« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Експонати для музею ФПУ

Експонати для музею ФПУ

Згідно з розпорядженням Голови Федерації профспі­лок України Василя Хара нині триває робота щодо створення Музею праці та професійних спілок ФПУ. Спеціально для цього виді­лено приміщення в Будин­ку спілок. Ідею створення такого музею активно підтримали профспілки Закарпаття. Вони мають багату іс­торію профспілкового руху, оскільки перші профс­пілкові організації виник­ли у краю в кінці ХІХ –- на початку ХХ століття.

Багату історію проф­спілок Закарпаття вивча­ли науковці-історики та фахівці облпрофради під керівництвом голови За­карпатської обласної ради профспілок Івана Короля. За підсумками копіткої праці вийшли у світ три друковані видання – у 1995, 2000 і 2005 роках. До речі, в останньому виданні нари­сів історії «Профспілки За­карпаття: вчора, сьогодні, завтра» вперше відтворено історію та діяльність кож­ної галузевої профспілки області. Саме ці видання, під час підготовки яких вивчено чимало архівних документів, зібрано бага­тий фактичний матеріал, спогади активних учас­ників профруху, і будуть представлені у новоство­реному музеї ФПУ.

Побачимо тут також й інші матеріали діяльнос­ті галузевих профспілок краю. Враховуючи те, що на Закарпатті ліси завжди називали зеленим золотом Карпат, а галузева проф­спілка тривалий час була однією з найчисленніших у краї, виховавши багатьох героїв праці і профспілко­вого руху, для експозиції музею ФПУ підготовлено чимало цікавих матеріа­лів і експонатів саме цієї галузі. Ініціатором роботи був голова Закарпатсько­го обкому профспілки працівників лісових га­лузей Володимир Ільков. Він понад 30 років очолю­вав профком колишнього Усть-Чорнянського лісо­комбінату і вже 12 років є профспілковим лідером галузі.

Багато цікавих матеріа­лів він зібрав про славних земляків – Героїв Соціа­лістичної Праці, перемож­ців міжнародних змагань лісорубів у м. Монреаль (Канада) у 1967 році, члена колишнього ВЦРПС із 30-річним стажем – началь­ника Турбатського лісо­пункту Усть-Чорнянського лісокомбінату Івана Чусу та бригадира Рахівсько­го лісокомбінату, члена Укрпрофради Василя Шорбана. Для увіковіч­нення пам’яті знаних героїв-лісорубів обком профспілки працівників лісових галузей спільно з облрадою ФСТ «Україна» щорічно проводять міжна­родний турнір із футболу серед команд гірських на­селених пунктів області.

Відвідувачів Музею праці і профспілок ФПУ, безумовно, зацікавлять знаряддя праці закарпат­ського лісоруба Івана Чуси – сокира, захисний шолом, ручна поперечна пилка, цапина (пристрій для пе­рекачування деревини), його профспілковий кви­ток, датований 1948 роком, посвідчення члена ВЦРПС з 1977 року, матеріали з Канади про міжнародний турнір лісорубів (1967 рік), почесні грамоти, вітальні листи керівників найви­щих профспілкових орга­нів колишнього СРСР та Української РСР, а також численні фотоматеріали про життя героїв у різні періоди. Становитиме ін­терес і книга «Син гір», яку написав син героя – журналіст Іван Чуса, а передмову до цього видан­ня – голова Закарпатської облпрофради Іван Король, який добре знав і тісно співпрацював із ветера­ном профспілкового руху.

Серед інших цікавих експонатів – фотознімки, інформаційні матеріали, підготовлені для музею галузевою профспілкою і пов’язані з іншою видат­ною особою – Героєм Соці­алістичної Праці, бригади­ром набиральниць шпону Ужгородського фанерно-меблевого комбінату ім. О. Борканюка, колишнім депутатом Верховної Ради СРСР, секретарем Закар­патської облпрофради на громадських засадах Іриною Скучкою. Донині славний ветеран праці та профспілкового руху не втратила зв’язків з облпрофрадою та галузевим обкомом профспілки, час­то виступає перед профак­тивом краю.

Про Героїв Соціаліс­тичної Праці Закарпаття розповідає цікаве науково-популярне видання «Зо­лоте сузір’я», передмову до якого написав голова облпрофради Іван Король. Книга побачила світ у 2000 році за фінансової під­тримки профспілок і буде представлена у Всеукра­їнському профспілковому музеї.

Відкриття Музею пра­ці і професійних спілок ФПУ – неодмінно важлива подія в житті профспілок України. Він сприятиме єдності регіональних і галузевих профспілок та зростанню іміджу най­більшого громадського об’єднання нашої країни.



 

15.10.2011


Сергій БАРАНЧИКОВ, Закарпаття

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання