« на головну 24.01.2025
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1265)
19
Грудень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Курс – до провідної двадцятки світу. Реалії та перспективи

Курс – до провідної двадцятки світу. Реалії та перспективи

14 травня у Будинку спілок відбулося чергове засідання Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок і профоб’єднань для ведення колективних перего­ворів та соціального діалогу на національному рівні.

 ТРИБУНА

Учасники засідання схва­лили проект тез виступу де­легата трудящих України на 101-й сесії Міжнародної конфедерації праці. У ньо­му, зокрема, зазначається, що економічна ситуація в Україні після глобальної фінансово-економічної кри­зи поступово набуває рис стійкого відновлення. У свою чергу, Президент Укра­їни виступив з новою соці­альною програмою, яка в короткі строки має забезпе­чити підвищення рівня до­бробуту громадян і спрямо­вана на досягнення балансу між економічним зростан­ням і рівнем життя конкрет­ної людини. ФПУ та її член­ські організації підтримали соціальні ініціативи влади, оскільки в них втілені вимо­ги профспілок щодо забез­печення гідної праці та справедливого розподілу доходів, шанобливого став­лення до прав трудящих.

Триває зростання нерів­ності в доходах населення. Співвідношення загальних доходів 10% найбільш і най­менш забезпеченого насе­лення, за офіційними дани­ми, відрізняється в 5,2 раза, а за оцінками експертів – майже в 50 разів. У зв’язку з цим профспілки наполяга­ють якомога швидше запро­вадити податок на багат­ство.

Сьогодні при європей­ських цінах на товари та по­слуги зарплати в Україні ще далекі від європейських. Тому ФПУ, перш за все че­рез соціальний діалог з Уря­дом, домагається підвищен­ня зарплат і пенсій при ро­зумному державному контролі за рівнем цін і та­рифів.

У доповіді також вислов­лено сподівання, що най­ближчим часом Верховна Рада України ухвалить Тру­довий кодекс в редакції, яку підтримав профільний Ко­мітет Верховної Ради з пи­тань соціальної політики та праці.

ДОРОЖНЯ КАРТА ВХОДЖЕННЯ УКРАЇНИ В ТОП–20

Члени СПО розглянули проект «Дорожньої карти входження України в ТОП–20», яку було розроблено ФПУ на підтримку намірів, проголошених Президентом України у програмі «Украї­на для людей», що передба­чає входження України впродовж найближчих деся­ти років до провідної двад­цятки світу – як сучасної держави з конкурентною економікою та гідним рів­нем життя громадян.

У своїй доповіді з цього питання керівник соціально-економічного департаменту ФПУ Віктор Іванкевич зазначив: «У проекті визначено стано­вище України в світі, наве­дено світові та додаткові критерії входження до ТОП–20, розглянуто реаліс­тичні та оптимістичні прогнози розвитку країни для досягнення цієї мети, напрацьовано попередній план дій і першочергові за­ходи в економічній, соці­альній та політичній сфе­рах. Запропоновано вико­ристати ресурси нашої країни у науковій, техно­логічній, природній і люд­ській сферах як можливий потенціал розвитку краї­ни». Без економічного про­риву, нових підходів, мо­дернізації усього суспіль­ства Україна може наза­вжди залишитися серед аутсайдерів.

Сьогодні держава повинна закласти підвалини ста­більного економічного роз­витку на довгострокову перспективу.

Першим результатом входження України до ТОП–20 має стати реальне скорочення розриву в еко­номічному розвитку між Україною та високорозвине­ними країнами. Насампе­ред потрібно скоротити від­ставання України за рівнем доходу на душу населення від цих країн і забезпечити зростання країни за іншими показниками індексу люд­ського розвитку.

ЗАЙНЯТІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

На засіданні також було затверджено склад робочої групи СПО профспілок для здійснення аналізу враху­вання Урядом і центральни­ми органами виконавчої влади пропозицій і заува­жень членів СПО до проек­тів нормативно-правових актів за підсумками І півріч­чя ц. р.; обговорено позицію СПО профспілок щодо про­позицій Національної служ­би посередництва і прими­рення до законопроекту про внесення змін і доповнень до Закону України «Про со­ціальний діалог в Україні».

Члени СПО обговорили презентовану віце-прем’єр міністром – міністром соці­альної політики Сергієм Тігіпком нову редакцію проекту Закону України «Про зайнятість населен­ня». Заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк загострив увагу присутніх на заува­женнях і поправках до зако­нопроекту, зокрема на пи­таннях стосовно агентств зайнятості та аутстафінгу.

Учасники засідання за­слухали інформацію про звернення голови Профспіл­ки енергетики та електро­технічної промисловості України Сергія Шишова щодо факту втручання Не­залежної профспілки енер­гетиків України у внутріш­ню статутну діяльність Укрелектропрофспілки та прийняли відповідні рішен­ня з цього приводу.


 У надзвичайно стислі терміни після презентації віце-прем’єр міністром – міністром соціальної політики Сергієм Тігіпком но­вої редакції проекту Закону України «Про зайнятість населення» ФПУ підготувала порівняльну таблицю зауважень і поправок. Хочу зауважити, що у цій роботі взяли участь науковці, членські організації, апарат Федерації профспілок України. Особливу вдяч­ність я хотів би висловити профспілці працівників атомної енергетики та про­мисловості й профспілці трудящих металургійної та гірничодобувної про­мисловості, які подали широкі коментарі та пропозиції до зазначеного проекту.

Профільний департамент Мінсоцполітики повідомив, що значну частину про­позицій до цього законопроекту враховано. Однак цілий блок принципових поло­жень досі не враховано. Днями на засіданні Кабміну було переглянуто та схвале­но проект ЗУ «Про зайнятість населення», щоправда, з припискою у вигляді про­токольного доручення доопрацювати документ спільно із соціальними партне­рами. Незабаром планується його розгляд у Верховній Раді.

Які ж ключові проблеми ще лишилися на сьогодні? По-перше, відсутня відповідальність роботодавців за професійну кон­курентоспроможність працівників. По-друге, це проблема оплати стажування. Роботодавець може набирати необ­межену кількість працівників для проходження стажу­вання безплатно, тобто місяцями експлуатувати працівника, не вступаючи з ним у повноцінні трудові відносини. Також відсутня відповідальність цент­ральних органів виконавчої влади та органів місце­вого самоврядування за ситуацію на ринку праці.

Сергій Кондрюк,

заступник Голови ФПУ

22.05.2012


Олена ОВЕРЧУК, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

26.12.2024 18:21

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання