« на головну 24.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Збагачуємо здоров`ям

Зберегти реабілітаційну систему

Зберегти реабілітаційну систему

Санаторно-курортна справа, в якій одне з голо­вних місць по­сідає віднов­лювальне лі­кування, є частиною державної по­літики, що дає змогу цілеспрямо­вано й ефективно здійснювати профілактику захворювань та, відповідно, зменшувати витрати із бюджету на оплату лікарняних листків. Медична реабілітація на­самперед спрямована на збережен­ня здоров’я нації та трудового по­тенціалу України

Безхмарне майбутнє?

Мережа реабілітаційних відділень лікувально-оздоровчих закладів профспілок України ЗАТ «Укрпроф-оздоровниця», яка була ство­рена за сприяння Фонду со­ціального страхування з тимчасової втрати працездатності, сьогодні є найпо­тужнішою оздоровчою сис­темою нашої країни.

Однак нині товариство небезпідставно занепокоє­не своїм майбутнім, а його керівництво було змушене звернутися до Президента України Віктора Янукови­ча, Прем’єр-міністра Украї­ни Миколи Азарова, інших високопосадовців із про­ханням не допустити руй­нування санаторно-курортної та реабілітаційної сис­теми України.

Незважаючи на кризу, минулого року санаторно-курортні заклади ефектив­но працювали, оздоровлю­ючи людей, виконували со­ціальні замовлення за пільговими цінами, при­ймаючи на лікування й оздоровлення хворих та відпочивальників, у першу чергу за путівками, замов­ником яких був Фонд соц­страху.

Щоб і надалі зберегти низьку вартість путівок для громадян, необхідна підтримка держави. До сьо­годні вона полягала у заку­півлі значної кількості пу­тівок (більше 50% загаль­ного обсягу) через Фонд соцстраху. Припинення цієї практики призведе до повної комерціалізації і не­доступності путівок для малозабезпечених верств населення.

Тож аби стабілізувати ситуацію, керівництво то­вариства звернулося до пер­ших осіб держави із прохан­ням підтримати «Укрпрофоздоровницю» у вирішенні цього складного питання. Адже не можна допустити, щоб громадяни втратили можливість оздоровлюва­тися, а держава – платника податків в особі ЗАТ «Укрпрофоздоровниця».

На варті здоров’я

Санаторно-курортна ре­абілітація в сучасних умо­вах розглядається як один із важливих етапів у систе­мі соціальних заходів, спрямованих на зміцнення здоров’я нації за рахунок ефективного використання лікувальних ресурсів, на­укових розробок, кадрово­го потенціалу та багаторіч­ного практичного досвіду, і допомагає хворим повер­нутися до праці й повно­цінного життя.

Виділяють три види ре­абілітації, які взаємодо­повнюють одна одну, – ме­дичну, професійно-освітню та соціальну.

Основним завданням відновлювального лікуван­ня є зміцнення здоров’я на­селення, поліпшення здоров’я та якості життя хро­нічних хворих, інвалідів та підростаючого покоління, збереження трудового по­тенціалу країни.

Медичний персонал реа­білітаційних відділень по­вністю забезпечує застосу­вання санаторно-курортних комплексів, до складу яких входять: бальнеотерапія природними мінеральними водами для зовнішнього і внутрішнього застосуван­ня, грязелікування, апарат­на фізіотерапія, психотера­пія, дієтотерапія, лікуваль­на фізкультура в залах і ба­сейнах, механотерапія, різ­ні види масажу тощо.

Найвищою оцінкою ді­яльності 15 відділень реабі­літації для хворих після пе­ренесеного гострого інфарк­ту міокарда, операцій на серці і магістральних суди­нах є той факт, що 80% осіб працездатного віку поверта­ються до повноцінної праці, причому на 1–1,5 місяця ра­ніше, у 3 рази зменшується інвалідність, а показники розвитку ускладнень і смертності при цій патоло­гії нижче у два рази.

Для відновлення хворих після інсульту функціону­ють 13 відділень. Після лі­кування у хворих спостері­гається покращання функ­ції мозкового кровообігу, зменшення проявів патоло­гічних процесів, підвищен­ня рівня рухової і психічної активності, крім того, зна­чна кількість хворих повер­тається до праці.

Після реабілітації у хво­рих, які перенесли опера­тивні втручання на шлун­ку, жовчному міхурі, пе­чінці, кишечнику, зника­ють больові напади, від­новлюється функціональ­ний стан, зникають ознаки запалення тощо.

Реабілітація хворих на цукровий діабет сприяє відновленню і збереженню їхньої працездатності. Ефективність лікування дітей із цим захворюван­ням сягає 90–100%: знижу­ється добова глюкозурія, стабілізується глікемія, нормалізується маса тіла, знижується доза інсуліну.

У більшості хворих, що пройшли консервативну курортну реабілітацію піс­ля опіків, терміни підготов­ки до оперативного втру­чання зменшуються до 3–4 місяців замість 1–1,5 року.

Маємо вражаючі резуль­тати роботи відділень для оздоровлення вагітних: у 5 разів знизилась частота гі­поксій плоду, у 4 рази – піз­ні токсикози, у 3 рази – за­гроза переривання вагіт­ності і у 2 рази – передчас­них пологів.

Під час лікування у хво­рих із захворюваннями кро­ві спостерігається позитив­на динаміка практично всіх суб’єктивних і об’єктивних клінічних показників.

У системі працює реабі­літаційне відділення від­новлювального лікування хворих з онкологічною па­тологією різної локаліза­ції. Про позитивні резуль­тати лікування свідчить той факт, що 30% хворих повертаються на лікуван­ня повторно.

Гідна відзнака праці

Останніми роками санаторно-курортні заклади профспілок України спіль­но з правлінням і дирекцією Фонду соцстраху за по­годженням з МОЗ України практично у всіх регіонах країни створили потужну мережу реабілітаційних відділень, які повністю від­повідають сучасним медич­ним стандартам.

Активна робота не зали­шилась без уваги. Зокрема, указом Президента Украї­ни присуджено Державну премію в галузі науки і тех­ніки за 2006 рік медичним фахівцям санаторію «Жов­тень».

У 2007 році Міністерство праці і соціальної політи­ки України визнало пере­можцем у номінації «Кра­ще реабілітаційне відді­лення санаторно-курортного закладу» і нагородило дипломом відділення від­новлювального лікування санаторію «Хмільник».

За результатами Міжна­родного економічного рей­тингу «Ліга кращих» у 2009-му товариство нагородже­не медаллю «BUSINESS STAR–2009».

ЗАТ «Укрпрофоздоров­ниця» другий рік поспіль є лідером у своєму виді ді­яльності та отримує статус «ПІДПРИЄМСТВО РОКУ».

Розвиток і вдосконален­ня реабілітаційної служби в санаторно-курортних за­кладах є об’єктивною необ­хідністю і відповідає вимо­гам концепції Національ­ної комплексної програми «Збереження і розвиток тру­дового потенціалу України на 2009–2012 роки».

Співпраця курортів профспілок із Міністерством охорони здоров’я та Фондом соціального стра­хування з тимчасової втра­ти працездатності щодо впровадження програми забезпечить не лише удо­сконалення, а й розширен­ня мережі реабілітаційних відділень та напрямів від­новлювального лікування, сприятиме підвищенню працездатності населення, зміцненню здоров’я підрос­таючого покоління нашої країни, забезпечить соці­альну та економічну ефек­тивність.

НА ВИЩОМУ РІВНІ

Реабілітаційна мережа ЗАТ «Укрпрофоздоровни­ця» включає 126 відділень на майже 5600 ліжок. Відновлювальне лікування проводиться за 26 на­прямами захворювань.

Відділення реабілітації оздоровниць мають тільки вищу та першу категорії, які присвоєні комісіями моЗ україни на підставі наявності лікувальної бази з використанням сучасних лікувально-діагностичних методик і медичних технологій, кваліфіко­ваного медичного персоналу, що забезпечує ефективність відновлювального лікуван­ня хворих.

Уреабілітаційній мережі працюють лі­карі 35 спеціальностей. Керівники відділень – це висо­кокваліфіковані фа­хівці, переважно кандидати медичних наук.

17.03.2011


Анна РЄПІЧ, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання