« на головну 26.04.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1248)
04
Квітень
 
Інтерв’ю
 
ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»

ВІКТОРІЯ СІРЕНКО: «КОЖЕН З НАС, ЯК МОЖЕ, ВНОСИТЬ СВІЙ ВНЕСОК, НАБЛИЖАЮЧИ ПЕРЕМОГУ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Якщо за справу вболівають…

Якщо за справу вболівають…

Українська мудрість стверджує: одна голова – добре, а три – краще. Коли ж є така громадська організація, як профспілка, то і є можливість по­радитися з компетентним партнером, адже вона представляє інтере­си великої кількості трудівників і може застерегти дві інші сторони соцдіалогу – владу і роботодавців – від помилок і перегинів, які загалом шкодять усім.

Поняття місцевого самоврядування передбачає залу­чення громад­ськості до вирі­шення важливих справ. Йдеться про сферу освіти, з якою так чи інакше пов’язана кожна родина. 14 липня цього року ухвалою Львівської міськради № 725 без будь яких обговорень і відома такого соцпартнера, як профспілка освіти при­йнято рішення про ліквіда­цію райвідділів освіти. Рі­шення набуло значного ре­зонансу й однозначно – не на користь справі. Про це обласна організація проф­спілки освіти і науки засте­рігає у своїх письмових зверненнях депутатський корпус Львівської міськра­ди. Такі листи надіслали го­лові міста, голові профіль­ної постійної комісії та го­ловам депутатських фрак­цій. Своє занепокоєння із цього приводу вже вислови­ла у ЗМІ голова обласної га­лузевої профспілки Марія Яцейко: рішення приймало­ся з порушенням регламен­ту і без обговорень.

Хочу висловити свою думку – як громадянин і фахівець – щодо цієї ухва­ли міськради і ліквідації районних відділів освіти. Такі структури є й в інших великих містах. То де ре­форми і де анархія?

Подібні експерименти вже були. Однак життя зму­шувало повертатися до опти­мальних щодо гнучкості структури й доступності ра­йуправлінь і надання ними освітніх послуг мешканцям майже мільйонного міста. У разі функціонування, як пе­редбачається, лише міську­правління освіти із близько 15 його відділами пробле­мою буде доступність до цієї адмінпослуги власне пра­цівників освіти та батьків.

Чимало проблем і питань виникає щодо бухгалтер­ського обліку, фінансування закладів освіти міста, адже освітянськими коштами розпоряджатиметься одна особа. Не забезпечено також і прозорості схеми і мотива­ції доцільності створення такої структури замість рай­відділів освіти. Тому й не проводилися обговорення та консультації. Поспішність очевидна. Та й чи варта шкурка вичинки, якщо у складний час втрачаємо ро­бочі місця, а досвідчені фа­хівці йдуть у центри зайня­тості на утримання держа­ви. Мабуть, доцільно, як і пропонує наша громадська організація, утриматися міськраді до 25 серпня від подальших кроків, зважити всі «за» і «проти». Слід іще раз прислухатися до народ­ної мудрості: сім раз відмір – один раз відріж.

Мар’ян КАЛИН

 

ВІДНОВЛЮЄМО ДУХОВНІ ЦІННОСТІ

22 липня у рамках реалізації Декларації намірів про взаємодію ФПУ та Української православної церкви з питань духовного розвитку трудового народу України й захисту його інтересів було проведено прес-тур для представників засобів масової інформації у місто Яго­тин, села Лемешівку й Лозовий Яр Яготинського райо­ну Київської області.

Журналісти редакцій жур­налів «Агропрофі», «Пасіка», «Квіти України», «Охорона праці», радіо «Голос Києва», газети «Яготинські вісті» від­відали місця, де споруджу­ються храми, відновлюють­ся історико-культурні та просвітницькі заклади.

«Профспілкові вісті» у пу­блікації «Коли свічками го­рять храми...» («ПВ», № 47(561) за 25 листопада 2010 р.) пи­сали про трагічну подію, що сталася 1 вересня минулого року в селі Лозовий Яр Яго­тинського району, де згорі­ла церква Святого Миколи Чудотворця, пам’ятка історії України, зведена 1905 року. Нині завдяки небайдужості представників сільської громади, місцевої влади й за підтримки протоієрея Михаїла Макєєва, який по­чинав тут своє служіння, а тепер є настоятелем Свято-Георгієвського храму с. Се­лище Баришівського райо­ну, храм відроджується.

Ще багато добрих справ буде зроблено завдяки співпраці профспілок і ві­руючих.

МЕДІА-ЦЕНТР ФПУ

11.08.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

10.02.2024 17:58

10.02.2024 17:48

12.01.2024 20:50

12.01.2024 20:49

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання