« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

«Трикутник» наступає на хвіст боргам

«Трикутник» наступає на хвіст боргам

Один у полі не воїн – вислів, що став крилатим, не раз підтверджувався на практиці. І справді, якими б потужними не були можливості організацій профспілок, вирішення багатьох питань без підтримки влади та органі­зацій роботодав­ців просто «завис­ло» б на стадії не­завершеності. То­му-то й створено на Кіровоград­щині обласну тристоронню соціально-еконо­мічну раду.

На черговому за­сіданні ради йшлося про ви­конання регіо­нальної угоди між соцпартнерами у питаннях підвищення се­редньомісячної зарплати, погашення заборгованос­ті з неї та вдосконалення соціального діалогу.

Якщо говорити про зарплату, то вона в об­ласті зросла більше ніж на 15%, визначених у ре­гіональній угоді, але ми­нулорічний її показник – 1815 грн іще відстає від середньоукраїнського. З цього приводу голова ОДА Сергій Ларін заува­жив, що зростання заро­бітної плати залежить від спільних зусиль парт­нерів, і цю планку треба постійно підвищувати. Цьогоріч, приміром, вла­да очікує зарплатного ривка до 2200 гривень. Од­нак середня зарплата – це показник дещо завуальо­ваний. Якщо його розгля­дати по кожній окремо взятій галузі, то оптиміз­му це аж ніяк не викличе. Так, у торгівлі й АПК він становить лише 1200 грн із «хвостиком». Різні ко­ливання спостерігаються і в районах.

Профспілки мають на­дійну зброю – колдогово­ри, які, зокрема, містять зобов’язання роботодав­ців і щодо оплати праці. Профспілкові організації здійснюють громадський контроль за своєчасною і в повному обсязі випла­тою зарплати, з’ясовують причини заборгованості. На підприємствах і в ор­ганізаціях постійно ана­лізується відповідність оплати праці нормам Ге­неральної, галузевих, регі­ональної угод. Зважаючи на те, що більш як два роки не реалізуються гарантії з оплати праці освітян, ме­диків, працівників куль­тури та держслужбовців, обласні організації проф­спілок разом із ФПО звер­талися із цього приводу до керівництва держави, проводили спільні засі­дання президій. Зрештою, спільними зусиллями вдалося вирішити питан­ня про надбавку вчителям за престижність праці, ме­дикам – за вислугу років, клубним працівникам – про допомогу на оздоров­лення та на задоволення соціально-побутових по­треб. Проте голова ФПО Сергій Петров вважає, що колдоговірна робота по­требує підтримки органів влади, особливо під час реєстрації колдоговорів – адже слід звертати увагу на відповідність їх норм вимогам законодавства. На засіданні ради сторо­ни вирішили більше ува­ги приділяти подоланню «зарплатної строкатості» по районах і галузях, ак­тивніше виводити зарпла­ти з тіні. А кожна із сторін отримала конкретні реко­мендації щодо роботи у цьому напрямі. Зокрема, організаціям роботодав­ців слід активніше пра­цювати над збільшенням частки зарплати в опера­ційних витратах із реалі­зованої продукції, робіт, послуг, дотримуватися конкретного показника, визначеного у галузевих угодах.

Особливо уважно роз­глядалося на засіданні питання заборгованості із зарплати. Загальний борг по області на 1 січня ста­новить 62,4 млн грн (збіль­шився на 2,5 млн грн). Із них 42,4 млн грн – борги на економічно активних підприємствах. Левова частка заборгованості – перед працівниками вугільних підприємств Олександрії. Представни­ки сторін розповіли, які важелі впливу вони за­стосовують до керівників підприємств-боржників. Зокрема, їх заслухову­ють на засіданнях об­ласної комісії за участю профспілок, щодо боргів на дев’яти держпідпри­ємствах ОДА направила звернення до відповідних міністрів. Влада жорстко реагує на наявність за­боргованості на 12 кому­нальних підприємствах: розірвано контракти з керівниками, які не вико­нують свої зобов’язання у питанні своєчасної ви­плати зарплати. Прокура­тура порушила дві кримі­нальні справи.

За словами Сергія Пе­трова, проводиться що­місячний моніторинг заборгованості із зарп­лати. Дані моніторингу передаються членським організаціям для вжиття заходів. Під особливою увагою – боргові пробле­ми олександрійських ву­гільників. Було підготов­лено не тільки звернення, а й проведено мітинги, акції протесту. Останню надію покладають на зу­стріч Олександрійського міського голови та голо­ви теркому профспілки вугільників із Президен­том України, яку ініціює Олександрійська місь­крада. Розроблено мето­дичку щодо звернення до суду для захисту тру­дових прав та інтересів спілчан. Торік зареєстро­вано 8 трудових спорів.

На думку голови об­ласної організації робото­давців Павла Штутмана, борги, особливо у промис­ловості, не безнадійні. Зокрема, вугільними під­приємствами зацікави­лися серйозні компанії, тож є підстави сподівати­ся на зрушення проблеми з мертвої точки. Стосов­но інших боргів Павло Штутман запропонував провести своєрідну екс­пертизу по кожному підприємству-боржнику.

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про со­ціальний діалог в Укра­їні» на засіданні ради визначено низку заходів для приведення партнер­ських відносин у відпо­відність до вимог закону.

За інф. ФП Кіровоградської обл.

 

А ЗА СУМЛІННІСТЬ – НАГОРОДУ

Відповідно до спільного розпорядження голови За­карпатської облдержадміністрації Олександра Ле­диди та голови обласної ради профспілок Івана Ко­роля «Про посилення соціального діалогу між орга­нами виконавчої влади і профспілковими об’єднаннями області» у Тячівському районі пройшли Дні облпрофради.

Підсумки проведеної роботи було підбито на спільній на­раді, у якій взяли участь керівники райдержадмініст­рації та райради, керівники господарств, голови сільсь­ких і селищних рад, лідери обласних і районних галузе­вих профспілок, фахівці обл­профради та держструктур, профактив району.

У доповіді голови Закарпат­ської облпрофради Івана Ко­роля наголошувалося на важливості соціального діа­логу в сучасних умовах, не­обхідності співпраці органів влади і профспілок при вирі­шенні спільних питань, зок­рема тих, що стосуються ук­ладання та виконання кол­договорів, продуктивної зайнятості, умов оплати й охорони праці, оздоровлен­ня працівників і членів їхніх родин тощо.

Різні аспекти соціально-еко­номічного розвитку району, посилення соціального діа­логу та співпраці між органа­ми влади і профспілковими комітетами у вирішенні пи­тань захисту прав та інтере­сів працівників висвітлили у своїх інформаціях керівники району, регіональних управ­лінь виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання від нещасних випадків на виробництві та профза­хворювань, Держгірпромна­гляду, районного управління Пенсійного фонду та район­ної виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання з тимчасової втрати працездатності.

Під час наради Іван Король та керівники району вручи­ли почесні грамоти та подя­ки великій групі профспілко­вих активістів, нагородже­них за сумлінну громадську роботу.

Сергій Баранчиков, Закарпаття

 

ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ ЖІНКА

У комунальному Будинку культури «Гірник» міс­та Пологи Запорізької області відбулося святкове дійство під назвою «Її величність жінка». Мета свята – розвиток і популяризація профспілкового руху та вшанування жінок-трудівниць.

Головними героїнями стали чудові представниці слабкої статі, яких у районі визнано жінками року й активістками профспілок. саме для них у залі звучали найніжніші сло­ва, палкі привітання і найщи­ріші побажання від ведучих та почесних гостей свята – міського голови Віктора Ко­рольова, заступника голови облпрофради Віталія Каплія, депутатів райради. свято вийшло по-сімейному теп­лим, по-весняному гарним і свіжим, а ще – напрочуд лі­ричним. ведучі запрошували на сцену чарівних жінок, роз­повідали про них, про їхні до­сягнення та долю. На мульти­медійному екрані глядачі пе­реглядали слайд-шоу фото­графій учасниць, що, безпе­речно, доповнювало їхні сло­весні портрети. а потім цим жінкам і всім присутнім дару­вали пісні й танці.

Ініціатором і організатором заходу виступила координа­ційна рада профспілок Пологівського району, яку очолює голова районної організації профспілки працівників осві­ти Зоя Мовчан.

За інф. Запорізької облпрофради

 

14.04.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання