« на головну 17.09.2019
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1008)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка

Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка


РУБРИКИ


Передплата

Статті Регіональні новини

Як ми відпочивали...

Як ми відпочивали...

Гарні враження привезли із собою з Приморська заводчани, котрі відпочивали там разом з дітьми. Десять яскравих днів мами, тата та їхні дітки провели на Азовському морі за пільговими путівками, заплативши за дитячий відпочинок 10% від повної вартості, а за себе – 25%. Основне навантаження в оплаті лягло на плечі профспілкового комітету та адміністрації ДП «Харківський машинобу­дівний завод «ФЕД».

Інна ПІДЯК

редактор багатотиражної газети «Федівець» ДП «ХМЗ «ФЕД»

Розповідаючи про свої вра­ження, відпочивальники насамперед згадали про ор­ганізацію самої поїздки. Профком заводу потурбу­вався про придбання квитків на по­їзд Харків–Бердянськ. Уранці в Бер­дянську, теж на прохання профко­му, федівців зустрів комфортабель­ний автобус і доставив усіх на узбе­режжя, в санаторій «Приморський». Цей санаторій уже вдруге гостинно відкрив свої двері для заводчан. Їх поселили в чисті, затишні двомісні номери напівлюкс, забезпечивши всім необхідним для комфортного відпочинку.

Приємно здивувало, що на тлі загального підвищення цін на про­дукти харчування вартість путі­вок у санаторій залишилася на рів­ні 2014 року. Меню було різноманіт­ним, страви смачними, годували навіть краще, ніж минулоріч. Хоча й тоді на харчування нарікань не було. Щодня в раціоні були молочні каші, сир, масло, йогурти, банани, яблука та персики. Потішили дітво­ру й шоколадними цукерками. До їдальні часто навідувався директор санаторію Мирон Хода, щоб почути відгуки нашої групи про якість при­готованих страв.

Усім, кому було рекомендовано лікування дихальних шляхів, про­йшли спелеотерапію. Однак, пере­буваючи більшу частину доби на свіжому повітрі, дітки природним шляхом зміцнювали свій імунітет, купаючись в Азовському морі.

У санаторії працювали дитячі гуртки. Приміром, у гуртку з виго­товлення фігурок із глини всі бажа­ючі могли побачити майстер-клас від досвідченого гончара, який на одному з фестивалів гончарного мистецтва в Опішні завоював гран-прі. В іншому гуртку дітвора навчи­лася робити ляльки-мотанки, а в спеціально обладнаній дитячій кім­наті адміністратор Тетяна Григорів­на розважала малечу іграми та кон­курсами, а також вчила малювати, робити аплікації, ліпити, захопле­но читала дітям книги. Щодня пра­цював кінотеатр із двогодинною де­монстрацією мультфільмів.

Поки діти розважалися, їхні батьки організовано готували шаш­лик, щоб потім усім разом посидіти в приємній обстановці на природі.

Багатьом діткам сподобалося в санаторії, вони навіть висловлюва­ли своє бажання залишитися тут жити. Годують добре, дозвілля ці­каве. А вже як весело на пляжі! На­ввипередки з батьками дітвора лі­пила крокодила. Потім порівнюва­ли, в кого краще.

Перед від’їздом директор сана­торію М. Хода знову поспілкувався із заводчанами, цікавився якістю відпочинку, їхніми побажаннями. Федівці подякували персоналу са­наторію і особисто його керівнико­ві за чудовий відпочинок та чуйне ставлення.

Як побажання запропонували розширити дитячий майданчик, зробити його більш сучасним. А за­галом, відпочинком всі залишили­ся задоволені.

Додому їхали так само організо­вано, як і приїхали: на автобусі до Бердянська й в одному вагоні до Харкова. Дітвора не могла нагово­ритися. Ділилися своїми враження­ми і дорослі.

Група заводчан, які побували на морі, дякує профкомітету й ад­міністрації ДП «ХМЗ «ФЕД» за те, що в такий нелегкий для країни час, коли фонд соцстраху обмежив надання санаторних путівок, вони знайшли кошти на оздоровлення дітей.

 

Поповнили робітничі лави

У Вищому професійному училищі № 25 м. Хмель­ницького відбувся 28-й випуск елек­тромонтерів з ремонту та обслуговування електроустат­кування, секре­тарів керівни­ка, операторів комп’ютерного набору, обліков­ців із реєстрації бухгалтерських даних, агентів з постачання, жи­вописців, декора­торів вітрин.

Валерій МАРЦЕНЮК

Загалом 155 молодих ро­бітників отримали доку­менти про освіту та сер­тифікати про набуття на­вичок роботи із спеціальним програмним забезпеченням і попрощалися з рідним учили­щем. Дипломи кваліфіковано­го робітника з відзнакою отри­мали Анастасія Ямборко, Іри­на Томусяк, Ольга Ковтонюк, Валентин Катербарський, Яна Ровінська та Ростислав Черне­лівський.

Щиро привітали майбутню ро­бітничу зміну директор учили­ща, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник освіти України Олег Гаврилюк, його заступники Володимир Варцаба, Галина Бас, депутат Хмельницької міської ради Сергій Мандзій, голова профкому інженерно-педагогічних працівників Наталія Салабай, майстри виробничого навчан­ня, батьки, гості.

Випускникам, які добре навча­лися та брали активну участь у громадському житті, зокрема в художній самодіяльності, спорті, учнівському самовря­дуванні, профспілковій роботі, вручено Почесні грамоти.

Аучасники художньої самоді­яльності підготували для учас­ників зібрання чудову кон­цертну програму.

 

Оберіг соціальної сфери

У вересні 2014 року президія обласної ради профспілки працівників соціальної сфери, заручившись підтримкою і допомогою ди­ректора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністра­ції Руслана Чикала та керівників інтернат­них установ, прийняла рішення про створен­ня «Рушника єдності». Рушник – це полотно завдовжки 7 м, яке почали вишивати в День працівника соціальної сфери.

Людмила ВЕСЕЛОВСЬКА

голова обласної профспілки працівників соціальної сфери

Майже 7 місяців ман­дрував «Рушник єд­ності» інтернатними установами, де на полотні умілі руки майстринь творили шедеври народної творчості.

Відповідальна місія бути першими лягла на плечі пра­цівників Будищенського пси­хоневрологічного інтернату. І це не випадково, адже інтер­нат розташований на Звени­городщині, де народився і виріс Тарас Шевченко. Дуже відповідально поставилися до почесної справи праців­ники інтернатів: переглядали багато символів, вивчали іс­торію та орнаменти рідного краю, затверджували малю­нок усім колективом, аби че­рез ромби, хрести, квадрати донести глибокий зміст єд­ності роду. Лише 14 днів було в працівників кожного інтернату для втілення заду­маного на рушнику. Тож умі­лі руки 22 майстринь вдень і вночі творили красу та істо­рію на полотні. І як резуль­тат, 14 неперевершених кар­тин, різних і водночас об’єднаних спільною працею тру­дівників соціальної сфери. Приміром, працівники Ротмі­стрівського будинку-інтернату для громадян похилого віку доручили вишивати «Рушник єдності» голові профкому Оксані Проців.

На полотні життя можна поба­чити державні символи – Пра­пор, Герб та Гімн України, пор­трет Великого Кобзаря, роз­кішний коровай, огорнутий колосками пшениці, чашу з деревом життя, козаків та україночок, голубів миру, зо­лоту підкову і жар-птиць, гілки дуба та калини і, звичайно ж, квіти (барвінок, соняхи, мак, троянди). Чудовими словами завершується остання компо­зиція «Рушника єдності»:

Хай щастя в домі – в Україні

Нам ця підкова принесе!

Шануймо мир в своїй країні

Понад усе! Понад усе!

26 червня відбулася довгоочі­кувана презентація оберегу соціальної сфери, на якій ди­ректорам інтернатних уста­нов було вручено квіти, проф­спілкові виплати, подяки ко­лективам і майстриням.

«Рушник єдності» – робота великої родини працівників інтернатних закладів, а виши­тий на ньому весь Черкась­кий край. Що буде з рушни­ком потім? За задумом об­ласної профспілки, він має за­початкувати музей досягнень працівників соціальної сфери.

Хочемо подякувати всім, хто долучився до створення «Рушника єдності», особливо нашим умілим майстриням, які через вишивку подарува­ли людям частинку тепла сво­єї душі. Бажаємо продовжу­вати творити, насолоджува­тись працею, мати гарний со­нячний настрій, міцне здоров’я та прихильність долі.

15.08.2015ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

21.06.2019 23:41

21.06.2019 23:38

21.06.2019 23:07

21.06.2019 23:07

10.06.2019 00:21

10.06.2019 00:20

27.05.2019 00:32

27.05.2019 00:20

27.05.2019 00:16

21.05.2019 21:43

Усі новини


Опитування

Чи подобається вам новий дизайн газети?

Так
- 63,89 %
Ні
- 31,94 %
Усього: 72 голосів


Аккумуляторы для ноутбуков
Интернет-магазин по продаже батарей и блоков питания.


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2018©

01042, Украіна, м. Київ
бульвар Дружби народів, 5.
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання