« на головну 01.09.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1256)
01
Серпень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

І в кризу нарощують виробництво

І в кризу нарощують виробництво

Нещодавно на українсько-австрійському підприємстві ТОВ «Фішер – Мукачево» відбулася конференція трудового колективу, на якій роз­глядали хід виконання колективно­го договору.

Генеральний директор Василь Ря­бич у своєму виступі підсумував ро­боту за останні п’ять років. На більшості підприємств уповільнен­ня темпів виробництва пов’язують зі світовою фінансово-економічною кризою, а на УАП ТОВ «Фішер – Му­качево» щороку спостерігається тенденція до його нарощування. Як наслідок, суттєво зростає заробіт­на плата працівників. Середньомі­сячна зарплата на підприємстві в 2010 році становила 3710 грн, що майже вдвічі більше, ніж по про­мисловості Закарпаття.

Про якість і асорти­мент продукції годі й говорити: 99% її експорту­ється. Гірські та бігові лижі, хокейні ключ­ки, вироблені в Мукачево­му, користуються величез­ним попитом у десятках країн світу. А цьогорічна сніжна зима в Європі ще більше підняла і без того високий попит на мукачів­ську продукцію.

Поняття «склад» на українсько-австрійському підприємстві не існує – тут працюють за замовлення­ми на основі міжнародних контрактів. Оскільки ви­робництво лиж сезонне, щороку колекція оновлю­ється – кожен сезон потре­бує нових моделей. Цього вимагає і жорстка конку­ренція на ринку лижного виробництва. А нові моде­лі – це нові технології, об­ладнання. Аби підтримува­ти модернізацію та конку­рентоздатність продукції, щороку на оновлення осно­вних фондів, запроваджен­ня нових технологій витра­чається 9,5–10 млн гривень. Вживаються дієві заходи щодо енергозбереження, здійснено перехід на аль­тернативний вид палива. З року в рік покращуються умови праці: в 2010-му на ці цілі використано 3,2 млн грн, на охорону праці – 2  млн. Враховуючи те, що підприємство повністю за­безпечено замовленнями на нинішній рік, будуть створені нові робочі місця, розширюватиметься виробництво за рахунок онов­лення асортименту продукції.

Формуючи замовлення, підприємство орієнтується і на виготовлення продук­ції для великого спорту. Найвищі досягнення укра­їнських біатлоністів, лиж­ників, фрістайлістів на Олімпійських іграх, чемпі­онатах і кубках світу зна­чною мірою пов’язані зі спортивним знаряддям, ви­готовленим на УАП ТОВ «Фішер – Мукачево». Надає допомогу підприємство хо­кейній команді київського «Сокола». Хокейними ключками, виготовленими в Мукачевому, грають про­фесіонали Національної хокейної ліги у США і Ка­наді, учасники чемпіона­тів світу та Європи.

– Ми впевнено дивимося в завтрашній день, – гово­рить Василь Рябич.– Осно­ва всіх надбань – наш тру­довий колектив, сила якого в єдності. Ним я пишаюся, йому дякую, в нього вірю.

Соціальний аспект – справа важлива

У колективному догово­рі підприємства зазначено: визнаючи те, що люди – го­ловна цінність підприєм­ства, адміністрація та профспілковий комітет бу­дують свої відносини на за­садах доброзичливості, взаємодовіри, взаєморозу­міння з метою отримання високих кінцевих резуль­татів і поліпшення добро­буту працівників. Цю тур­боту постійно відчувають члени трудового колекти­ву. На соціальних аспектах діяльності адміністрації та профкому зупинився в своїй доповіді голова проф­спілкового комітету Петро Швардак.

На підприємстві діє чіт­ка система надбавок і до­плат, яка забезпечує на­лежну оплату й умови пра­ці, оздоровлення і відпочи­нок працівників. Щомісяч­ний соціальний пакет на підприємстві становить 200 гривень. Комплексний обід у їдальні коштує 2 грн при собівартості 12–13 гривень. На підприємстві є чудово обладнаний медпункт, де надається кваліфікована допомога. Працівники під­приємства усвідомлюють, що піклування про своє здоров’я стало вигідним з фінансової точки зору. Тим, хто не хворіє, в кінці року виплачується грошо­ва винагорода.

Створено всі умови для масових занять фізкульту­рою і спортом. Усі діти пра­цівників мають можли­вість щороку відпочивати в кращих оздоровчих за­кладах нашої області. Згід­но із Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» ад­міністрація відраховує профкому понад 0,5% фон­ду оплати праці на культмасову, фізкультурну та оздоровчу роботу.

Враховувати думку людей

Під час обговорення проекту нового колектив­ного договору свої пропо­зиції щодо умов і безпеки праці, підготовки резерву кадрів, і, зокрема, молоді, медичного й культурного обслуговування, організа­ції дозвілля внесли вер­статник ключкового цеху Генріх Пфістер, водій ав­тонавантажувача фанер­ного цеху В’ячеслав Жу­равльов, бригадир вироб­ництва гірських лиж Вале­рій Стегура та інші. Думку людей адміністрація та профком завжди врахову­ють: проект колективного договору попередньо обго­ворюється у виробничих цехах і дільницях. Як за­значив на конференції Ва­силь Рябич, під час дії по­переднього колдоговору до нього п’ять разів вноси­лися відповідні зміни і до­повнення щодо збільшен­ня пільг і гарантій працівникам.

Заступник голови облпрофради Василь Заха­рець, який взяв участь у конференції, підкреслив, що про ефективність спіль­ної роботи адміністрації і профкому УАП ТОВ «Фі­шер – Мукачево» свідчить те, що всі 77 зобов’язань ді­ючого колдоговору викона­но, а з багатьох позицій підприємство – лідер у на­шому краї та в Україні.

На конференції схвале­но новий колективний до­говір на 2011–2015 роки, який містить 82 конкретні зобов’язання. Він спрямо­ваний на подальший роз­виток і вдосконалення ви­робництва, підвищення за­робітної плати, поліпшен­ня умов праці, розширення кількості пільг і гарантії працівникам та ветеранам праці.

Сергій БАРАНЧИКОВ, Закарпаття

КАДРИ – ПОНАД УСЕ

Українсько-австрійське підприємство ТОВ «Фішер – Мукачево» – № 1 y світі з виробництва гірських та бі­гових лиж, його продукція є своєрідною візитівкою України. Адміністрацією спільно з профспілковим ко­мітетом реалізується широка програма, яка передба­чає цілий комплекс заходів, спрямованих на посилен­ня соціально-економічного захисту працівників. Усі ці питання висвітлюються в колективному договорі, який є малою Конституцією підприємства.

03.03.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання