« на головну 25.12.2024
Архів номерів  •  Актуальний номер » (1263)
21
Листопад
 
Інтерв’ю
 
ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ

ЗАКЛАД ВИЩОЇ ОСВІТИ – ЯК ОСНОВА СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ ТА ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ


РУБРИКИ


Передплата





Статті Внутрішнє життя

СПО підтримує законопроект МОЗ

СПО підтримує законопроект МОЗ

19 грудня відбу­лося засідання Спільного представниць­кого органу всеукраїнських профспілок і профоб’єднань для ведення ко­лективних пе­реговорів та соціального ді­алогу на націо­нальному рівні.

Його учасники розглянули на­ступні питання:

– Про пого­дження проекту Указу Президента Украї­ни «Про внесення змін до деяких указів Президента України щодо охорони праці».

– Про позицію СПО профспілок щодо проекту Закону України «Про загальнообов’язкове дер­жавне соціальне медичне страхування».

– Про позицію СПО профспілок щодо законо­проекту «Про внесення змін до статті 12 Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застаріло­го житлового фонду».

Так, із першого питан­ня було прийнято низку рі­шень, серед яких: направи­ти проект Указу Президен­та України «Про внесення змін до деяких указів Пре­зидента України щодо охо­рони праці» розробнику та запропонувати йому забез­печити більш глибоке фа­хове опрацювання проекту за участю сторін соціаль­ного діалогу для всебічно­го вивчення можливих не­гативних наслідків його застосування; звернутися до Прем’єр-міністра Укра­їни Миколи Азарова з про­позицією доручити відпо­відним центральним орга­нам виконавчої влади за­безпечити всебічне ви­вчення можливих негатив­них наслідків прийняття зазначеного проекту Ука­зу Президента України.

На засіданні СПО проф­спілок було також при­йнято рішення підтрима­ти законодавчі ініціативи Міністерства охорони здоров’я України щодо за­провадження загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування та рекомен­дувати міністерству з ура­хуванням пропозицій і по­статейних зауважень учасників засідання доопрацювати законопроект «Про загальнообов’язкове державне соціальне ме­дичне страхування» та по­вторно внести на пого­дження СПО профспілок.

«Для профспілок пи­тання охорони праці за­вжди було дуже важли­вим, – наголосив заступ­ник Голови ФПУ Григорій Осовий. – За роки неза­лежності нинішній Держгірпромнагляд вісім разів проходив структур­не реформування і періо­дично підпорядковувався управлінню то Міністер­ства праці, то Міністер­ства надзвичайних ситуа­цій. Дещо рідше відбува­лося реформування дер­жавної інспекції праці в складі Мінпраці. Все це негативно позначилося на роботі цих наглядових ор­ганів. Як правило, якість проведення відповідного нагляду знижувалася, по­слаблювався контроль за дотриманням законодав­ства в сфері праці. Знижу­вався рівень безпеки на виробництві і соціального захисту працівників. При цьому показники вироб­ничого травматизму зали­шаються одними з найви­щих у Європі, а травма­тизм зі смертельними на­слідками за останні два роки навіть зріс. Із розви­тком бізнесу, ринкових відносин і послабленням контролю з боку держави відбувається масове пору­шення прав працівників на безпечні й здорові умо­ви праці. Тому звичайне об’єднання державних функцій гірничого нагля­ду і промислової безпеки в сфері охорони праці та чергова зміна підпорядку­вання цих служб не гаран­тує підвищення ефектив­ності відповідного нагля­ду та позитивного впливу на рівень управління без­пекою праці. Інтеграції двох важливих інспекцій має передувати ретельна підготовча робота, бажа­но за участю експертів Міжнародної організації праці.

Олексій ПЕТРУНЯ, Медіа-центр ФПУ


МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ – ЗА І ПРОТИ

Щодо обов’язкового соціального медичного страхування, то СПО профспілок підтримує законопроект Міністерства охорони здоров’я з деякими важливими зауваженнями. На нашу думку, актуальною є пропозиція щодо розмежування медичних послуг, які надаються за рахунок соціального медичного страхуван­ня, державного і місцевих бюджетів тощо. Разом із тим, деякі концептуальні підходи, покладені в основу законопроекту, не можуть бути підтри­мані. Зокрема передбачається, що страховиком за цим видом страхування є Фонд медичного страхування України, створю­ваний як некомерційна самоврядна організація, де управлін­ня та нагляд здійснюється на паритетних засадах представ­никами від застрахованих осіб, роботодавців та держави. Проте, Прикінцевими положеннями проекту передбачено, що зазначений фонд, як некомерційна самоврядна організа­ція, створюється після прийняття окремого спеціального зако­ну, а до цього функціонує як державна установа. Ми вважаємо недоцільним запровадження обов’язкового соціального ме­дичного страхування під управлінням держави.

Григорій ОСОВИЙ, заступник голови ФПУ

 

24.12.2011



ДОДАТИ КОМЕНТАР 2000
Ваше ім'я:
Коментар:
  введіть цифри на картинці
УВАГА!

З метою підвищення попиту на газету "Профспілкові вісті" редакція прийняла рішення припинити практику розміщення повного чергового номеру у pdf-форматі на власному сайті. Натомість обмежитися публікацією першої сторінки та анонсів найрезонансніших матеріалів. Пропонуємо читачам передплачувати видання. З умовами передплати можна ознайомитися у розділі ПЕРЕДПЛАТА.

НОВИНИ

17.12.2024 21:58

17.12.2024 21:57

25.11.2024 20:08

25.11.2024 20:07

25.11.2024 20:06

25.11.2024 19:49

11.11.2024 21:24

11.11.2024 21:23

25.10.2024 21:44

11.10.2024 22:50

Усі новини


Опитування

Якою б Ви хотіли бачити улюблену газету "Профспілкові вісті" надалі?

Традиційною паперовою, друкованою
- 0 %
Новітньою електронною (виключно в інтернеті за передплатою)
- 0 %
Змішаною (відкриття передплати на електронну версію при збереженні паперово-друкованого формату)
- 0 %
Усього: голосів






 

Профспілкові ВІСТІ, 1990-2023©

01042, Украіна, м. Київ
Майдан Незалежності, 2
Тел/факс: 528-70-49
Використання матеріалів сайту дозволяється за умови посилання