« на головну 16.07.2019
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1008)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка

Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка


РУБРИКИ


Передплата

Статті Регіональні новини

Острів дитячої радості

Острів дитячої радості

Свій черговий сезон прово­дить один з кращих дитячих закладів Закарпаття – оздо­ровчий табір «Вогник» об­ласної організації профспіл­ки працівників державних установ в с. Оноківці Ужго­родського району, який усі тепло називають островом дитячої радості.


З аступник голови обласної орга­нізації профспілки Діана Гон­дорчин розповідає, що кожен з 14 днів табірної зміни заповне­ний цікавими, захоплюючими заходами: конкурси малюнка, пісні і тан­цю, свята казки, дитячої творчості, інте­лектуальні та виховні ігри, дні самовря­дування, екскурсії, пішохідні мандрівки, спортивні змагання тощо. А як не згада­ти улюблене місце дітей – ігровий май­данчик під оригінальною назвою «вогник-ленд», або «дерево бажань», на якому кожен маленький відпочивальник може розмістити своє бажання?

Запам’яталося дітям урочисте відкриття табірної зміни, яке включало винесення Дер­жавного прапора України, речівки загонів, імпровізований концерт, на якому були при­сутні всі діти, а також багато їхніх батьків – працівників різних галузей краю. Кожен з них отримав путівку в дитячу оздоровницю від галузевої профспілки. Тепло вітали ді­тей голова обласної організації галузевої профспілки Марія Петечук, начальник табо­ру Ярослава Мороз, заступник голови Закар­патської облпрофради Василь Захарець, го­лова обласної організації профспілки пра­цівників освіти і науки Тетяна Повханич, а отець Іван провів процедуру освячення.

СЕРГІЙ БАРАНЧИКОВ,

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-

ГУМАНІТАРНОЇ РОБОТИ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛПРОФРАДИ

ФОТО АВТОРА

 

Байдужість – найлютіший ворог профспілок

Гострі питання сьогодення обговорюва­лися на нещодавньому пленумі Рівнен­ської обласної організації працівників культури. Було проаналізовано роботу профактивістів галузі щодо збережен­ня і розбудови профспілкових структур в умовах децентралізації та посилення соціального захисту працівників.

З доповіддю виступив голова обласної орга­нізації профспілки Петро Давидюк. Також у роботі пленуму взяли участь та виступи­ли начальник відділу регіональної куль­турної політики управління культури і ту­ризму ОДА Галина Ковальчук, головний спеціаліст із соціально-економічних питань ФПО Ніна Скорик, голова Волинської обласної організації профспілки працівників культури Ярослав Корнилюк, директор КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» облради Володимир Самчук.

«І зарплата, і пенсія в галузі культури зберігають­ся на мінімальному рівні, й навіть нижче. Більше того, намагаючись втиснутися в межі бюджету, на значній частині територій нашої області застосову­ються суворі санкції до працівників культури з боку влади, яка переводить їх на неповні посадові оклади. Ця система принижень праці наших колег стала не просто популярною, а навіть обов’язковою. Особливо це стосується частини громад, які насправді є неспро­можними сповна виплачувати людям зарплату...», – з переліку цих та інших невеселих реалій сьогодення, в яких живуть і працюють працівники культури, роз­почав свою доповідь на пленумі обласної організації профспілки працівників культури її голова Петро Да­видюк. З усіх бюджетних галузей саме її представни­ки потерпають найбільше і від низького рівня зарплат, і від скорочення посад та переведення людей на половину, чверть ставки, і від ліквідації шкіл мис­тецтв та художніх гуртків, руйнації бібліотечної ме­режі тощо. І все тому, що за усталеною практикою минувшини галузь культури фінансується за залиш­ковим принципом.

Петро Петрович також зазначив: «Будемо відвер­тими, байдужість, розпач, зневіра торкнулися і нас, певної частини членів профспілки. Люди змирилися із своїм пригнобленим становищем і моляться, аби не було гірше. Така позиція, як і байдужість, – найлю­тіший ворог профспілок. Думати, що нехай хтось за мене добивається всім кращої долі, це ганебно і без­соромно. Це не наша позиція! Олігархічна влада всі­ма силами намагається внести розкол у профспілко­вий рух, вибити з нього ініціативу, згуртованість, єд­ність. Тому й розпочався широкомасштабний наступ на профспілки, створюються підконтрольні «фейко­ві» організації, так звані «незалежні» і т. ін.».

ТАМАРА СТЕЦЮК

 

Ласкаво просимо у «Мрію»!

19 червня відкриттям першої зміни в дитячо­му оздоровчому закла­ді Черкаської галузевої профспілки працівників освіти та науки Украї­ни «Мрія» розпочалося літнє оздоровлення ді­тей спілчан області.

П рофспілкові органі­зації області – облас­ні комітети, райкоми та первині профспіл­кові організації – пе­редбачили кошти в сумі близько 4 млн грн на цьогорічну оздоров­чу кампанію. Кошти профспілко­вого бюджету суттєво зменшу­ють батьківську доплату та за­безпечують збільшення чисель­ності оздоровлених дітей.

Доплата батьків за дитячу путівку становить від 10 до 20% її вартості. Діти освітян, меди­ків, хіміків, енергетиків, праців­ників лісової галузі, соціальної сфери, держустанов, АПК, ВАТ «Укртелеком», ПАТ «Укрпо­шта» цьогоріч відпочиватимуть та оздоровлюватимуться на Черкащині та в мальовничих куточках Івано-Франківщини, Одеси, Запорізької області.

В області кооперація коштів місцевих бюджетів, об’єднаних територіальних громад, профспі­лок, роботодавців (а це близько 34 млн грн) дозволить забезпечи­ти послугами оздоровлення та відпочинку майже 82 тис. дітей.

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК

ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

08.07.2018ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

21.06.2019 23:41

21.06.2019 23:38

21.06.2019 23:07

21.06.2019 23:07

10.06.2019 00:21

10.06.2019 00:20

27.05.2019 00:32

27.05.2019 00:20

27.05.2019 00:16

21.05.2019 21:43

Усі новини


Опитування

Чи подобається вам новий дизайн газети?

Так
- 63,89 %
Ні
- 31,94 %
Усього: 72 голосів


Аккумуляторы для ноутбуков
Интернет-магазин по продаже батарей и блоков питания.


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2018©

01042, Украіна, м. Київ
бульвар Дружби народів, 5.
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання