« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Київ і Брюссель «звіряють годинники»

Київ і Брюссель «звіряють годинники»

У столиці Євросоюзу Брюсселі (Бельгія) відбулася зустріч Голови ФПУ Юрія Кулика з Генеральним секретарем Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу та її заступником Яапом Віненом.

Профспілкові ліде­ри обмінялися думками щодо проблем профспіл­кового руху. Юрій Кулик, зокрема, поінформував про ситуацію в Україні, розповів про свою зустріч із Прем’єр-міністром України Миколою Азаро­вим, а також про те, що з ініціативи ФПУ 2012 рік офіційно оголошено в Україні Роком соціальної справедливості.

Шаран Барроу розпо­віла про пріоритети в ро­боті МКП, одним із яких є зростання профспілко­вого членства. Для цього МКП планує надавати до­помогу своїм членським організаціям. Представ­ників ФПУ запросили взя­ти участь у конференції з проблем профспілкового руху Європи, що відбу­деться в Болгарії. Ке­рівники МКП також ви­словили побажання, аби ФПУ брала більш актив­ну участь у заходах МКП, що сприятиме підвищен­ню міжнародного авто­ритету ФПУ. Юрій Кулик підтвердив готовність ак­тивізувати міжнародну діяльність найчисленні­шої профспілкової орга­нізації України.

Міжнародна конфеде­рація профспілок із розу­мінням і готовністю до­помогти поставилася до ініціативи Юрія Кулика створити Інститут проф­спілкового руху в Києві.

Досягнуто домовле­ності про регулярне про­ведення подібних зустрі­чей, тож наступна вже відбудеться за кілька мі­сяців у Києві.

Під час перебування у Брюсселі Голова ФПУ Юрій Кулик провів робо­чу зустріч із заступником Генерального секретаря Європейської конфедера­ції профспілок Джозефом Нємецом.

Департамент міжнародної роботи ФПУ

 

КАБМІН ПІДТРИМАВ ПРОФСПІЛКИ

Під час прес-конференції Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з представниками ЗМІ 20 січня ц. р. кореспондент «Профспілкових вістей» передала Главі уряду запитання щодо пропо­зиції ФПУ про відзначення на належному рівні Дня соціальної справедливості 20 лютого. Дня­ми газета отримала відповідь від прес-служби Кабміну. У листі йдеться про те, що уряд під­тримав пропозиції ФПУ щодо відзначення в Україні Дня соціальної справедливості, а також про заходи, які проводитимуться на державному рівні. Друкуємо повний текст листа.

«Урядом розгляну­то пропозиції Федерації профспілок України щодо відзначення в Україні Дня соціальної справедливос­ті відповідно до Указу Президента України від 4 листопада 2011 р. № 1021 «Про День соціальної спра­ведливості», який визна­чено проводити щороку 20 лютого — у Всесвітній день соціальної справед­ливості.

Генеральна Асамблея ООН проголосила 20 лю­того Всесвітнім днем со­ціальної справедливості (резолюція № A/RES/62/10 від 18 грудня 2007 року, прийнята на 62-й сесії Ге­неральної Асамблеї ООН), який відзначається ООН щороку, починаючи з 2009 року.

З метою започаткуван­ня відзначення в Україні Дня соціальної справед­ливості зацікавленими центральними органами виконавчої влади пропону­ється провести 20 лютого ц. р. у Федерації профспілок України прес-конференцію із зазначеної тематики, до участі у якій запроси­ти представників ООН в Україні, Міжнародної ор­ганізації праці в Україні, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Секретаріату Ка­бінету Міністрів України, органів виконавчої влади, сторін соціального діалогу та науковців. Кабінетом Міністрів також підтри­мується пропозиція Феде­рації профспілок України щодо залучення місцевих органів виконавчої влади та проведення відповідних заходів в кожному регіоні. У зв’язку з цим підготовле­но звернення віце-прем’єр-міністра України – міні­стра соціальної політики С. Тігіпка до керівників місцевих органів виконав­чої влади щодо проведен­ня 20 лютого ц. р. за учас­тю соціальних партнерів тематичних заходів з на­годи Дня соціальної спра­ведливості з подальшим висвітленням їх у засобах масової інформації.

Проведення щорічної національної конференції з нагоди Дня соціальної спра­ведливості пропонується започаткувати, починаючи з наступного року. За цей період потрібно вивчити міжнародний досвід щодо заходів відзначення Дня соціальної справедливості у інших країнах світу, зо­крема ЄС та СНД; сторонам соціального діалогу ознайо­митися з резолюцією № A/RES/62/10 від 18 грудня 2007 року, прийнятою на 62-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, та Декларацією Між­народної організації праці про соціальну справедли­вість у цілях справедливої глобалізації.

З метою якісної підго­товки та проведення на­ціональної конференції з нагоди Дня соціальної справедливості в наступ­ному році роботу щодо створення відповідного Оргкомітету пропонуєть­ся провести завчасно, не пізніше ніж за півроку до дати проведення заходу».

 

ФПУ ВИСТУПАЄ ЗА СОЦІАЛЬНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ І СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ

День соціальної справедливості, який від­повідно до Указу Президента України Вікто­ра Януковича відзначатиметься 20 лютого, проголошений багато в чому завдяки напо­легливій праці Федерації профспілок України. Про це на зустрічі з представниками регіо­нальних засобів масової інформації сказав за­ступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк

Він розповів про мотиви та причини, які спонукали профспілки ініціювати це пи­тання на загальнонаціональ­ному рівні. По-перше, за сло­вами Сергія Кондрюка, Украї­на торік відзначала 15-річчя Конституції, де чітко зазначе­но, що Україна є соціальною державою. «Ми вважаємо, що в соціальній державі мають бути певні соціальні гарантії та точки відліку соціальної спра­ведливості», – наголосив за­ступник Голови ФПУ.

По-друге, якщо наша країна орієнтується на Європейський Союз, то потрібно знати й пам’ятати, що в ЄС діє Євро­пейська соціальна хартія – своєрідна конституція побудо­ви відносин влади та суспільс­тва. Ця хартія ратифікована в Україні, але із застереження­ми. «Ми домагатимемося, щоб ці застереження були зняті. До того ж існує Європейський со­ціальний кодекс. Федерація профспілок України вже поча­ла роботу зі створення проф-спілкового варіанта кодексу, орієнтованого на європейські стандарти. Чимало треба зро­бити і для адаптації вітчизня­ного трудового законодавства до світових стандартів», – за­значив заступник очільника ФПУ.

Сергій Кондрюк докладно спи­нився на проблемах, які зава­жають впроваджувати в Ук­раїні європейські та світові стандарти соціальної справед­ливості, наголосив на необхід­ності розвивати соціальний діалог між владою і суспільс­твом, між урядом, роботодав­цями і профспілками.

Проблемам і перспективам со­ціального діалогу в Україні присвятив свій виступ перед журналістами регіональних ЗМІ заступник Голови ФПУ Григорій Осовий. Він відзна­чив провідну роль у розвитку цього процесу профспілкової сторони. «У нас існує бага­толітня практика ведення пе­реговорів і консультацій з ор­ганами влади та роботодавця­ми, – сказав він. – Велику роль у цьому процесі відіграє На­ціональна тристороння со­ціально-економічна рада. Саме завдяки участі в ній профспілкової сторони вдається вирішувати чимало актуальних питань».

Позитивні й проблемні момен­ти такої співпраці між проф-спілками, владою і роботодав­цями спонукали Верховну Раду України в 2010 році ухва­лити Закон України «Про со­ціальний діалог». «Ініціатора­ми цього закону також були профспілки, – зазначив за­ступник Голови ФПУ. – Доку­мент, звісно ж, іще далекий від ідеалу. Ми маємо до нього за­уваження та доповнення. Але вже той факт, що соціальний діалог, необхідний для со­ціально-економічного розвит­ку країни, дістав законодавчу підтримку, є позитивним мо­ментом».

Григорій Осовий також додав, що ФПУ розроблено концеп­цію змін до законодавства щодо соціального діалогу. Вони стосуються формату й принципів діяльності НТСЕР, створення і розвитку подібних рад на місцевому рівні, під­тримки всього нового та про­гресивного в співпраці влади, роботодавців і профспілок.

Медіа-центр ФПУ

  • АНОНС

Делегація ФПУ на чолі з Головою ФПУ Юрієм Куликом відбула до Нью-Йорка (США), де візьме участь у 50-й сесії Комісії со­ціального розвитку Економічної і соціальної ради ООН. Докладніше про перебіг заходу читайте у наступному номері «ПВ».

Департамент міжнародної роботи ФПУ

 

 

04.02.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання