« на головну 23.11.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1261)
24
Жовтень
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Бізнес-клімат обговорили з дипкорпусом

Бізнес-клімат обговорили з дипкорпусом

28 лютого у Федерації роботодавців України відбувся круглий стіл, присвячений об’єднанню зусиль для поліпшення бізнес-клімату в Україні. У ньому взяли участь перший віце-прем ,єр-міністр України Валерій Хорошковський, глава Представниц­тва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, голова Федера­ції роботодавців України Дмитро Фірташ, Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик, голова Державної митної служби України Ігор Калєтнік.

У зібранні також узяли участь гла­ви дипломатич­них місій Австрії, Бельгії, Великої Британії, Італії, Поль­щі, Франції, Німеччини, Швейцарії, що є най­більшими торговельно-економічними партнера­ми України.

У вступному слові голова Федерації робо­тодавців України Дми­тро Фірташ зазначив, що минулого року серед роботодавців відбулися об’єднавчі процеси, за­вдяки яким потенцій­ний інвестор має розу­міти значимість такого об’єднання. «До Федера­ції роботодавців сьогодні входять підприємства, які забезпечують до 70% ВВП країни», – сказав він.

За словами Д. Фірташа, Федерація роботодавців підписала меморандуми про співпрацю з Анти­монопольним коміте­том, Державною митною службою та Державною податковою службою – структурами, які безпо­середньо впливають на формування інвестицій­ного клімату в країні.

Дмитро Фірташ також зазначив, що Федерація роботодавців – це єди­не місце, де бізнес може відкрито говорити з Уря­дом, тож закликав іно­земні компанії вступа­ти до складу Федерації. «Ми єдина організація, яка має функціональні можливості оперативно доносити до Уряду ін­формацію про системні проблеми, з якими що­денно стикається укра­їнський та іноземний біз­нес», – наголосив Дмитро Фірташ.

Перший віце-прем’єр-міністр України Ва­лерій Хорошковський зауважив, що основна мета його роботи – сприяння європейській інтеграції, формуван­ня сприятливих умов бізнес-середовища, які б забезпечили залучення інвестицій в економіку країни, а також бороть­ба із корупцією, яка за­важає бізнесу нормально розвиватися.

Валерій Хорошков­ський також повідомив, що за результатами про­ведення зустрічей із керівництвом Держмит­служби досягнуто до­мовленостей щодо опти­мізації упродовж трьох місяців усіх митних про­цедур. Акцент буде зро­блено на автоматизації митного оформлення. Окрім того, планується вирішити питання мит­ної вартості. При цьому В. Хорошковський звер­нув увагу на існування великої кількості схем, пов’язаних із занижен­ням митної вартості.

У своєму виступі по­сол Франції в Україні Ален Ремі зазначив, що для великих і малих ком­паній із французькими інвестиціями все ще за­лишається актуальною проблема відшкодуван­ня ПДВ. За його словами, фіскальні й податкові проблеми, а також ко­рупція перешкоджають надходженню іноземних інвестицій.

Глава Представни­цтва Єврокомісії в Укра­їні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що сьогодні все ще залиша­ються невирішеними питання автоматичного відшкодування податку на додану вартість, фіс­кального тиску та ін.

Наголошуючи на зна­ченні ЄС як економічно­го партнера України та необхідності взаємодії митниці та бізнесу, голо­ва Держмитслужби Ігор Калєтнік зазначив, що зу­стріч у такому форматі є надзвичайно важливою. «Вона дає можливість по­чути оцінку дій митниці у напрямі практичної реалізації реформ. Мені було приємно почути від представників дипмісій, що вони такі зміни від­чули», – зауважив Ігор Калєтнік.

У своєму виступі Го­лова ФПУ Юрій Кулик наголосив на тому, що українські профспілки розвивають свої відно­сини з ФРУ та Урядом у рамках соціального діалогу та розуміють, що забезпечення висо­ких економічних показ­ників можливе лише за умови високих темпів економічного зростання країни.

Під час круглого сто­лу обговорювалося ство­рення в Україні на базі Федерації роботодавців постійно діючої Ради міжнародного ділового співробітництва, до скла­ду якої увійдуть радники посольств з економічних питань, представники Уряду, що відповідають за умови ведення бізнесу в Україні, а також пред­ставники Федерації робо­тодавців України.

У майбутньому пла­нується, що такі круглі столи у чотиристорон­ньому форматі – укра­їнський бізнес – уряд – дипломати – іноземний бізнес – будуть проведені з представниками країн Азії, Близького Сходу, Північної та Південної Америки.

Сторони домовилися, що такі зустрічі прово­дитимуться регулярно, а наприкінці року вони зберуться, аби підбити підсумки розв’язання проблем щодо поліпшен­ня інвестиційного клі­мату за результатами спільної роботи.

Підготувала Тетяна РУБАН, «ПВ»

Фото Кирила ЛАТИШЕВА

04.03.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

10.10.2024 22:03

08.09.2024 21:09

23.08.2024 22:29

23.08.2024 22:00

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання