« на головну 10.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1264)
05
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Регіональні новини

Упевнені кроки профспілок

Упевнені кроки профспілок

17 лютого у Федерації професійних спілок України відбулося чергове засі­дання Президії, на якому ухвалено низку постанов з актуальних пи­тань, розглянуто матеріали до засідання Ради ФПУ та VI з’їзду, що від­будеться в березні поточного року

Серед основних питань, опрацьо­ваних на Прези­дії, – підбиття підсумків звітів і виборів у членських орга­нізаціях ФПУ в 2010 році, роль та дії профспілкових організацій усіх рівнів на завершальному етапі при­ватизації державного майна, пропозиції ФПУ до проекту Основних напря­мів бюджетної політики на 2012 рік, заходи ФПУ, її членських організацій щодо реалізації Закону України «Про соціальний діалог в Україні», підсум­ки проведення передпла­ти на газету «Профспілко­ві вісті» у 2011 році та ін. Також члени Президії ви­значилися з переможця­ми V Всеукраїнського кон­курсу на кращого проф­спілкового лідера-жінку з врученням спеціальних призів.

Розглянувши інформа­цію про роль та дії проф­спілкових організацій усіх рівнів на завершальному етапі приватизації дер­жавного майна, Президія відзначила, що реформу­вання відносин власності здебільшого не досягнуло головної мети, а саме під­вищення ефективності ді­яльності підприємств, за­лучення інвестицій, тех­нічного і технологічного переозброєння виробництва, поліпшення соціально-побутового забезпе­чення працівників та ста­ну охорони праці, а навпа­ки, призвело до негатив­них наслідків: погіршення життєвого рівня трудя­щих, зростання безробіт­тя, заборгованості із заро­бітної плати тощо.

Особливість завер­шального етапу привати­зації полягає у включенні до її процесів стратегічно важливих, бюджето- та містоутворюючих підпри­ємств державної і кому­нальної форм власності.

Тож Президія постано­вила, що керівництво ФПУ має ініціювати укла­дання Меморандуму про співпрацю зі здійснення державної політики у сфе­рі реформування відносин власності на тристорон­ній основі між ФПУ, Фон­дом держмайна і Держав­ним агентством України з управління державними корпоративними правами та майном. А також звер­нутися до Кабміну та Ради національної безпе­ки і оборони України з пропозицією визначити критичний відсоток спів­відношення державної та приватної власності для економіки України і її стратегічних галузей з ме­тою забезпечення еконо­мічної безпеки держави тощо.


СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

Наприкінці січня набув чинності Закон України «Про соціальний діалог в Украї­ні». Приведення у відповідність до вимог вищезазначеного Закону існуючої системи соціального діалогу висуває перед ФПУ, всеукраїнськими галузевими профспілками та територіальними профоб’єднаннями завдання здійснити комплекс організаційних, освітянських, інформаційних заходів на загально­державному, галузевому та територіальному рівнях.

Так, було вирішено організувати низку заходів. Зокрема, ФПУ має провести на­вчальний семінар із представниками територіальних профоб’єднань та всеукраїнських профспілок із питань застосування Закону та завдань профспілок щодо його виконання, розробити порядок делегування представників проф­спілок до складу органів соціального діалогу на національному рівні та внести його на розгляд Спільного представницького органу профспілок на національ­ному рівні, ініціювати проведення зібрання повноважних представників ре­презентативних всеукраїнських профспілок та профоб’єднань для вирішення питань щодо утворення органів соціального діалогу на національному рівні тощо.

 

 

РЕЗУЛЬТАТ 5-РІЧНОЇ РОБОТИ

Минулий рік для більшості членських організа­цій ФПУ став важливим етапом діяльності – підготовки та проведення звітів і виборів профспілкових органів. Профспілкові лідери всіх рів­нів, виборні працівники та активісти складали своєрідний іспит перед членами профспілок щодо захисту їхніх трудових, соціально-економічних прав та інтересів.

А результатом цієї роботи стало про­ведення 24 з’їздів всеукраїнських профспілок та 15 звітно-виборних конферен­цій міжспілкових профоб’єднань, на яких було під­бито підсумки за минуле п’ятиріччя, оцінено роботу виборних органів, визначе­но недоліки та можливості їх подолання, окреслені нові завдання на майбутнє та шляхи їх вирішення.

Незважаючи на складні політичні умови та кризо­вий стан багатьох галузей економіки, профспілки все ж домоглися утримання соціально-трудових відно­син, які б максимально за­безпечували права та га­рантії працівників на про­дуктивну зайнятість, гідні умови праці та заробітну плату, соціальний захист, ліквідацію заборгованості із заробітної плати. Вико­ристовуючи механізм соці­ального діалогу у взаємо­відносинах з владою, орга­нами місцевого самовряду­вання та роботодавцями, вони активно боролися за виконання положень Гене­ральної, регіональних та галузевих угод, колектив­них договорів та угод на підприємствах, в організа­ціях та установах.

За звітний період проф­спілкам та профоб’єднанням вдалося зберегти біль­шість організацій, хоча чи­сельність спілчан значно зменшилася. Тому болючим питанням є мотивація проф­спілкового членства, органі­заційне збереження та зміц­нення профспілок.

Правові служби здійсню­вали громадський контроль за дотриманням законодав­ства про працю, виявляли порушення і домагалися відповідного на них реагу­вання. Постійну увагу профкоми приділяли питанням охорони праці та скорочен­ня виробничого травматиз­му, проведенню атестації робочих місць, що в бага­тьох галузях поліпшило умови праці значній кіль­кості працівників.

Профспілкові лідери та активісти зазначають, що соціальний діалог остан­нім часом значно пожва­вився, але все ж таки зали­шається недостатньо ефек­тивним.

Нещодавно профспілки зіткнулися з новою важли­вою проблемою – рейдер­ськими зазіханнями на свої виборні органи та майно. У судовому порядку довелось відстоювати легітимність проведення з’їзду, прийня­тих рішень та обрання ви­борних органів профспіл­кам працівників автомо­більного та сільськогоспо­дарського машинобудуван­ня, культури, машинобу­дівників та приладобудів­ників, а також Київській облпрофраді.

Незважаючи на певні проблеми в роботі профспі­лок, учасники звітно-виборної кампанії усвідоми­ли необхідність єдності та солідарності заради спіль­ної мети та виявили цілко­виту готовність до співпра­ці і рішучих дій на захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Сторінку підготувала Анна РЄПІЧ,  «ПВ»

24.02.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання