« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Контакти – ділові і дружні

Контакти – ділові і дружні

Уже давно ста­ли традиційни­ми зустрічі го­лів профкомів трубних підпри­ємств України і Росії. Нікополь, Волзький, Дніпропетровськ, Липецьк та інші міста зустріча­ли профспілко­вих лідерів з братніх країн. Цього року зміс­товну програму чергової зустрічі трубників підго­тував профком Северського трубного заводу (Росія).

У місто Полевський, що в Сверд­ловській області, приїхали пред­ставники Волзь­кого і Синарського труб­них заводів, Виксунського і Таганрозького металур­гійних заводів, Челябін­ського трубопрокатного й Первоуральского ново­трубного заводів, пред­ставники Свердловського обкому ГМПР (голова Во­лодимир Камський) і Між­народного об’єднання профспілок «Профцентр «Союзметал» на чолі з Юрієм Тимофеєвим. Укра­їну представляли керів­ник Управління ЦК ПМГУ Валентин Чумаченко, за­ступник голови Дніпропетровського обкому ПМГУ Ігор Соколов, голови профкомів первинних організа­цій Віктор Доброскок (ВАТ «Дніпропетровський трубний завод»), Петро Паленко (ВАТ «Інтерпайп НТЗ»), Василь Шевченко (ЗАТ «Нікопольський за­вод сталевих труб «ЮТіСТ»), Микола Сизий (ЗАТ «Сентравіс Про­дакшн Юкрейн»), Анато­лій Доброродній (ТОВ «Ін­терпайп НікоТьюб»), Ми­хайло Березюк (ВАТ «Ін­терпайп НМТЗ»), Віктор Гоголь (ВАТ «Харцизький трубний завод»).

Голови профспілкових комітетів первинних орга­нізацій ПМГУ і ГМПР, що діють на трубних підпри­ємствах, розглянули низку питань, пов’язаних із за­хистом трудових прав і соціально-економічних ін­тересів працівників підга­лузі.

Учасники зустрічі за­значили, що рік, який ми­нув від останньої наради в Дніпропетровську, було присвячено подоланню на­слідків глобальної фінансовоекономічної кризи. Зокрема, російські трубни­ки вийшли на докризовий рівень виробництва. Ви­пуск сталевих труб у 2010 році зріс на понад 35%, а за 5 місяців 2011го – понад 20%. В Україні приріст об­сягів виробництва стано­вить більше 15%.

У минулому році на під­приємствах Росії та Украї­ни практично не викорис­товувався режим неповно­го робочого часу, не було масових скорочень персо­налу, істотних простоїв на виробництві. Завдяки цьо­му на підприємствах по­ліпшилося чимало соціально-економічних показ­ників. Так, заробітна пла­та зросла на всіх трубних підприємствах Росії і України. Приміром, у ВАТ «Челябінський трубопро­катний завод» вона збіль­шилась на 36%, у ВАТ «Волзький трубний завод» – на 25,6%.

Аналогічна ситуація склалася і на українських підприємствах. У серед­ньому зарплата тут зросла на понад 17%. Проте, як в Україні, так і в Росії, спо­стерігається зниження її купівельної спроможнос­ті. Ціна найманої праці трубників залишається дуже низькою. І тому, вра­ховуючи, що ринки мета­лопродукції нині перебу­вають на підйомі, а обсяги виробництва значно зрос­тають, профспілки повинні наполегливо вимагати від роботодавців вищого рівня оплати праці, пільг і соціальних гарантій.

За результатами зустрі­чі її учасники прийняли підсумковий документ, у якому викладено план дій на найближчий період. Зо­крема, зважаючи на по­дальше оздоровлення еко­номік Росії та України, слід домагатися підвищен­ня купівельної спромож­ності заробітної плати, зростання якої має пов’язуватись із розміром прожиткового мінімуму в регіоні. До колективних договорів необхідно вклю­чити зобов’язання щодо ін­дексації зарплати, домага­ючись підвищення її по­стійної частини до 70% розміру оплати праці, а та­кож протистояти необґрун­тованим скороченням пра­цівників та практиці за­стосування неоплачува­них відпусток.

За пропозицією україн­ської сторони наступну зу­стріч вирішено провести на базі первинної проф­спілкової організації ПМГУ в ТОВ «Інтерпайп Ніко-Тьюб» (м. Нікополь).

Валентин ЧУМАЧЕНКО, Елеонора СИЛІВЕРСТОВА, ЦК ПМГУ

  • ДОВІДКА

Северський трубний завод – одне з найстаріших металургійних підприємств Росії, засноване в 1739 році.

Основна продукція заводу – гарячекатані й електрозварні сталеві труби, як круглі, так і профільні. Труби СТЗ широко використовуються в нафтогазовій промисловості, на будівництві трубопроводів різного призначення, в маши­нобудуванні, будівництві, комунальному господарстві.

Сталеплавильний комплекс СТЗ повністю забезпечує потреби підприємства в сталевій трубній заготовці, також здійснюються поставки безперервнолитої заготовки на Синарський трубний завод. Труби виробляють відповідно до стандартів API, EN/DIN, ASTM. Система менеджменту якості сертифікована за міжнародними стандартами EN ISO 9001 / API Q1. Продукція підприємства по­стачається як російським, так і зарубіжним споживачам.

21.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання