« на головну 09.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Соціальні права киян мають бути захищені

Соціальні права киян мають бути захищені

Столичні профспілки пропонують владі міста розробити Дорожню кар­ту, яка б захищала інтереси піль­гових категорій громадян, зокре­ма інвалідів. Про це заявив голова Об’єднання профспілок, організа­цій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» Валентин Мельник під час засідання Київської міської тристоронньої соціально-економічної ради, на якому розгля­далися найбільш актуальні питання життя столиці.

Тетяна РУБАН

«ПВ»

Головував на зібранні заступ­ник голови Київської місь­кої державної адміністрації Михайло Радуцький. У заході взяли участь представники КМДА, Київської міської ради проф­спілок і СПО роботодавців столиці. На порядок денний були винесені питання про визначення переліку пільгових категорій на проїзд у гро­мадському транспорті м. Києва, ви­дачу дозволів на право користуван­ня пільгами на оподаткування під­приємствам громадських організа­цій інвалідів та сприяння в наданні фінансової допомоги за рахунок ко­штів Фонду соціального захисту ін­валідів, показники рівня зарплати та стан її виплати в м. Києві.

Учасники засідання заслухали інформацію начальника Департа­менту соціальної політики вико­навчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Юрія Крикунова, який доповів про порядок надан­ня дозволів на право користуван­ня пільгами на оподаткування під­приємствам громадських організа­цій інвалідів та сприяння в надан­ні фінансової допомоги за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.

Окрему дискусію викликало пи­тання щодо визначення категорії громадян, яким мають надавати­ся пільги на проїзд у міському па­сажирському транспорті (крім так­сі та маршрутних таксі) за рахунок коштів бюджету столиці. За сло­вами Михайла Радуцького, коли з 1 червня 2015 року держава скасу­вала пільговий проїзд для багатьох громадян, міська влада за доручен­ням мера Віталія Кличка зробила все від неї залежне, аби зберегти пільги на проїзд для окремих ка­тегорій киян. На сьогодні за раху­нок міського бюджету забезпечено безоплатний і пільговий проїзд у міському комунальному транспор­ті, в тому числі пенсіонерів, інвалі­дів, студентів, учнів та інших піль­говиків.

Профспілки столиці неодноразо­во порушували це болюче питання під час зустрічей з представниками влади, на засіданнях КМТСЕР, і на­решті їх було почуто. «Позитивним є те, що Київрада підтримала це рішення: до кінця року збережено пільговий проїзд, особливо для сту­дентів, учнів, інвалідів, пенсіоне­рів, для соціальних, медичних пра­цівників та інших категорій грома­дян», – зазначив Валентин Мель­ник. Як вважає очільник київських профспілок, сьогодні найбільшого захисту потребують інваліди. «Тут потрібен комплексний, зважений підхід, адже це категорія грома­дян, яка потребує найбільшої уваги з боку держави», – сказав Валентин Мельник. Тому профспілки запро­понували владі м. Києва розробити Дорожню карту, яка б враховувала всі проблеми інвалідів. Це, зокре­ма, працевлаштування, дозвілля, відпочинок, лікування, створення єдиного офтальмологічного цен­тру, який надаватиме допомогу гро­мадянам з вадами зору.

З інформацією про показники рівня зарплати та стан її виплати у м. Києві присутніх ознайомив на­чальник управління праці та зайня­тості Департаменту соцполітики виконавчого органу Київміськради Віталій Соя.

Одним з болючих питань є пога­шення заборгованості із зарплати. За даними органів статистики, ста­ном на січень – березень 2015 року в переліку боржників із виплати зарплати були 193 столичних під­приємства. Обсяг заборгованості із зарплати в столиці на 1 квітня 2015 року становив 74,8 млн гривень.

Найбільші боржники – державні підприємства оборонного комплек­су, комунальні підприємства та не­державний сектор.

Першочерговими причинами ви­никнення заборгованості представ­ники столичних профспілок і ро­ботодавців називали несвоєчасні розрахунки замовників за викона­ні послуги в комунальних підпри­ємствах, а також брак обігових ко­штів, спричинений зменшенням об­сягів замовлень або взагалі їх від­сутністю, втратою ринку збуту про­дукції, що виготовляється, а також неефективне управління майном.

У ході обговорення окреслених питань учасники засідання прийня­ли відповідні рішення, що будуть враховані під час формування соці­альної політики столиці.

 

В очікуванні ефективного власника

31 травня на державному рівні відзначається День працівника хі­мічної галузі, яка є одною з провідних в економіці Прикарпаття. На жаль, сьогодні хімікам у переддень професійного свята тішитися ні­чим. Для наших підприємств, організацій була і залишається нагаль­ною та кричущою проблема продуктивної зайнятості. Зокрема, це стосується трудівників промислового Калуша.

Сергій ЛИЗАНЧУК

Найбільше підприєм­ство області ТОВ«Карпатнафтохім» з грудня 2013 року практично припинило ви­робничу діяльність і перебу­ває в режимі простою, що викликає велику тривогу ка­лушан. За словами голови обласної організації проф­спілки працівників хімнафто­хімпрому Василя Олексина, об’єднана профорганізація «ЛУКОР – Карпатнафтохім» докладає максимум зусиль, аби послабити негативні на­слідки такого становища. За­вдяки зусиллям профкому підприємства досягнута до­мовленість з власником, ро­сійською нафтовою компані­єю «ЛУКОЙЛ» про те, що і в час простою виробничникам частково виплачується зарплата, збережені соцвиплати і гарантії, передбачені кол­договорами. Однак, в умо­вах зупинки виробництва відбуваються масові скоро­чення працівників, їхнє мате­ріальне становище значно погіршується, незадовільно наповнюється бюджет м. Калуша.

Про все це йдеться в листі об’єднаного профкому до Президента України Петра Порошенка. Вдокументі на­голошується, що ситуація в ТОВ«Карпатнафтохім» пе­ребуває поза увагою Кабі­нету Міністрів України. З цього приводу профспілки всіх рівнів постійно б’ють тривогу. Проте їх голос досі не почутий урядовою сто­роною.

 

Досвід, помножений на знання, приносить успіх

Новий навчально-методичний центр Федера­ції профспілок Рівненської області активізував роботу з усіма категоріями слухачів. Серед учасників одноденних навчальних курсів – го­лови первинних профорганізацій, скарбники і бухгалтери профкомів, молодіжний профак­тив, голови координаційних рад, громадські інспектори праці. Для всіх категорій розро­блено індивідуальні програми, в яких вклю­чено теми на замовлення самих слухачів. Складено та затверджено графіки (з визна­ченням дат і категорій запрошених) виїзних семінарів, які впродовж року відбуватимуться в кожному районі та містах області.

Як повідомляє Інформаційно-аналітичний центр ФПО, серія семі­нарських занять від­крилась одноденним семіна­ром для голів обласних галу­зевих профспілкових органі­зацій. Тобто до навчальної аудиторії прийшли профспіл­кові капітани-професіонали, які самі вчать команди про­фактиву, а також є чому по­вчитися й у них. Справа від­повідальна і важлива. Тому, відкриваючи семінар, голова ФПОМикола Шершун зазна­чив: «Події, що відбуваються в країні, всередині профспіл­кового руху настільки багато­гранні і швидкоплинні, що для того, щоб їх вчасно і в по­вному обсязі охопити й зрозу­міти, потрібне і сучасне мис­лення, і знання законодавчої бази, і досконале володіння навичками профспілкової ді­яльності. Іще багато чого, що визначає профспілкового лі­дера як особистість, за якою йдуть люди. Іяка здатна ре­ально змінити профрух, пере­вести його на шлях модерні­зації та оновлення. Безпере­чно, багаторічний досвід практичної роботи – це вели­кий плюс для характеристики лідера, але той, хто не прагне до щоденного набуття нових знань, хто зупинився в своєму розвитку, ризикує залиши­тись у вчорашньому дні. Анам усім потрібно впевнено вести профспілковий кора­бель у європейське завтра, сміливо і рішуче протидіяти можновладцям, яким вигідно бачити профспілки розрізне­ними і слабкими. Бо люди від нас чекають впевнених, кон­солідованих дій на захист їх законних прав та інтересів».

Микола Шершун також наці­лив лідерів галузевих профор­ганізацій області на подальше вдосконалення форм і методів роботи з профактивом, осо­бливо в первинках, на поси­лення гласності, системне по­ширення кращого досвіду че­рез профнавчання і мас-медіа, вироблення стратегії фінансо­вого й організаційного зміц­нення профруху на обласному та всеукраїнському рівнях.

Учасники семінару прослуха­ли нову і корисну інформацію про порядок надання субси­дій від головного спеціаліста відділу соціальних виплат де­партаменту соціального за­хисту населення ОДАНаталії Момотюк. Ознайомились вони і з податковими новаці­ями та змінами в 2015 році з виступу головного державно­го інспектора сектору комуні­кацій Головного управління ДФС у Рівненській області Те­тяни Вакульчук. Про нові за­конодавчі зміни в пенсійному законодавстві слухачам роз­повіла заступник начальника Головного управління Пенсій­ного фонду України в Рівнен­ській області Тетяна Панащук. Спеціаліст відділення Націо­нальної служби посередни­цтва і примирення в області Оксана Туринська окреслила механізми ведення колектив­ного трудового спору. Викли­кала жвавий інтерес у присут­ніх тема етики ведення ко­лективних переговорів, з якою виступила доцент, кан­дидат історичних наук кафе­дри культурології РДГУ Люд­мила Казначеєва.

У процесі підготовки до на­вчання у його організаторів ви­зріли пропозиції щодо запро­вадження нових форм занять: від традиційних лекцій до ін­терактивного спілкування і ро­льових ігор з використанням комп’ютерної техніки. Бо умо­ви і технічне оснащення Навчально-методичного цен­тру ФПРОдозволяють викорис­товувати такі сучасні технології.

 

23.05.2015



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання