« на головну 17.09.2019
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1008)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка

Лабораторії ДІЛА нададуть знижки власникам Соціального профспілкового квитка


РУБРИКИ


Передплата

Статті Епіцентр

Руки геть від профспілкового майна!

Руки геть від профспілкового майна!

Жорстке протистояння між Закар­патською облпрофрадою і окружним адміністративним судом за право власності на будівлю профспілок на площі Народній, 5, у м. Ужгороді три­ває. Чергова спроба рейдерського захоплення будівлі в інтересах суду була здійснена напередодні держав­ного свята – Дня Незалежності Украї­ни, що стало ще одним кроком масо­вого наступу на права профспілок. Її, як і попередню, 3 червня, здійснюва­ли працівники Мукачівського відділу державної виконавчої служби Голов­ного територіального управління юс­тиції Закарпатської області.

А би захистити Будинок профспілок, перед центральним входом до будів­лі «оборону» зайняли працівники облпрофради, облорганізацій галу­зевих профспілок, підвідомчих орга­нізацій, профспілкові активісти різних галузей. Адже з неофіційних джерел стало відомо, що мож­ливе захоплення будівлі із застосуванням сили.

Звертаючись до присутніх, голова Закарпат­ської облпрофради Володимир Фленько повідомив, що з огляду на те, що судові рішення щодо будівлі профспілок приймалися з грубими порушеннями правових норм, за повного ігнорування позиції і до­водів профспілок, президія облпрофради 20 серпня 2018 року прийняла рішення не допускати праців­ників виконавчої служби до будівлі профспілок. Якщо судове і державне свавілля триватиме й на­далі, профспілки області змушені будуть вдатися до більш радикальних дій – збору підписів за недо­віру Уряду і корумпованій судовій системі в Укра­їні та перекриття державного кордону з обох боків разом із профспілками сусідніх країн, а він особис­то розпочне голодування.

У своїх гострих, емоційних виступах голови об­ласних організацій профспілок: машинобудівників та приладобудівників – Василь Пазяк, культури – Наталія Товтин, освіти і науки – Тетяна Повханич, охорони здоров’я – Володимир Турок, голова Мука­чівської районної профспілкової організації праців­ників АПК Михайло Гардей, директор філії ДП «Сер­вісно-видавничий центр» Володимир Москаленко, голова правління ГО «Закарпаття–Донбас» Костян­тин Блажевич підтримали профспілкового лідера області, вимагали припинення судової вакханалії щодо прав профспілок, й зокрема, силового захо­плення будівлі, в якій вони 55 років виконують свої функції згідно Закону України «Про професійні спіл­ки, їх права та гарантії діяльності». Під час виступів профспілкові активісти вигукували: «Ганьба суду!», «Руки геть від профспілкового майна!», «Стоп судо­вому свавіллю!», «Будинку профспілок – бути!».

Перед будівлею профспілок відбулася гостра розмова між головою Закарпатської облпрофради Володимиром Фленьком та начальником Мука­чівського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області Іваном Медвідем і його заступником Олегом Федоровим. Профспіл­ковий лідер ще раз наголосив, що профспілки не допустять працівників виконавчої служби в бу­дівлю профспілок.

Отже, чергова спроба рейдерського захоплення будівлі профспілок Закарпаття завершилася не­вдачею. Профспілки знову вистояли і продовжу­ють боротьбу за свої майнові права. Вони твердо переконані, що врешті-решт правда буде за ними.

СЕРГІЙ БАРАНЧИКОВ,

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЙНО-

ГУМАНІТАРНОЇ РОБОТИ

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛПРОФРАДИ

ФОТО АВТОРА

 

ЄФПГО звернулася до Прем’єр-міністра України на захист прав українських профспілок


Генеральний секретар Європейської федерації профспілок працівників громадського обслугову­вання Ян Віллем Гаудріаан направив звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У зверненні, зокрема, зазначається, що ЄФПГО була поінфор­мована про те, що нині в господарських судах України пере­бувають понад 200 справ про вилучення профспілкової влас­ності на користь держави. Прокуратура та інші державні органи прагнуть захопити майно профспілок, порушуючи питання про визнання права державної власності на нього.

Уже винесено низку судових рішень, згідно з якими профспілки при­мусово позбавлені права власності більш ніж на 70 належних їм об’єктів.

На думку профспілок, подібні рішення є протиправними, про що та­кож свідчать попередні судові рішення. «У зв’язку з цим направляємо в додатку більш детальну інформацію, – наголошується в листі. – Проси­мо Вас втрутитися і у співпраці з профспілками захистити їх майно. Воно необхідне для забезпечення належного функціонування профспі­лок і їх діяльності щодо захисту і просування інтересів трудящих в Україні. Принцип верховенства права має бути дотриманий».

ДЕПАРТАМЕНТ МІЖНАРОДНИХ ЗВ’ЯЗКІВ ФПУ

ДЕТАЛІ – НА FPSU.ORG.UA

02.09.2018ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

21.06.2019 23:41

21.06.2019 23:38

21.06.2019 23:07

21.06.2019 23:07

10.06.2019 00:21

10.06.2019 00:20

27.05.2019 00:32

27.05.2019 00:20

27.05.2019 00:16

21.05.2019 21:43

Усі новини


Опитування

Чи подобається вам новий дизайн газети?

Так
- 63,89 %
Ні
- 31,94 %
Усього: 72 голосів


Аккумуляторы для ноутбуков
Интернет-магазин по продаже батарей и блоков питания.


 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2018©

01042, Украіна, м. Київ
бульвар Дружби народів, 5.
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання