« на головну 25.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

«Якісна освіта – основа майбутнього!»

«Якісна освіта – основа майбутнього!»

Під таким гаслом у столиці Південно-Африканської Республіки Кейп­тауні відбувся 6-й Всесвітній конгрес Інтернаціоналу освіти, членом якого з 2004 року є Профспілка працівників освіти і науки України.

Цьогоріч у форумі освітянських профспілок зі 135 країн світу теж брала участь делегація з України, яку очолив голова ЦК галузевої профспілки Георгій Труханов. У статусі спостерігача на конгресі була присутня го­лова Львівської обласної профорганізації освіти і науки Марія Яцейко.

– Маріє Григо­рівно, яке пи­тання, крім традиційних звітів і виборів, було стрижневим для понад 2  тисяч членів профспі­лок освіти всього світу?

– Це може видатися див­ним, але у всіх країнах, незважаючи на різні наве­дені цифри, оплата праці освітян є недостатньою, тобто проблемою № 1.

– І що з цього приводу сказав Інтернаціонал?

– Що в усіх країнах світу, де є його організації, якщо уряди не підуть на поступ­ки і результативну співпрацю з профспілками та їхніми вимогами, можуть бути оголошені одночасні акції протесту – освітяни припинять роботу.

– Чи тільки матеріальні засади соціального за­хисту обговорювали спілчани всього світу?

– Рівнозначним для проф­спілок було питання якос­ті освіти, фаховий рівень учителів. Але погодьтеся, вести мову про це, обми­нувши питання гендерної нерівності в оплаті праці освітян, було б фрагмен­тарним і неповним.

– Мабуть, у цьому плані проблеми нашої держа­ви не були озвучені?

– Ішлося, зокрема, про де­які африканські країни, про Непал, де жінки-вчителі одержують при рівноцінній праці лише 25 відсотків того, що пла­тять колегам-чоловікам.

– Які були з цього приво­ду рішення конгресу?

– Всесвітній конгрес Ін­тернаціоналу освіти при­йняв 200 резолюцій, у тому числі і з цієї пробле­ми. 30 із них стосувалося проблем освіти європей­ських країн.

Ці документи за півроку були розіслані учасни­кам, і ще досі вони їх доопрацьовують. Наша га­лузева профспілка, врахо­вуючи колективні напра­цювання та інформацію, подану на конгресі, в сек­ційних засіданнях, теж надала свої пропозиції та поправки.

Ці документи будуть пу­тівцем для світового профспілкового руху осві­тян на наступні 4 роки. Основними документами стали прийняті у перший день роботи Інтернаціона­лу резолюції «Стабільне фінансування освіти в умовах економічної кри­зи», «Важливість держав­ної освіти для всесвітньо­го добробуту», «Посилен­ня міжнародного проф­спілкового руху в умовах глобалізації».

– Чи були озвучені на фо­румі якісь питання, що стосувалися нашої дер­жави?

– Скажу, що прапор Украї­ни був у центрі, серед ін­ших поважних держав.

У виступі генерального секретаря Міжнародного конгресу профспілок Ша­ран Барроу, членом якого є Федерація профспілок України, йшлося про дії прокуратури нашої дер­жави щодо профспілково­го майна, яке намагають­ся відчужити.

– І що це означає, який може бути результат?

– Це означає, що в разі пе­регинів і порушення зако­нодавства будьким між­народна профспілкова со­лідарність здатна спра­цювати на захист спра­ведливості.

– Чи вдалося Вам особис­то встановити нові кон­такти, які були б корис­ними організації?

Ми плідно поспілкували­ся, обмінялися досвідом із представниками проф­спілок Польщі, Росії, Вірменії, Азербайджану, Гру­зії, Франції. З болгарами намагаємося домовитися про відпочинок і оздоров­лення, щоб наші спілчани мали можливість побува­ти на їхніх курортах, а вони – на наших.

– І хто на каденцію до 2015 року очолив Всесвітній конгрес Інтерна­ціоналу освіти і де розта­шований його централь­ний офіс?

– Офіс – у Брюсселі. На на­ступну каденцію повторно обраний представник Гол­ландії Фред ван Левен.

Бесіду вела Ольга ПОДОЛЯН

ДО РЕЧІ

Створений у 1993 році інтернаціонал освіти нині об’єднує близько 30 мільйо­нів членів освітянських профспілок зі 160 країн світу. Головне його завдання – соціальний захист педагогів та зміцнення єдності профспілкового руху, під­тримка громадської (державної) освіти і сприяння реформуванню галузі відпо­відно до потреб сучасного розвитку. всесвітні конгреси відбуваються один раз на три роки.

 

СТВОРЮЄМО ІМІДЖ

15 серпня ФПУ спільно з кримським відділенням На­ціональної служби посеред­ництва й примирення в рамках затвердженого Фе­дерацією незалежних проф­спілок Криму плану осно­вних організаційних заходів щодо підготовки й надання ФНПК і республіканськими галузевими профорганізаці­ями документів для оцінки відповідності критеріям ре­презентативності та її під­твердження провели тема­тичний семінар, на якому голови республіканських галузевих профспілок були ознайомлені з Порядком оцінки відповідності крите­ріям репрезентативності і її підтвердження, що був при­йнятий Національною служ­бою посередництва та при­мирення.

Нагадуємо, що 18 липня в Україні набули чинності статті 6 і 7 Закону України «Про соціальний діалог», згідно з якими всеукраїн­ським профспілкам – на га­лузевому й територіально­му рівнях – для участі в со­ціальному діалозі необхідно визначати рівень своєї ре­презентативності (пока­зовості).

Інф. Кримпрофінформу

 

 

НАШІ – НАЙКРАЩІ!

З нагоди Дня Незалежності України у Хмельницькому традиційно відкрито облас­ну Дошку пошани «Кращі люди Хмельниччини». При­ємно відзначити, що тут можна побачити портрети профспілкових активістів і соціальних партнерів, зо­крема голови профкому Хмельницького державно­го підприємства «Новатор» Олександра Рижанського й головного лікаря санато­рію «Збруч» (смт Сатанів Го­родоцького району Хмель­ницької області) Миколи Кирилюка.

Інф. прес-центру Федерації профспілок області

 

01.09.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання