« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

ФПУ проти бідності та нерівності

ФПУ проти бідності та нерівності

10 лютого в Будинку спілок відбулася зустріч Голови ФПУ Юрія Кулика з представниками регіональних засобів масової інформації. Під час заходу Юрій Миколайович порушив кілька актуальних питань. Так, зокрема, йшлося про День соцсправедливості в Україні, що відзначатиметься в на­шій країні вперше, участь делегації ФПУ в 50-й сесії Комісії ООН із соціально­го розвитку тощо.

ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Традиційно, починаю­чи з 2009 року, 20 лютого відзначається Всесвітній день соціальної справед­ливості, запроваджений Організацією Об’єднаних Націй. Протягом кількох років ФПУ здійснювала наполегливу роботу з ме­тою запровадження свят­кування Дня соціальної справедливості в нашій державі.

За словами Юрія Ку­лика, відзначення цього дня на державному рівні – ще один привід привер­нути увагу українсько­го суспільства, органів державної влади та міс­цевого самоврядування, суб’єктів господарюван­ня, громадських організа­цій до вирішення питань соціальної справедливос­ті та необхідності консо­лідації зусиль для її за­безпечення.

ФПУ ПРОТИ БІДНОСТІ

Під час зустрічі Го­лова ФПУ згадав і про 50-ту сесію Комісії со­ціального розвитку еко­номічної та соціальної ради ООН, у якій вперше в історії профспілково­го руху України взяла участь делегація ФПУ. Серед ключових розгля­далися питання соці­альної справедливості, викорінення бідності тощо. Адже успішний соціальний розвиток су­часного глобалізованого світу вимагає невідклад­ного подолання систем­них причин бідності та нерівності.

«Участь у роботі орга­нів ЕКОСОР стала мож­ливою завдяки тому, що 2009 року ФПУ дістала спеціальний консульта­тивний статус при цій установі ООН, – наголо­сив Юрій Кулик. – Слід зазначити, що такий ста­тус мають лише 7 проф­спілкових організацій у світі. Серед них найпо­тужнішими і найвпливо­вішими є Міжнародна та Загальна конфедерації профспілок, Федерація незалежних профспілок Росії та Федерація проф­спілок України».

У рамках роботи 50-ї сесії Комісії ООН із со­ціального розвитку Го­лова ФПУ Юрій Кулик (єдиний представник громадських організа­цій, кому надали сло­во) виступив із Заявою Федерації профспілок України щодо «вико­рінення злиднів». І, як підкреслив Юрій Мико­лайович, позиція проф­спілок України знайшла позитивну міжнародну підтримку. Підтвер­дженням цьому було й те, що після виступу Юрія Кулика головуюча на засіданні вислови­ла вдячність за участь делегації ФПУ в роботі сесії і щирі сподівання, що Федерація братиме активну участь у роботі функціональних комісій ЕКОСОР, її постійних комітетів, регіональних комісій тощо. Зокрема, за її словами, досвід, по­тенціал і приклад діяль­ності профспілок – запо­рука поліпшення життя людей у всьому світі.

ВЛАДА ЙДЕ НА СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

Також у ході зустрічі Голова ФПУ повідомив журналістам про основні напрями роботи Федера­ції та певні досягнення. Так, він підкреслив, що наразі вдалося налаго­дити діалог із владою і нині активно ведеться робота щодо підготовки нової Генеральної угоди та прийняття Трудового кодексу.

«Наш пріоритет – со­ціальний діалог! Проф­спілки спільно з владою та роботодавцями мають зробити все, щоб привер­нути увагу громадськості до необхідності побудови в Україні суспільства со­ціальної справедливості й активного впроваджен­ня в життя політики та стратегій, спрямованих на скорочення масшта­бів бідності, зменшення розшарування населен­ня за доходами та рів­нем життя, забезпечення можливості розширеного відтворення робочої сили за рахунок підвищення частки оплати праці в структурі витрат на ви­робництво».

 

БЕЗПЕКА І ЗАХИЩЕНІСТЬ ПРАЦІВНИКІВ

15 лютого Федерація профспілок України провела круг­лий стіл на тему «Перспекти­ви об’єднання наглядових повноважень державних ор­ганів у сфері праці, його впливу на рівень безпеки і захищеність працівників». Під час заходу обговорюва­лась низка питань, зокрема проекти указів Президента України та пропозиції сторін соціального діалогу щодо реформування органів де­ржавного нагляду в сфері праці.

У рамках засідання круглого столу відбулася прес-конфе­ренція «Державний нагляд у сфері праці: що необхідно для вдосконалення?» за участю заступника Голови ФПУ Сергія Українця, голови Державної інспекції з питань праці Андрія Черкасова, го­лови Державної служби гір­ничого нагляду та промисло­вої безпеки Олександра Хо­хотви, експерта Міжнародної організації праці Жоакіна Ну­неша.

За словами Сергія Українця, основна мета такого заходу – привернути увагу суспільс­тва до ситуації, яка склалася нині в сфері державного на­гляду, контролю за дотри­манням законодавства, без­пеки праці тощо.

Під час зустрічі з представни­ками ЗМІ предметом обгово­рення була пропозиція ор­ганів влади щодо можливого реформування органів де­ржавного нагляду в сфері праці. Йшлося, зокрема, про конкретні варіанти об’єднання наглядових пов­новажень державних органів у сфері дотримання трудових прав. Фахівці висловили свою думку щодо того, як об’єднання вплине на рівень безпеки і захищеність пра­цівників і якою бачать май­бутню державну інспекцію сторони соціального діалогу. Чи не основним в обгово­ренні стало питання, яким чином забезпечити відповід­ність законодавства України нормам конвенцій МОП.

Нагадаємо, раніше Мініс­терство юстиції України під­готувало проекти указів Пре­зидента, у яких пропонуєть­ся створити єдину Державну інспекцію з питань праці, гір­ничого нагляду, промислової і техногенної безпеки, що має поглинути Держпраці, Держгірпромнагляд і Держтехногенбезпеки.

«Профспілки висловлюють занепокоєння посиленням негативних тенденцій у сфері нагляду за дотриманням за­конодавства про працю в Ук­раїні, спробами через зміни до законодавства різко об­межити інспекційні можли­вості відповідних державних органів, мотивуючи це еко­номічним врегулюванням. Сьогодні як ніколи необхідно зберегти дієву, впливову сис­тему нагляду (контролю) за охороною праці та не допус­тити її руйнування», – наго­лосив Сергій Українець.

Нині в Україні порушуються права мільйонів працівників, щонайменше два мільйони людей працюють без оформ­лення трудових відносин і без соціальних гарантій, а понад 200 млрд грн зарплати виплачується без сплати по­датків і пенсійних внесків. Ук­раїна має одні з найгірших показників із гарантування права на безпечні умови праці. Рівень виробничого травматизму залишається одним із найвищих в Європі, за останні два роки збільши­лася кількість випадків трав­матизму зі смертельними на­слідками. Зростає рівень за­хворюваності та смертності від професійних хвороб, тим часом десятки тисяч випад­ків виробничого травматиз­му приховуються, а значна частина зареєстрованих – не пов’язуються із виробниц­твом.

Докладнішу інформацію читайте у наступному номері «ПВ».

Сторінку підготувала Анна РЄПІЧ, «ПВ»


 

19.02.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання