« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Сприяння охороні праці в «зеленій» економіці

Сприяння охороні праці в «зеленій» економіці

 Напередодні Дня охорони праці в Україні, який щорічно відзначається 28 квітня, в Будинку спілок відбувся брифінг для представників ЗМІ на тему «Сприяння охороні праці в «зеленій» економіці».

Мета заходу – привернути увагу громад­ськості до масштабів проблеми безпечної праці на виробництві, а також до того, яким чином ство­рення і просування куль­тури охорони праці може сприяти підвищенню рів­ня безпеки та поліпшен­ню її умов, забезпечуючи гідне життя не тільки сьо­годні, а й у майбутньому.

У брифінгу взяли участь Голова ФПУ Юрій Кулик, заступник Голови ФПУ Сергій Українець, директор виконавчої ди­рекції Фонду соціального страхування від нещас­них випадків на виробни­цтві та професійних за­хворювань України Вале­рій Акопян, заступник го­лови Державної служби гірничого нагляду та про­мислової безпеки Степан Дунас, а також заступник керівника Державної ін­спекції праці Василь Іван­чак.

Голова ФПУ Юрій Ку­лик у своєму виступі за­значив, що на підприєм­ствах України залишаєть­ся вкрай низьким рівень безпеки праці. Щороку збільшується кількість тих, хто працює в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нор­мам, а в основних галузях економіки вона переви­щує 27%. «Ситуація з без­пекою праці в Україні дуже складна. Якщо в Єв­ропі кожен трьохсотий не­щасний випадок має ле­тальний кінець, то в нас – кожен десятий. При цьо­му багато роботодавців не приділяють питанням охорони праці належної уваги. Тому Федерація профспілок України дуже занепокоєна ситуацією. Нещодавно на засіданні Президії ФПУ ми уклали відповідну угоду з Держ­гірпромнаглядом і внесли пропозицію до Кабінету Міністрів України щодо прийняття Концепції з пи­тань поліпшення охорони праці. ФПУ також створе­но Центр незалежної екс­пертизи з охорони праці, який проводить атестацію робочих місць».

Заступник керівника Державної інспекції пра­ці Василь Іванчак у своє­му виступі наголосив на необхідності створення нових, більш ефективних важелів, що могли б впли­вати на роботодавців, які не бажають виконувати закони: «Розміри штра­фів, встановлені на сьо­годні за порушення зако­нодавства про охорону праці, аж ніяк не спонука­ють роботодавця до відпо­відних радикальних захо­дів, спрямованих на по­кращення умов праці». Василь Іванчак також звернув увагу на збіль­шення нелегального сек­тору зайнятості, і як на­слідок – зростання трав­матизму, пов’язати з ви­робництвом який немож­ливо.

«В останні роки трав­матизм на виробництві не випадково почали прирів­нювати до національного лиха», – зазначив дирек­тор виконавчої дирекції Фонду соціального стра­хування від нещасних ви­падків на виробництві та професійних захворювань України Валерій Акопян. Його виступ також був присвячений питанням створення гідних та без­печних умов праці, а та­кож належної компенса­ції за шкоду, заподіяну в разі нещасного випадку.

Як повідомив заступ­ник голови Державної служби гірничого нагля­ду та промислової безпе­ки Степан Дунас, за дани­ми Міжнародної організа­ції праці, рівень смертель­ного травматизму в Укра­їні є одним з найвищих у світі: в розрахунку на 100 тис. працівників порівня­но з Німеччиною він ви­щий у 2,5 раза, США – в 2 рази, Італією – в 1,3 раза, проте нижчий, ніж у Росії в 1,5 раза. Він наголосив, що «такий стан справ по­требує посилення уваги до охорони праці держав­них органів, об’єднань ро­ботодавців, громадського контролю професійних спілок».

Насамкінець Сергій Українець наголосив, що «всім разом – органам вла­ди, роботодавцям, проф­спілкам – необхідно ефек­тивніше виконувати свою частину роботи з охорони праці і забезпечення без­печних її умов, при цьому слід консолідувати зусил­ля для досягнення загаль­ної благородної мети».

13.05.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання