« на головну 16.07.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1253)
20
Червень
 
Інтерв’ю
 
СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»

СЕРГІЙ БИЗОВ: «МИ ПРАЦЮЄМО НАД ЗРОСТАННЯМ АВТОРИТЕТУ ПРОФСПІЛОК У СУСПІЛЬСТВІ»


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

Кроки до успішного виконання завдань

Кроки до успішного виконання завдань

У Кривому Розі 15–16 грудня проходи­ло виїзне засідан­ня постійної комі­сії Ради Федерації профспілок Украї­ни з питань орга­нізаційної роботи. Мета заходу – обговорення пи­тань організацій­ного зміцнення ФПУ та членських організацій і озна­йомлення з прак­тикою профспіл­кового навчання Профспілки тру­дящих металур­гійної і гірничодо­бувної промисло­вості України.

ОСОБЛИВА УВАГА – НАВЧАННЮ

Перший день роботи розпочався зустріччю з представниками профспіл­кового комітету ВАТ «Пів­денний гірничозбагачу­вальний комбінат».

У зібранні взяли участь члени комісії на чолі з голо­вою постійної комісії Ради ФПУ з питань оргроботи, го­ловою Профспілки праців­ників автомобільного та сільськогосподарського ма­шинобудування України Василем Дудником, пред­ставники профкому «Пів­денГЗК», заступник голови Центрального комітету ПМГУ Валерій Гавриленко, заступник голови Криво­різького міського комітету ПМГУ Віктор Спільняк.

Відкрив засідання голо­ва постійної комісії Ради ФПУ з питань оргроботи Василь Дудник. У вступно­му слові він зазначив, що практика навчання проф­спілкових кадрів у Проф­спілці металургів і гірни­ків України є однією з кра­щих серед галузевих профорганізацій. Про досвід на­вчання профактиву на ін­ших підприємствах галузі розповіла керівник депар­таменту організаційної ро­боти ФПУ Валентина Шев­ченко.

У своїй доповіді заступ­ник голови профкому ВАТ «ПівденГЗК» Євген Лоша­ков поінформував учасни­ків зустрічі про стан проф­спілкового навчання на підприємстві. Члени комі­сії переглянули відео­фільм, у якому йшлося про організацію та підсумки навчання профактиву пер­винної організації ПМГУ в 2010 році.

Організація багаторів­невого безперервного на­вчання профактиву перед­бачає складання річного плану підготовки, перепід­готовки та навчання. На етапі планування визнача­ються категорії активу на основі аналізу, складу, кількості та ділових якос­тей профактивістів, пропо­зицій цехових комітетів первинки.

Базовим рівнем навчан­ня є Школа профспілково­го активу (ШПА), головне покликання якої – переда­ти слухачам знання і нави­чки, необхідні для вирі­шення юридичних, еконо­мічних і соціальних про­блем трудових відносин на підприємстві, а також сформувати на основі отри­маних знань уміння квалі­фіковано обстоювати пра­ва та інтереси спілчан.

Навчальні групи профактиву формуються за по­требами первинної профор­ганізації «ПівденГЗК», від­повідно до плану навчання та ступеня готовності обра­ного активу до виконання доручень. У 2010–2011 роках навчання, підготовку та перепідготовку пройшов 691 член профактиву під­приємства.

Члени комісії відвідали методичний кабінет пер­винки, розташований у спе­ціально обладнаному при­міщенні й оснащений су­часною відео й оргтехні­кою, набором методичних посібників за різними на­прямами роботи. У примі­щенні є стенди з інформа­цією про стан організаційно-статутної роботи, орга­нізації та оплати праці на підприємстві, охорони пра­ці, плани, схеми та алго­ритм роботи над колдого­вором у первинній профор­ганізації. На спеціальних стелажах створено тема­тичні полиці, на яких представлено інструктивно-методичний матеріал на допомогу профактиву.

Під час обговорення під­сумків роботи Школи проф­спілкового активу керів­ник управління департа­менту організаційної робо­ти ФПУ Валентина Шев­ченко високо оцінила робо­ту профкому комбінату, а також наголосила, що на­вчальна система спрямова­на насамперед на ефектив­ний захист працівників цього підприємства. «Сьо­годні бути профлідером, – зазначила В. Шевченко, – справа складна і копітка, вона потребує організатор­ських здібностей, юридич­них і правових знань, умін­ня добре контролювати си­туацію та власні емоції, до­водити розпочату справу до кінця і з повагою стави­тися до людей».

Валентина Шевченко вручила профспілковому комітету «ПівденГЗК» по­дяку Голови ФПУ за актив­ну профспілкову діяль­ність, відданість інтересам людини праці.

Під час екскурсії члени комісії відвідали відкри­тий кар’єр «ПівденГЗК» із видобутку залізної руди, де ознайомилися з умова­ми праці робітників.

Проблеми залишаються відкритими

Іншим підприємством, де на доволі високому рів­ні ведеться профспілкова робота, є металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг». Учасники зу­стрічі відвідали музей під­приємства та ознайомили­ся з його історією.

Під час засідання голо­ва профспілкового коміте­ту «АрселорМіттал Кривий Ріг» Юрій Бобченко розпо­вів про досвід роботи, набу­тий первинкою після при­ходу на підприємство іно­земного власника. Він під­креслив той факт, що профкому вдалося добитися включення в інвестиційні зобов’язання власника со­ціального пакета, який міс­тить вимоги щодо збере­ження та розвитку соцсфе­ри, оплати праці, забезпе­чення пільг і гарантій для працівників.

Водночас існують про­блематичні питання. Голо­вні з них – значне зменшен­ня кількості працівників на підприємстві після про­дажу «Криворіжсталі», не­

достатній рівень заробітної плати, що не відповідає пе­редбаченому мінімальному галузевому стандарту опла­ти праці. На жаль, усі ці не­доліки виконання новим власником інвестзобов’язань залишаються поза увагою Фонду держмайна України.

Заслухавши звіти проф­спілкових комітетів двох підприємств металургійної галузі, члени комісії пози­тивно оцінили їх досвід профнавчання та рекомен­дували членським організа­ціям взяти його до уваги в практичній роботі.

Від прийнятих рішень – до реальних справ

У ПМГУ постійно удоско­налюють роботу з профспіл­ковим активом, стимулю­ють мотивацію профспілко­вого членства. Про особли­вості застосування нових методів розповів заступник голови ЦК ПМГУ Валерій Гавриленко. У профспілці запроваджена трирівнева система освіти для різних категорій профактиву, на­лагоджено навчання керів­ників профорганізацій, по­силюється робота з молод­дю, затверджено положен­ня про проведення конкур­су на кращу організацію на­вчання профлідерів і профактиву, розробляються нові методичні рекомендації для практичного викорис­тання у роботі профспілко­вими комітетами первин­них профорганізацій.

Основним питанням по­рядку денного роботи комі­сії було обговорення проек­ту заходів, що стосувалися організаційного зміцнення Федерації профспілок Укра­їни та її членських органі­зацій. Серед багатьох пи­тань, на яких зосередили увагу присутні, і питання розроблення ідеології проф­спілкового руху, яка б спри­яла формуванню у людини найманої праці почуття власної гідності, активної громадянської позиції, створення власного загаль­нонаціонального профспіл­кового телевізійного кана­лу, забезпечення входжен­ня обласних, первинних ор­ганізацій всеукраїнських профспілок до складу регі­ональних профоб’єднань. Було розглянуто питання про можливе об’єднання не­численних всеукраїнських профспілок споріднених га­лузей.

Гострою виявилася дис­кусія навколо можливого за­провадження в експеримен­тальному порядку представ­ництва ФПУ в регіоні на за­міну регіонального профоб’єднання. Обговорювалася пропозиція активніше за­проваджувати інститут представника профспілки у первинних організаціях.

Члени комісії розгляну­ли проект плану проведен­ня протестних дій профспі­лок, а також обговорили проблеми, що виникли у зв’язку з Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Деякі питання управління вищими навчальними за­кладами».

З розглянутих питань були прийняті рішення, які члени комісії рекомендува­ли винести на розгляд Пре­зидії та Ради ФПУ, яка від­будеться у березні 2012 року.

Наступного дня комісія продовжила свою роботу в приміщенні Криворізького міськкому ПМГУ. На засі­данні виступив голова Цен­трального комітету проф­спілки металургів і гірни­ків України Володимир Ка­заченко, який розповів про ситуацію, що склалася у ме­талургійному та гірничодо­бувному комплексі, та про особливості формування на­вчання профспілкового ак­тиву. Він також поінформу­вав присутніх про роботу з укладення нової Галузевої угоди. За його словами, пе­реговорний процес виявив­ся нелегким, адже доводи­лося вести перемовини не з одним власником – держа­вою, а з кількома транснаці­ональними компаніями, у тому числі закордонними.

Від імені президії ЦК профспілки Володимир Ка­заченко подякував Криво­різькому міськкому проф­спілки за відмінну роботу.

У ході засідання також було ухвалено проект поло­ження про Інститут проф­спілкового руху Академії праці і соціальних відносин ФПУ, на який буде покладе­но проведення науково-дослідних робіт, розроблен­ня пропозицій, рекоменда­цій і прогнозів щодо розви­тку профруху, а також на­дання експертно-консультативних, інформаційно-аналітичних, науково-методичних та інших по­слуг з питань теорії і прак­тики профспілкового руху.

За підсумками роботи з навчання профактиву Кри­ворізький міськком проф­спілки металургів і гірни­ків визнано одним із кра­щих, а його керівників наго­роджено почесними відзна­ками ФПУ.

ДО РЕЧІ

Кривий Ріг – єдине місто в Європі, в якому розта­шована велика кількість металургійних, залізо­рудних і гірничозбагачувальних комбінатів. Тут зосереджено одну із найпотужніших територі­альних профспілкових організацій металургійної промисловості – Криворізький міський комітет профспілки металургів і гірників України.

ОСОБЛИВОСТІ ПРОФНАВЧАННЯ

Відповідно до основних повноважень та обов’язків комісія внутрішньопрофспіл­кової роботи та методична рада ШПа розробляють і подають на затвердження профкому «ПівденГЗК» навчальні програми для груп активу, графіки проведення занять і календарні плани.

Тематичні плани навчання розробляються окремо для кожної категорії активу, яка проходитиме курс навчання.

Плани навчання мають специфічний характер і відповідають напрямам роботи активу. Під час навчання профактивісти мають змогу сформувати та набути прак­тичних навичок у вирішенні питань з актуальних проблем.

31.12.2011


Тетяна РУБАН, «ПВ»

ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

10.07.2024 21:02

08.07.2024 20:16

08.05.2024 21:25

08.05.2024 21:01

05.04.2024 21:44

22.03.2024 19:35

15.03.2024 18:49

15.03.2024 18:46

10.02.2024 18:02

10.02.2024 18:01

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання