуся віддати всі сили і знання служінню освіті, своєму народові і незалежній Україні».

(Із «Клятви молодого вчителя»)

У Київському міському будинку вчителя відбу­лася небуденна подія – посвята в молоді педаго­ги. Славна київська освітянська родина попо­внилася молодими фахівцями, які цьогоріч за­кінчили педагогічні навчальні заклади.

Клятву вірності вчи­тельській справі трьохсот творчих і сміливих юнаків і дівчат урочисто приймали організатори та почесні гості заходу – голо­ва КМДА Олександр Попов, заступник голови КМДА Леонід Новохатько, началь­ник Головного управління освіти і науки Віра Горюно­ва, голова Київської місь­кої організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, ректор Київського універ­ситету ім. Б. Грінченка Ві­ктор Огнев’юк, директор Київського міського будин­ку вчителя Людмила Мель­ник, начальники управлінь освіти столиці, профспіл­кова громада, члени Това­риства молодих педагогів м. Києва. Підтримати моло­де поповнення завітали й народні вчителі України – М. І. Босенко, Г. С. Сазонен­ко, Л.  С. Литвиненко, М. С. Якір.

Вітаючи молодих педа­гогів, голова КМДА Олек­сандр Попов побажав їм оптимізму, успіхів та «ста­ти справжніми столични­ми учителями». Очільник Києва поінформував при­сутніх про пільги для моло­дих фахівців і прийняте рі­шення щодо фінансової підтримки всього учитель­ства. Під бурхливі оплески освітян він підписав розпо­рядження про стимулюван­ня наставників, вихованці яких досягли успіхів на все­українських чи міжнарод­них олімпіадах.

Натхнення, творчості та нових звершень в ім’я освіти побажав молодим педаго­гам голова столичної проф­спілкової організації Олек­сандр Яцунь. Передаючи мо­лодим спеціалістам інформаційно-аналітичні ма­теріали з питань трудових відносин, він запевнив, що профспілка постійно підтри­муватиме та опікуватиметь­ся молодими педагогами і захищатиме їхні права.

Інна ЖУРАВЕЛЬ, м. Київ

 

23.10.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання