« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Профспілкові уроки

Профспілкові уроки

Проводити профспілкові уроки для учнів 9–11 кла­сів загальноос­вітніх шкіл Києва – май­же звична справа для столичних учителів іс­торії та пра­ва, адже за ініціативи Київської міської орга­нізації проф­спілки праців­ників освіти і науки вони стали тради­ційними.

П’ятирічний до­свід їх проведен­ня свідчить, що такі тематичні розмови допома­гають старшокласникам не лише сформувати уяв­лення про роль профспіл­ки в сучасному суспіль­стві, а й краще підготува­тися до дорослого трудо­вого життя, дізнатися більше про свої права та навчитися ними користу­ватися.

Уперше профспілкові уроки було проведено в 2007 році у дев’ятих кла­сах дванадцяти шкіл сто­лиці. Наступного року про ази профспілкового руху та захист прав працівни­ків із старшокласниками говорили вже у 360 шко­лах Києва, а з весни 2009-го такий тематичний урок мають усі учні 9–11 класів столиці.

Цьогоріч педагогам за­пропоновано тему: «Су­часні профспілки і грома­дянське суспільство». Ра­зом із заступником Голо­ви ФПУ Григорієм Осо­вим, заступником голови Київської міської органі­зації профспілки праців­ників освіти і науки Укра­їни Олександром Трофи­менком та головою Шев­ченківської районної профспілкової організації Ларисою Лісною ми відві­дали урок у школі № 24 Шевченківського району столиці.

Відчувалося, що учні підготувалися до розмо­ви. І дійсно, напередодні уроку вони отримали за­вдання прочитати про сучасні профспілки в сві­ті та історію зародження профспілкового руху. Ін­формацію, яку підготува­ли діти, вчителька доповнила розповіддю про українські профспілки, порівнявши їх із європей­ськими, та створення найбільш представниць­кої організації – Федерації профспілок України.

Завершився урок діало­гом школярів та Григорія Осового, який наостанок промовив таке напутнє слово: «За рік ви станете студентами, не встигнете озирнутися, як увійдете в доросле життя з його жор­сткими правилами. І лише вам обирати – пливти за течією чи активно влити­ся в суспільне життя. Ви обов’язково пристанете до тієї чи іншої сторони – ро­ботодавця чи працівника. Але пам’ятайте одне – права є, і їх потрібно реа­лізувати».

Наразі Федерація проф­спілок України напрацьо­вує методичну базу та ви­вчає шляхи впроваджен­ня профспілкового уроку в усіх навчальних закла­дах України.

Інна Журавель, медіа-центр ФПУ

 

ПРАЦІВНИКИ ТОРГІВЛІ – ПРО НАЙАКТУАЛЬНІШЕ

На засіданні президії Закарпатсько­го обкому профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг розглянуто питання про виконання програм­них документів Vі з’їзду ФПУ. З ін­формацією щодо цього питання ви­ступила голова обкому профспілки, делегат з’їзду Галина Сваричевська.

Також розглянуто питання про від­значення 25 працівників галузі зі статусом ліквідатора аварії на Чор­нобильській АЕС, підготовку до літ­нього сезону, під час якого плану­ється оздоровити близько 100 ді­тей, у тому числі на морі, тощо.

Сергій БАРАНЧИКОВ,  Закарпаття



ВЧИЛИСЯ У ФРАНЦУЗЬКИХ ОСВІТЯН


У передмісті Києва на базі ма­льовничого санаторно-курортного куточка столиці «Пуща Озерна» відбувся три­денний міжнародний семінар Профспілки працівників освіти і науки України та Профспілки працівників середніх шкіл Франції. Участь у навчанні взя­ли голови обкомів, новообрані голови районних і міських ор­ганізацій профспілки освітян.

Лекторами на семінарі були фа­хівці найвищого класу – віце-президент Європейського комітету профспілок освіти, національний секретар SNES Оділь Кордільє та координатор Національної профспілки вчителів середніх шкіл Франції ЖанМарі Майар.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов наголосив, що спіль­ний семінар проводиться в рамках угоди про співпрацю, укладеної в жовтні 2009 року. Окреслюючи основні етапи розвитку міжнародних відно­син із Францією, голова ЦК профспілки зазначив: «Форми і методи роботи французьких профспілок, які вважаються од­ними з «бойовитих», ми зможе­мо взяти на озброєння і вико­ристовувати в своїй діяльнос­ті». Основна робота відбувала­ся в групах.

Інна ЖУРАВЕЛЬ, Медіа-центр ФПУ

 

ОДНЕ З ПИТАНЬ – ПРО ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК

7 квітня 2011 року в Києві відбувся V з’їзд Проф­спілки працівників радіоелектроніки та маши­нобудування України (Радіоелектронмаш), в якому взяли участь 50 делегатів та запрошених від територіальних та первинних організацій.

На з’їзд завітали також за­ступник Голови ФПУ Григо­рій Осовий, керівник проек­тного офісу Міжнародної федерації металістів В. Бо­рисов, голова Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України Василь Дудник, голова Профспілки машинобудів­ників та приладобудівників України Анатолій Кубрачен­ко, представники інших споріднених профспілок. На адресу з’їзду надійшли при­вітання від багатьох член­ських організацій ФПУ та профспілок Білорусі та Росії.

Як зазначалося у доповіді голови профспілки Радіоелектронмашу Григорія Ольховця та виступах бага­тьох інших промовців, звіт­ний період (2006–2011 роки) можна умовно поді­лити на дві частини. Перша з них припадає на час, коли робота проходила в умовах стабільного економічного розвитку. Темпи зростання заробітної плати на підпри­ємствах профспілки сягали 20%. Зменшилася кількість підприємств, які мали за­боргованість із заробітної плати. Знизився рівень ви­робничого травматизму. Були всі умови для вирі­шення соціальних питань.

Друга частина звітного пе­ріоду, яка почалася напри­кінці кризового 2008 року, характеризується різким погіршенням економічної ситуації. Збільшилася за­боргованість із заробітної плати, на багатьох підпри­ємствах призупинено дію соціальних гарантій та дея­ких інших положень колек­тивного договору. Фактич­но більшість підприємств зупинилася в своєму тех­нічному розвитку.

Центральний та Виконав­чий комітети профспілки регулярно розглядали на своїх засіданнях принципо­ві питання стратегії та так­тики дій у складних умовах. Це допомогло зберегли в цілому структуру профспіл­ки, її вплив у трудових ко­лективах, сприяло стабіль­ній роботі підприємств, своєчасному усуненню більшості порушень трудо­вого законодавства, галь­мувало темпи скорочення робочих місць.

Делегати з’їзду ухвалили рі­шення визнати роботу ЦК профспілки у звітному пе­ріоді задовільною. Також було затверджено зміни до Статуту профспілки та при­йнято його у новій редакції, сформовано новий склад ЦК і його виконкому, реві­зійної та мандатної комісій. На новий п’ятирічний тер­мін головою профспілки обрано Григорія Ольховця.

З’їзд підтримав пропозицію окремих профспілок щодо проведення роботи, спря­мованої на об’єднання профспілок машинобудів­ного комплексу на взаємо­прийнятній основі та зобов’язав ЦК профспілки сформувати робочу групу для участі в переговорах із цього питання.

За інф. профспілки Радіоелектронмашу

 

28.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання