« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Збагачуємо здоров`ям

Дорослі турботи задля щасливого дитинства

Дорослі турботи задля щасливого дитинства

Щороку ФПУ проводить Всеукраїнський огляд профспілок і трудо­вих колективів на кращу орга­нізацію оздоров­лення й відпо­чинку дітей.

Поглиблення економічної кри­зи нині спонука­ло всіх учасників оздоровчого про­цесу до більш ра­ціонального ви­користання коштів.

Загалом в Україні профспілкові ко­мітети разом із господарськими керівниками від­крили 556 дитячих оздо­ровчих закладів, з яких 486 – це дитячі стаціонар­ні позаміські табори, де оздоровлено близько 382 тис. дітей шкільного віку. Ще понад 360 тис. дітей оз­доровлено на базі санатор­но-курортних закладів, пансіонатів, профілак­торіїв, оздоровчих комп­лексів підприємств, ту­ристських установ, у табо­рах праці та відпочинку, наметових містечках.

Деякі регіональні об’єднання профспілок наполегливо шукали мож­ливості здешевити дитячі путівки. Тож справді низькою була нині серед­ня вартість ліжко-дня у Донецькій (75 грн), Сум­ській (79 грн), Черкаській (71 грн), Тернопільській (79,7 грн) областях.

У більшості регіонів профспілкові об’єднання внесли питання організа­ції оздоровчої роботи з ді­тьми до регіональних угод, колективних догово­рів, узяли активну участь у розробленні регіональ­них програм оздоровлен­ня дітей. Потужні ліку­вальні бази створено у де­яких таборах Донецької, Київської, Луганської, Рівненської, Харківської, Хмельницької та інших областей. Усюди дуже ре­тельно добирався склад вихователів, педагогів, медперсоналу; відчутно вдосконалено культурно-масову, виховну та оздо­ровчу роботу.

Як і в попередні роки, профспілкові комітети приділили велику увагу організації оздоровлення й відпочинку дітей соці­ально незахищених кате­горій. Упродовж літа було оздоровлено 216 тис. дітей-сиріт, дітей із багатодіт­них та малозабезпечених сімей, дітей, що постраж­дали внаслідок Чорно­бильської катастрофи, та дітей-інвалідів. Кожна третя (30,7%) оздоровлена дитина належить до цієї категорії.

Усі членські організа­ції ФПУ, які брали участь у Всеукраїнському огляді, розглянули підсумки його проведення на засіданнях президій, оргкомітетів, координаційних рад, збо­рах профспілкового акти­ву, розробили і затверди­ли заходи своєчасної під­готовки до наступного оздоровчого сезону, зна­йшли можливості мораль­но та матеріально заохо­тити найкращих учасни­ків оздоровчого процесу.

За підсумками огляду у номінації «З любов’ю до дітей» 8 ветеранів галузі нагороджено Почесними грамотами Федерації профспілок України та безплатними санаторно-курортними путівками до оздоровчих закладів ФПУ. У номінації «Кращий за­клад оздоровлення та від­починку дітей» нагоро­джено 35 дитячих закла­дів, які досягли особливих успіхів та високого рівня у всіх напрямах діяльнос­ті. Крім того, відзначено переможців у номінації «Шана і подяка».

 

  ФПУ – ДІТЯМ: УСЕ, ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ

Аби зменшити можливий фінансовий тиск на підпри­ємства, організації та профкоми, які утримують оздо­ровчі заклади для дітей та виділяють кошти на оздо­ровлення, а також і на бать­ків, щоб не допустити зни­ження кількості оздоровле­них дітей, ФПУ звернулася до правління Фонду соці­ального страхування, Кабі­нету Міністрів та Федерації роботодавців України з пропозицією вирішити пи­тання фінансування ко­штом ФСС оздоровлення дітей у дитячих закладах із тривалістю зміни не менше 14 днів. пропозицію було схвалено, і правління зга­даного Фонду ухвалило відповідне рішення (до за­конодавчого врегулювання цього питання). до Мініс­терства України у справах сім’ї, молоді та спорту на­правлено пропозиції про внесення змін до Закону «Про оздоровлен­ня та відпочинок дітей», а низку питань щодо оптимі­зації оздоровлення дітей включено до генеральної угоди на 2010–2012 роки. Наступним кроком Феде­рації профспілок України із вдосконалення нормативно-правової бази стало внесення пропозицій про зміну норм харчування ді­тей у дитячих оздоровчих закладах.

Управління культурно-масової, спортивної роботи та молодіжної політики апарату Фпу на допомогу профспілковим комітетам та керівникам дитячих оздоровчих закладів вида­ло збірку нормативних та методичних матеріалів із питань оздоровчої роботи з дітьми; за його сприяння проведено всеукраїнський семінар організаторів літ­нього оздоровлення й від­починку дітей. упродовж оздоровчого сезону–2010 працювала «гаряча лінія». представники Фпу також брали участь у всеукраїн­ській нараді з питань підго­товки та проведення оздо­ровлення дітей у 2010 році, Всеукраїнській селекторній нараді, роботі Національ­ної тристоронньої соціально-економічної ради при президентові України, засіданнях парла­ментських профільних ко­мітетів та міністерств із пи­тань оздоровлення дітей.

 

Нині ми заклали надій­ні підвалини для дитя­чого оздоровлення у 2011 році. Переконаний, що з приходом нової влади щороку з’являтиметься більше мож­ливостей для гідної органі­зації відпочинку дітей.

Із звернення Голови ФПУ Василя Хара до кращих організаторів літнього дитячого оздоровлення у 2010 році

 

НЕ «НАШІ» МІНУСИ...

  Виникали проблеми з прове­денням тендерів на закупів­лю оздоровчих послуг, оскільки тендерні процедури проводилися не досить про­зоро, а переможці визнача­лися за найнижчими розцін­ками за оздоровчий день.

Негативно позначилися на термінах і якості підготовки дитячих оздоровниць до відкриття сезону несвоєчас­не фінансування з бюджетів усіх рівнів. тож деякі підпри­ємства були змушені тимча­сово призупинити функціо­нування таборів улітку 2010 року через відсутність ко­штів. Цього року кількість таборів зменшилась на 66, хоча загальна кількість ста­ціонарних закладів навіть збільшилась на 4 одиниці. На жаль, залишилися неви­рішеними питання щодо на­дання таборам пільг на оплату комунальних послуг, оренди землі, недостатньо­го контролю органів охоро­ни здоров’я за якістю ме­дичних довідок, припинен­ня безплатних оглядів пра­цівників більшості дитячих таборів. Непокоїть також по­стійне зростання цін на ад­міністративні послуги, отри­мання різноманітних дозво­лів на відкриття, оформлен­ня тендерної документації тощо.

 

06.01.2011


Тетяна МОРГУН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання