« на головну 20.07.2019
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1008)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка

Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка


РУБРИКИ


Передплата

Статті Регіональні новини

ЛІСІВНИКИ ОБРАЛИ ПРОФСПІЛКОВОГО ЛІДЕРА

ЛІСІВНИКИ ОБРАЛИ ПРОФСПІЛКОВОГО ЛІДЕРА

Відбулася ХХІІ конференція Чернівецької обласної організації профспілки працівни­ків лісового господарства, учасники якої заслухали звіт голови обласного комітету профспілки Володимира Барабаха про роботу в 2011–2016 роках.

Як повідомляє прес-служба Чернівецького обласного управління лісового та мис­ливського господарства, за цей період забезпечено значне на­рощування обсягів виробництва, а у співробітників зросла середня за­робітна плата. Відбулися позитив­ні зміни в організації оздоровлен­ня та відпочинку працівників і чле­нів їхніх сімей. Лісгоспи та лісни­цтва області активно долучилися до надання допомоги Збройним Си­лам України, учасникам Революції гідності та АТО, а також вимуше­ним переселенцям.

Водночас, як зазначив Володи­мир Барабах, не було серйозних зрушень в організації культурно-масової та фізкультурно-спортив­ної роботи, трудового суперництва. «Наразі нам потрібно активізувати навчання профспілкового активу», – сказав профспілковий лідер .

Під час конференції було обрано голову обкому профспілки. Колек­тив буковинських лісівників одно­стайно та відкрито проголосував за Володимира Барабаха. «Ми постій­но та активно співпрацюємо з на­шою профспілковою організацією, Володимир Барабах завжди вчасно і влучно реагує на проблеми, що виникають в колективі чи на ви­робництві. Гадаю, саме ці якості продовжили його роботу на займа­ній посаді голови обкому профспіл­ки», – прокоментував рішення ко­лективу виконуючий обов’язки на­чальника Чернівецького обласного управління лісового та мислив­ського господарства Роман Черева­тий. Що стосується недоліків, то він пообіцяв максимально вплину­ти на покращення ситуації.

 

З ТУРБОТОЮ ПРО МОЛОДЕ ПОКОЛІННЯ

Волочиська загальноосвітня школа – одна з кращих у регіоні. Її колектив упродовж 40 ро­ків робить усе для того, аби вихованці не тіль­ки гарно навчалися, а й були патріотами та розбудовниками нашої держави. Очолює на­вчальний заклад Віктор Лінник.

У школі навчаються 645 дітей, 71 висо­кокваліфікований педагог віддає сво­їм вихованцям серце і душу. Великим авторите­том користуються вчителі української мови та літе­ратури Лариса Глущук, світової літератури Ольга Жека, початкових класів Тамара Федчишена, мате­матики Марія Го­дзіш та ін.

Вихованці школи мають можливість відвідувати гуртки предметні і народ­ної творчості, від­шліфовувати свою майстерність у спортивних секціях.

Про високу успішність ту­тешніх школярів свідчить бодай те, що вони є пере­можцями районних та об­ласних олімпіад, малої академії наук.

В успіхах педагогів та їх вихованців велика заслу­га і профспілкової органі­зації, яку очолює психолог школи Інна Федчишена. Її активні помічники – чле­ни профкому, вчителі На­талія Шейко, Людмила Орлова, Альона Луценко та ін. Тут взаємини з ди­рекцією та членами профкому регулюються колек­тивним договором, де пе­редбачені лише ті га­рантії, реалізацію яких дозволяють фі­нансові можливості. «Турбота про вчителя – наша спільна справа, і від цього залежить навчання і виховання учнів», – впевнена Інна Миколаївна.

І ось конкретний приклад. Педагогам школи й міста не повністю виплачували 20% надбавку за інтенсив­ність роботи. Тому Інна Федчишена спільно з голо­вним профкомом шкіл ви­рішили звернутися до міського голови Волочись­ка Костянтина Черничен­ка. Він вислухав і вирішив проблему педагогів. Нині вони отримують цю над­бавку в повному обсязі.

Добірку підготував Валерій МАРЦЕНЮК

 

КОНСТРУКТИВНИЙ ДІАЛОГ

У приміщенні облпрофради під головуванням її очільника Ігоря Басюка відбулася зустріч керівників обласних організацій профспілок, учасників Всеукраїнської акції протесту 6 липня в м. Києві, із спостерігачами ОБСЄ Дору Крістаче та Джеймсом Хантом, які ви­вчають думку громадськості щодо підвищен­ня цін і комунальних тарифів в Україні. Іно­земні гості зазначили, що їм цікаво поспілку­ватися насамперед з тими, хто безпосередньо брав участь у протестних акціях.

Під час зустрічі профспілки області висловили свою позицію щодо захисту прав та інтересів працюю­чих в умовах шокового підвищення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги, необхід­ності реформування системи оплати праці, збільшення розміру мінімальної зарплати, перегляду ціни на газ, дій профспілок в умовах «тарифного геноциду» тощо.

Спостерігачі ОБСЄ подякували профспілковим лідерам Прикарпаття за конструктивний діалог та запевнили, що й надалі стежитимуть за ситуацією з тарифною по­літикою в Україні.

 

НАЛАГОДЖУЮЧИ ПАРТНЕРСТВО

Голова профспілкового комітету Сєвєродо­нецького об’єднання «Азот», член Ради Феде­рації профспілок України, інженер Валерій Черниш навесні цього року був обраний голо­вою Федерації профспілок Луганської облас­ті. Він вважає, що інтереси трудівників будуть краще захищені, якщо вдасться налагодити соціальне партнерство між профспілками, роботодавцями і державною владою. Це куди краще, ніж протистояння та конфлікти.

Такої ж думки дотримуються і новий голова Лу­ганської обласної державної адміністрації, керів­ник обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз (до цього він був народним депута­том України, а ще раніше – відомим аграрієм), і голова правління громадської організації «Об’єднання органі­зацій роботодавців Луганської області» Борис Макаре­вич, який багато років керував луганським підприєм­ством з виготовлення промислового обладнання.

І ось 5 липня ці лідери, які добре знають реальну економі­ку, життя людей праці, підписали тристоронню угоду між адміністрацією області, профспілками і роботодавцями Луганщини. У ній визначено напрями їх співпраці в сфері соціально-економічного розвитку регіону. Особливу ува­гу приділено створенню нових робочих місць, виконанню програм забезпечення зайнятості, сприяння підприємни­цтву, професійній підготовці, у тому числі вимушених пе­реселенців, охороні праці та здоров’я працівників, їхньо­му правовому захисту, відкритості в прийнятті рішень.

«Соціальне партнерство, врахування всього спектру ду­мок та інтересів дозволять нам і в скрутний час вийти на нові рубежі, підвищити інвестиційну привабливість області», – впевнений Юрій Гарбуз. А Борис Макаревич і Валерій Черниш відзначають важливість відновлення діяльності спільних колегіальних органів, які добре себе проявили, таких як тристороння соціально-еконо­мічна рада, обласний комітет сприяння зайнятості на­селення та ін. Їхнє формування передбачено угодою й розпочнеться найближчим часом із залученням широ­кого активу. Рекомендовано налагодити такі діалоги, співпрацю й на рівні місцевих територіальних громад.

Семен ПЕРЦОВСЬКИЙ

 

30.07.2016ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

21.06.2019 23:41

21.06.2019 23:38

21.06.2019 23:07

21.06.2019 23:07

10.06.2019 00:21

10.06.2019 00:20

27.05.2019 00:32

27.05.2019 00:20

27.05.2019 00:16

21.05.2019 21:43

Усі новини


Опитування

Чи подобається вам новий дизайн газети?

Так
- 63,89 %
Ні
- 31,94 %
Усього: 72 голосів


Аккумуляторы для ноутбуков
Интернет-магазин по продаже батарей и блоков питания.


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2018©

01042, Украіна, м. Київ
бульвар Дружби народів, 5.
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання