« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Новий імпульс соціального діалогу

Новий імпульс соціального діалогу

23 січня відбулася зу­стріч керівництва Спільного представ­ницького органу профспілок і СПО об’єднань організа­цій роботодавців за участі Голови Феде­рації профспілок України Юрія Кули­ка і голови Ради Фе­дерації роботодавців України Дмитра Фірташа. Це перша офіційна зустріч у такому форматі.

Головною темою об­говорення стало по­силення взаємодії профспілок і робото­давців у процесі ре­алізації економічних і со­ціальних реформ в Украї­ні, розгляд цих питань під час соціального діалогу з органами державної вла­ди. Сторони також обгово­рили питання підготовки до першого засідання На­ціональної тристоронньої соціально-економічної ради, яку сформовано на принципово нових заса­дах репрезентативності всеукраїнськими проф­спілковими об’єднаннями та об’єднаннями організа­цій роботодавців відпо­відно до Закону України «Про соціальний діалог».

Досягнуто домовленос­ті про початок спільної ро­боти з питань підготовки до укладення Генеральної угоди на новий термін.

Дмитро Фірташ підтри­мав внесену Головою ФПУ Юрієм Куликом ініціативу щодо проведення спільних заходів, присвячених Дню соціальної справедливості, який буде відзначатися 20 лютого ц. р. згідно з Указом Президента України.

Керівники СПО також обговорили проблемні пи­тання проекту нового Тру­дового кодексу та ін.

Медіа-центр ФПУ

 

РОБОТОДАВЦІ ТА ПРОФСПІЛКИ СПІЛЬНО ДОПРАЦЮЮТЬ ПРОЕКТ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ

Федерація роботодавців України та Феде­рація профспілок України домовилися про початок системної роботи з вироблення спільної позиції щодо вирішення найважли­віших соціально-економічних питань.

У ході робочої зустрі­чі Голови ФПУ Юрія Кулика та го­лови Ради Федера­ції роботодавців України Дмитра Фірташа прийня­то рішення про те, що ро­ботодавці й профспілки найближчим часом спіль­но допрацюють проект Трудового кодексу. Їхні рекомендації буде переда­но до Комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України, який готує про­ект Трудового кодексу до розгляду парламентом у другому читанні.

Окрім того, роботодав­ці й профспілки проведуть консультації щодо розро­блення Генеральної угоди на новий період, активізу­ють роботу Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яку не­щодавно сформовано на основі представництва в ній репрезентативних об’єднань організацій ро­ботодавців і профспілок.

«Ми маємо знайти компроміс із багатьох пи­тань, аби не затримувати проведення важливих для української економіки ре­форм, – сказав голова Ради Федерації роботодавців України. – У роботодавців і профспілок спільна мета: розвиток економіки краї­ни, підвищення добробуту населення. Кожний має одержувати справедливу винагороду за свою працю. Скоординована позиція ро­ботодавців і профспілок у цих питаннях сприятиме об’єднанню суспільства й прискоренню економічно­го розвитку України».

За словами Голови Федерації профспілок України, профспілки гото­ві розпочати серйозну ро­боту щодо укладення но­вої Генеральної угоди. «Вже ведеться організа­ційна підготовка. Головне завдання полягає в широ­кому колективно-договірному регулюванні на всіх адміністративних рівнях і на кожному підприєм­стві зокрема. Адже це ви­гідно державі й бізнесу, мінімізує тіньові відноси­ни, забезпечує соціально-економічну стабільність, охорону праці і, нарешті, гармонізує відносини у суспільстві. Очевидно, що новий Трудовий кодекс повною мірою не може влаштувати кожну сторо­ну. Водночас ми маємо ді­йти компромісу, який би збалансував інтереси пра­ці й капіталу», – сказав Юрій Кулик.

Федерація роботодавців України, Федерація профспілок України

ДЛЯ ДОВІДКИ

На цей час трудові від­носини в Україні регу­люються Кодексом за­конів про працю, ухва­леним ще 1971 року. Відтоді у документ було внесено 89 змін.

Робота над проектом Трудового кодексу була розпочата 2001 року. В 2007 році на розгляд до парламенту був пере­даний проект Трудово­го кодексу, який ухва­лили в першому читан­ні у травні 2008-го. На­разі документ допра­цьовується для розгля­ду у другому читанні.

 

28.01.2012



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання